WiększaMniejszyNormalny
22.09.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Badminton z wyższej półki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
08.02.2016.
Choszczno - Badminton z wyższej półki  CHOSZCZNO. W sobotę i niedzielę w hali Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Polnej rozegrana została pierwsza runda Grand Prix w Badmintonie. O punkty i medale walczyło 94 singlistów oraz 47 par w grach podwójnych i mikstach. Kibice i zawodnicy zgodnie stwierdzali, że impreza była bardzo udana zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. – Szczególnie walki finałowe stały na bardzo wysokim poziomie, a dla mnie i chyba dla wszystkich choszcznian najważniejsze było to, że na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stawali choszcznianie – cieszył się JANUSZ ZALEWSKI.
Choszczno - Badminton z wyższej półki Zapraszając na to wydarzenie w imieniu ROBERTA ALEKSANDROWICZA i MARCINA GRZYWACZA, czyli głównych organizatorów Grand Prix Choszczno 2016, nie spodziewaliśmy się, że zawita do naszego miasta aż tak liczna grupa zawodników. Przypomnijmy, że cały cykl Grand Prix, który w sobotę rozpoczął się w Choszcznie, składa się z trzech turniejów (drugi etap zostanie rozegrany 23 i 24 kwietnia w Lubniewicach, a finał 1 i 2 października w Sianowie). W każdej z edycji uczestnicy walczą tylko o medale i punkty, a główne nagrody rozdane zostaną po podsumowaniu trzech startów (pula nagród wynosi 12 tys. zł) i na dodatek w najliczniej obsadzonej kategorii męskiej (radosny amator) zwycięzca odbierze kolorowy telewizor.
Rekordowa frekwencja
W kolejności alfabetycznej: Banie, Brójce, Bydgoszcz, Choszczno, Głogów, Gniezno, Gorzów Wlkp., Gwda Wielka, Jastrowie, Lubniewice, Międzyrzecz, Nakło nad Notecią, Nowogródek Bobrzański, Poznań, Pyrzyce, Sianów, Sławno, Stargard, Sulęcin, Szczecin, Świebodzin, Trzcianka, Wrocław i Zielona Góra, to miejscowości, z których przyjechała ponad setka uczestników, w tym także 19-osobowa grupa z Choszczna. W trakcie otwarcia zawodów minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w ubiegłym roku Wiesława Drewicza. I tu warto podkreślić, że w tych dniach, szczególnie przyjezdni zawodnicy wielokrotnie wspominali imprezy sportowe, które kiedyś organizował słynny „Profesor”. Z uznaniem też przyjmowano informację, że Amatorska Grupa Miłośników Badmintona w Choszcznie zdecydowała się na zorganizowanie memoriału jego imienia (będzie nosił nazwę Ogólnopolski Turniej Badmintona – Memoriał Wiesława Drewicza „Wieśkowe Lotki”, a pierwsza edycja odbędzie się 11 listopada 2016 r. – red.).
Choszczno - Badminton z wyższej półkiFaworyci nie zawiedli
A jak było w sobotę i niedzielę? W kilku kategoriach już na starcie można było przewidzieć, kto w Choszcznie będzie walczył o medale. Wśród kobiet niewątpliwą gwiazdą była wielokrotna mistrzyni Polski, a obecnie także mistrzyni świata w kategorii plus 40 DOROTA GRZEJDAK ( na górnym zdjęciu w stroju reprezentacyjnym) z Sianowa. W męskiej elicie pojawiło się kilku znanych zawodników, ale my liczyliśmy na to, że o zwycięstwo w najmocniejszych kategoriach powalczą także nasi, czyli m.in. LESZEK BORYS (zdjęcie na dole) i RADOSŁAW STREJKO. Przewidywania odnośnie D. Grzejdak spełniły się co do joty, bo ani przez chwilę nie były zagrożone jej zwycięstwa, i to zarówno wśród kobiet jak i mikście. Wspomniani choszcznianie, też stanęli na wysokości zadania, bo pierwszy z nich wygrał kategorię plus 40 i wspólnie z PIOTREM LASSOCIŃSKIM w grze podwójnej open zajęli drugie miejsce. Także R. Strajko wywalczył drugie miejsce w najmocniejszej kategorii męskiej open. Na najwyższym stopniu podium stanęła również para IWONA RYŚNIKALEKSANDRA ŻOŁNIERZÓW (zdjęcie z lewej). Tu warto zaznaczyć, że A. Żołnierzów walcząc o medal w grze mieszanej uległa kontuzji i musiała skreczować. Pozostali choszcznianie Choszczno - Badminton z wyższej półki nadspodziewanie dobrze zaznaczyli swój udział, bo pięciokrotnie zajmowali miejsca drugie (R. Strejko, L. Borys – P. Lassociński, ROBERT WYSZYŃSKI, PIOTR LIPIŃSKI i MATEUSZ PIERZYŃSKI).
Po drodze Netto Cup
W nieoficjalnej klasyfikacji medalowej wygrałaby ekipa z Sianowa, a drugie miejsce zajęliby badmintoniści reprezentujący Choszczno. W zgodniej opinii zarówno kibiców jak i samych uczestników, to właśnie reprezentanci tych dwóch miast powalczą o nagrody i tytuły GP. Wspomnieliśmy już, że druga runda opisywanej rywalizacji odbędzie się 23 i 24 kwietnia w Lubniewicach, ale my w międzyczasie zapraszany do Szczecina na 17. edycję Netto Cup. To niewątpliwie Choszczno - Badminton z wyższej półki jedna z największych imprez badmintonowych w Polsce. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia aż do 41 kategorii, więc każdy może tam znaleźć miejsce dla siebie, nawet najprawdziwszy „radosny amator”.
 W imieniu organizatorów choszczeńską imprezę podsumowuje ROBERT ALEKSANDROWICZ (na zdjęciu z lewej): - Trochę zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzy wyjeżdżaliśmy wczoraj z waszego miasta. Dla nas najważniejsze jest to, aby przede wszystkim zawodnicy jak najmilej wspominali zakończony już turniej. Dookoła słyszymy, że organizacyjnie i sportowo debiut tegorocznej GP wypadł na szóstkę, więc to nas najbardziej cieszy. Już dzisiaj zapraszam wszystkich na kolejną rundę do Lubniewic. 
Tadeusz Krawiec
 tkrawiec@choszczno.pl


Wyniki Grand Prix Choszczno 2016

Open Kobiet: 1. DOROTA GRZEJDAK (Sianów), 2. PAULA ROMAN (Sławno), 3. ,JUSTYNA GRZYBEK (Zielona Góra)

Kobiety Radosny Amator: 1. AGNIESZKA MATUSZEWSKA (Jastrowie), 2. NATALIA CZUŁOWSKA (Sulęcin), 3. ADRIANNA DZIADULEWICZ (Głogów)

Gra podwójna kobiet: 1. IWONA RYŚNIK – ALEKSANDRA ŻOŁNIERZÓW (Choszczno), 2. ANNA GRIGORIADU – KATARZYNA SZCZYKUTOWICZ (Sianów), 3. SANDRA SZALATY – HANNA SZALATY (Gniezno)

Kategoria M, plus 40: 1. LESZEK BORYS (Choszczno), 2. ROBERT WYSZYŃSKI (Choszczno), 3. BOGDAN ZIANOWICZ (Szczecin)

Kategoria A: 1. NESTOR GABRYSIAK (Sianów), 2. RADOSŁAW STREJKO (Choszczno), 3. MACIEJ STASIŁOWICZ (Sulęcin)

Kategoria B: 1. JACEK POTORSKI (Szczecin), 2. MATEUSZ PIERZYŃSKI (Choszczno), 3. PAWEŁ RADZKI (Wrocław)

Kategoria C: 1. JAKUB JANKOWSKI (Zielona Góra), 2. PIOTR LIPIŃSKI (Choszczno), 3. PIOTR MARCINKIEWICZ (Pyrzyce)

Gra mieszana Open: 1. DOROTA GRZEJDAK – MARCIN GRZYWACZ (Sianów), 2. JUSTYNA GRZYBEK (Zielona Góra) – KAMIL PAWLACZYK (Nowogródek Bobrzański), 3. KATARZYNA SZCZYKUTOWICZ – ANDRZEJ PRZYTULSKI (Sianów)

Gra podwójna M – open: 1. NESTO GABRYSIAK – MICHAŁ ROGOWSKI (Sianów), 2. LESZEK BORYS – PIOTR LASSOCIŃSKI (Choszczno), 3. MARCIN GRZYWACZ – ANDRZEJ PRZYTULSKI (Sianów)

Gra podwójna, plus 40: 1. BOGDAN ZIANOWICZ (Szczecin) – ZBIGNIEW ZIĘBA (Sianów), 2. TADEUSZ JAKIMIEC (Gwda Wielka) – ANDRZEJ STRUENSEE (Bydgoszcz), 3. PIOTR ŁASZKIEWICZ – PAWEŁ ŁASZKIEWICZ (Wrocław)

Gra podwójna Radosny Amator: 1. JAKUB JANKOWSKI – ROBERT ROBAKOWSKI (Zielona Góra), 2. TOMASZ KUĆ (Międzyrzecz) – MARCIN MARCINKIEWICZ (Pyrzyce), 3. ŁUKASZ JASIONAS – KAROL JASIONAS (Gwda Wielka)
Tadeusz Krawiec
tkrawiec@choszczno.pl
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.