WiększaMniejszyNormalny
12.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Zamęcin - OSP - Prezes trzyma się tradycji Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
29.02.2016.
Zamęcin - OSP - Prezes trzyma się tradycji ZAMĘCIN. Trwa akcja sprawozdawczo-wyborcza w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Po Stradzewie i Zwierzyniu, także ochotnicy z Zamęcina i Kołek podsumowali ostatnią kadencję i wybrali nowe władze. W Zamęcinie status quo zostało zachowane, bo przez kolejnych pięć lat jednostce nadal prezesował będzie ANDRZEJ KALISIAK. Dla niego była to podwójnie ważna chwila, bo dokładnie w momencie gdy dziękował za wybór…, urodził mu się syn.
 
Zarówno sprawozdanie z kończącej się kadencji, jak i rozliczenie z funduszy w Zamęcinie przebiegło wyjątkowo sprawnie, a absolutorium ustępujący zarząd otrzymał jakiejkolwiek uwagi.
Zamęcińska OSP liczy ponad 90 członków, w tym 32 kobiety i ten stan jest niewątpliwym ewenementem na skalę regionu, a nawet Polski. W swoich strukturach mają też męską, żeńską i młodzieżową drużynę pożarniczą, ale w minionym sezonie tylko najmłodsi stawali na podium, a dokładniej wygrali zarówno gminne jak i powiatowe zawody sportowo-pożarnicze. Choć w sprawozdaniu o tym nie wspomniano, to jednak warto przypomnieć, że w minionej kadencji w Pucharze Polski Zachodniej w Działaniach Ratowniczych i Przeciwpowodziowych rewelacyjnie spisywała się drużyna z Zamęcina i np. w 2014 roku w klasyfikacji generalnej wywalczyła brązowy medal, a w poszczególnych konkurencjach kolejnych pięć, w tym jeden złoty i cztery brązowe. Zamęcin - OSP - Prezes trzyma się tradycji
Jednak nie te rywalizacje, lecz nowiutki mercedes i fakt, że w minionych pięciu latach wyjechali do wszystkich akcji (136 razy), były najczęstszymi tematami podkreślanymi na tym zebraniu. Bardzo ważne jest to ostatnie osiągnięcie, szczególnie w sytuacji kiedy tylko w minionym sezonie na terenie powiatu z różnych powodów do pożarów czy innych zdarzeń nie wyjechano aż 16 razy. Komentując ten sukces gospodarz OSP w Zamęcinie MIROSŁAW WADECKI dodał, że gdy zawyje syrena w ich strażnicy, to za każdym razem mają nadkomplet chętnych do udziału w akcji. Tu jakby w formie ciekawostki przypomniał, jak to ich nowy samochód,w niespełna godzinę po sprowadzeniu został „ochrzczony” w bojowej akcji.
Głównym zadaniem jaki ochotnicy stawiają na nową kadencję jest remont strażnicy. To zamierzenie będzie próbował zrealizować nowy zarząd w skład, którego weszli: ANDRZEJ KALISIAK (prezes), M. Wadecki (naczelnik – gospodarz), MATEUSZ BIELAWSKI (zastępca naczelnika), MAGDALENA DONCER (skarbnik), SYLWIA MAZURKIEWICZ (sekretarz) i MICHAŁ WADECKI (członek), natomiast komisję rewizyjną tworzyć będą: JERZY NOWICKI (przewodniczący), DARIUSZ BŁASZAK i URSZULA WIĄZ (członkowie).
W momencie gdy A. Kalisiak dziękował strażakom za jednomyślne poparcie jego kandydatury na prezesa, otrzymał też informację, że urodził mu się syn. Oczywiście chwilę później zbierał podwójne gratulacje, a niektórzy przy tym sugerowali, aby urodzony w takich okolicznościach chłopak otrzymał imię patrona strażaków, czyli św. Floriana. Prezes jednak nie dał się przekonać, bo jak się okazało, że w jego rodzinie wszyscy noszą imiona zaczynające się na literę A. Tak więc nowy zamęcinianin otrzymał imię Arkadiusz. Na podsumowaniu  zebrania kpt. MIROSŁAW DZIDEK z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Choszcznie, przedstawiając ocenę działania wszystkich jednostek OSP zaznaczył, że wykonali mapę miejsc, w których ostatnio najczęściej dochodziło do podpaleń. Tu okazuje się, że w pierwszej trójce znajdują się choszczeńskie regiony: w mieście ul. Konopnickiej oraz okolice Roztocza i Krzowca.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.