WiększaMniejszyNormalny
22.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - PARA - Talent odziedziczył po mamie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
14.03.2016.

Choszczno - PARA - Talent odziedziczył po mamie CHOSZCZNO. W piątek w Choszczeńskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego „Małego konkursu recytatorskiego” i „Ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego”.  Wśród trojga laureatów, którzy zaprezentują się na finale wojewódzkim znaleźli się również choszcznianie JAN ŻOŁNIERZÓW i MAKSYMILIAN KACPRZAK. Po raz pierwszy w 61-letniej historii tego konkursu jurorzy nie przyznali tytułu laureata w kategorii szkół średnich, ponieważ… zaprezentowała się tylko jedna uczestniczka.


Choszczno - PARA 2016 - Jan ŻołnierzówOd wielu już lat obydwa konkursy, czyli „mały” i „ogólnopolski” zdominowane były przez rodzaj żeński. Także i tym razem wśród kilkudziesięciu uczestników, dziewcząt było kilka razy więcej niż chłopców. Najliczniej obsadzone były kategorie szkół podstawowych i gimnazjów, niestety szkoły ponadgimnazjalne reprezentowała jedynaczka IGA RACZYŃSKA z Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie.

Ciekawostką w tej rywalizacji jest fakt, że mimo tego iż dotychczasową frekwencję zdominowały dziewczęta, to jednak od 2013 roku wśród laureatów zdecydowanie więcej było chłopców. Ta tendencja utrzymała się także i w tym roku, bo dwa z trzech przyznanych tytułów zdobyli JAN ŻOŁNIERZÓW ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie) oraz MAKSYMILIAN KACPRZAK (Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie). Oprócz nich, nasz region na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie reprezentować będzie HANNA OLEJARNIK ze Szkoły Podstawowej w Reczu. Jurorzy, którym przewodniczył MICHAŁ LEWANDOWSKI, aktor teatru Współczesnego w Szczecinie nie przyznali tytułu laureata w kategorii gimnazjalistów oraz w „Ogólnopolskim konkursie recytatorskim”, gdzie zmagają się uczestnicy dorośli (od szkół ponadgimnazjalnych). Niestety lata, kiedy w Choszcznie przy tym konkursie kręciło sięChoszczno - PARA 2016 - Maksymilian Kacprzak po 20. i więcej uczestników już chyba minęły, a jedyna uczestniczka, czyli wspomniana wyżej I. Raczyńska otrzymała wyróżnienie.
Przyznanie tytułu J. Żołnierzowowi raczej nikogo nie zaskoczyło (był już m.in. laureatem finału wojewódzkiego), jednakże jurorzy jak i też stali bywalcy tej rywalizacji zgodnie stwierdzili, że przybył mu wyjątkowo godny konkurent. Mowa o M. Kacprzaku, którego do tego debiutu przygotowała KATARZYNA JAROSZ. Jego występu nie można było przegapić i skwitowany został rzęsistymi brawami. Młody recytator w chwilę po zejściu ze sceny, bez ogródek stwierdził, że jest z siebie bardzo zadowolony. – Nie przyszedłem tutaj po nagrodę czy wyróżnienie. Najważniejsza jest dobra zabawa i satysfakcja z tego, że coś fajnego udało się zaprezentować – podkreślił, że do występu oprócz nauczycielki przygotowywała go także mama. MONIKA KACPRZAK słysząc jurorski werdykt aż krzyknęła z radości. Chwilę później komentując sukces syna nie omieszkała przypomnieć, że gdy uczęszczała do Trójki również zdobywała nagrody i wyróżnienia. – Przede wszystkim za popisy wokalne – wyliczyła kilka konkursów. Jej zdaniem, to oczywiste po kim Maksymilian talent odziedziczył.

                                                                                                 Tadeusz Krawiec

        61 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – Choszczno 2016
Laureaci: klasy I-III HANNA OLEJARNIK (Szkoła Podstawowa w Reczu – GRAŻYNA BORKOWSKA), klasy IV-VI: JAN ŻOŁNIERZÓW (Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie – ANNA OSTRASZEWSKA-MALEC), MAKSYMILIAN KACPRZAK (Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie – KATARZYNA JAROSZ)

Wyróżnieni: CELINA HRYNKIEWICZ (SP w Drawnie), PIOTR SAKOWSKI (Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie – ANETTA BIKOWSKA), OLIWIA SADOWSKA (Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie – ANETTA BIKOWSKA), OLIWIA JARECKA (ZS w Krzęcinie), JUSTYNA GWOŹDZIK (Publiczne  Gimnazjum w Choszcznie – ELŻBIETA OLCZAK), IGA RACZYŃSKA (Zespół Szkół nr 2 w Choszcznie)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.