WiększaMniejszyNormalny
18.06.2019.
SESJE RADY MIEJSKIEJ
 
 
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - PARA - Talent odziedziczył po mamie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
14.03.2016.

Choszczno - PARA - Talent odziedziczył po mamie CHOSZCZNO. W piątek w Choszczeńskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego „Małego konkursu recytatorskiego” i „Ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego”.  Wśród trojga laureatów, którzy zaprezentują się na finale wojewódzkim znaleźli się również choszcznianie JAN ŻOŁNIERZÓW i MAKSYMILIAN KACPRZAK. Po raz pierwszy w 61-letniej historii tego konkursu jurorzy nie przyznali tytułu laureata w kategorii szkół średnich, ponieważ… zaprezentowała się tylko jedna uczestniczka.


Choszczno - PARA 2016 - Jan ŻołnierzówOd wielu już lat obydwa konkursy, czyli „mały” i „ogólnopolski” zdominowane były przez rodzaj żeński. Także i tym razem wśród kilkudziesięciu uczestników, dziewcząt było kilka razy więcej niż chłopców. Najliczniej obsadzone były kategorie szkół podstawowych i gimnazjów, niestety szkoły ponadgimnazjalne reprezentowała jedynaczka IGA RACZYŃSKA z Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie.

Ciekawostką w tej rywalizacji jest fakt, że mimo tego iż dotychczasową frekwencję zdominowały dziewczęta, to jednak od 2013 roku wśród laureatów zdecydowanie więcej było chłopców. Ta tendencja utrzymała się także i w tym roku, bo dwa z trzech przyznanych tytułów zdobyli JAN ŻOŁNIERZÓW ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie) oraz MAKSYMILIAN KACPRZAK (Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie). Oprócz nich, nasz region na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie reprezentować będzie HANNA OLEJARNIK ze Szkoły Podstawowej w Reczu. Jurorzy, którym przewodniczył MICHAŁ LEWANDOWSKI, aktor teatru Współczesnego w Szczecinie nie przyznali tytułu laureata w kategorii gimnazjalistów oraz w „Ogólnopolskim konkursie recytatorskim”, gdzie zmagają się uczestnicy dorośli (od szkół ponadgimnazjalnych). Niestety lata, kiedy w Choszcznie przy tym konkursie kręciło sięChoszczno - PARA 2016 - Maksymilian Kacprzak po 20. i więcej uczestników już chyba minęły, a jedyna uczestniczka, czyli wspomniana wyżej I. Raczyńska otrzymała wyróżnienie.
Przyznanie tytułu J. Żołnierzowowi raczej nikogo nie zaskoczyło (był już m.in. laureatem finału wojewódzkiego), jednakże jurorzy jak i też stali bywalcy tej rywalizacji zgodnie stwierdzili, że przybył mu wyjątkowo godny konkurent. Mowa o M. Kacprzaku, którego do tego debiutu przygotowała KATARZYNA JAROSZ. Jego występu nie można było przegapić i skwitowany został rzęsistymi brawami. Młody recytator w chwilę po zejściu ze sceny, bez ogródek stwierdził, że jest z siebie bardzo zadowolony. – Nie przyszedłem tutaj po nagrodę czy wyróżnienie. Najważniejsza jest dobra zabawa i satysfakcja z tego, że coś fajnego udało się zaprezentować – podkreślił, że do występu oprócz nauczycielki przygotowywała go także mama. MONIKA KACPRZAK słysząc jurorski werdykt aż krzyknęła z radości. Chwilę później komentując sukces syna nie omieszkała przypomnieć, że gdy uczęszczała do Trójki również zdobywała nagrody i wyróżnienia. – Przede wszystkim za popisy wokalne – wyliczyła kilka konkursów. Jej zdaniem, to oczywiste po kim Maksymilian talent odziedziczył.

                                                                                                 Tadeusz Krawiec

        61 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – Choszczno 2016
Laureaci: klasy I-III HANNA OLEJARNIK (Szkoła Podstawowa w Reczu – GRAŻYNA BORKOWSKA), klasy IV-VI: JAN ŻOŁNIERZÓW (Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie – ANNA OSTRASZEWSKA-MALEC), MAKSYMILIAN KACPRZAK (Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie – KATARZYNA JAROSZ)

Wyróżnieni: CELINA HRYNKIEWICZ (SP w Drawnie), PIOTR SAKOWSKI (Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie – ANETTA BIKOWSKA), OLIWIA SADOWSKA (Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie – ANETTA BIKOWSKA), OLIWIA JARECKA (ZS w Krzęcinie), JUSTYNA GWOŹDZIK (Publiczne  Gimnazjum w Choszcznie – ELŻBIETA OLCZAK), IGA RACZYŃSKA (Zespół Szkół nr 2 w Choszcznie)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.