WiększaMniejszyNormalny
22.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Pingpongowy talent Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.04.2016.
Choszczno - Pingpongowy talent  CHOSZCZNO. W hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie tenisiści stołowi rywalizowali w 9. edycji otwartych mistrzostw naszego miasta. Niewątpliwą gwiazdą tego wydarzenia była 12-letnia choszcznianka ZUZANNA GLIŃSKA, która triumfowała wśród młodziczek i na dodatek uplasowała się na drugim miejscu w męskim odpowiedniku tej kategorii.

WŁODZIMIERZ WAJDA, sędzia główny tych zawodów podkreśla, że organizowane przez Centrum Rekreacyjno-Sportowe Otwarte Mistrzostwa Choszczna w Tenisie Stołowym mają już swoją markę. Dodaje, że to właśnie tu po pierwsze swoje sukcesy sięgali zawodnicy, którzy dzisiaj należą do wojewódzkiej czołówki w tej dyscyplinie sportu. – W ślad za nimi idą kolejni – tu wskazuje na 12-letnią choszczniankę ZUZANNĘ GLIŃSKĄ, która w swojej kategorii wiekowej jest już w trójce najlepszych tenisistek stołowych naszego województwa. Oczywiście nie zapomina też o swoim synuChoszczno - Pingpongowy talent   Hubercie, równie utalentowanym rówieśniku Zuzanny. Niewątpliwym potwierdzeniem talentu 12-latki jest m.in. fakt, że startowała tu od 2014 roku i… za każdym razem wygrywała. Również w sobotę nie dała szans rywalkom, a na dodatek wywalczyła drugie miejsce w męskiej kategorii młodzików. – Świadomie decydujemy się na wstawianie Zuzanny do rywalizacji z chłopcami. Gra z lepszymi zawodnikami przynosi więcej efektów – tłumaczy jej tata MACIEJ GLIŃSKI. To właśnie on najmocniej dopingował córkę, a w przerwach pomiędzy setami służył jej trenerskimi radami. Tenisiści stołowi znani są z wyrazistego i sugestywnego wyrażania emocji w trakcie gry, jednakże tu 12-letnia choszcznianka imponowała stoickim spokojem. W przerwach pomiędzy kolejnymi spotkaniami zdradziła nam, że pasję do tenisa stołowego przejęła przede wszystkim od taty. Obecnie często trenuje ze swoim bratem, ale także uczy się gry w klubach tenisa stołowego w Stargardzie i Szczecinie. Zarówno W. Wajda, jak i inni obserwatorzy sobotnich zmagań zgodnie stwierdzają, że Choszczno od dawna nie miało tak utalentowanej pingpongistki.
Tradycyjnie już na zawody bardzo liczną ekipę przywiózł GRZEGORZ WINIARSKI ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Z ponad 20. jego podopiecznych najlepiej spisała się JULIA IZOTOW, która wygrała w kategorii żaczek. W najmocniejszej grupie (open do 45 lat) po raz drugi z rzędu triumfował zawodnik Salosu Szczecin ADAM ZARZYCKI, natomiast w kategorii najstarszej, także po raz drugi, wygrał MAREK KIBAŁA, prezes Zachodniopomorskiego Związku Tenisa Stołowego.
Tadeusz Krawiec


Otwarte Mistrzostwa Choszczna w Tenisie Stołowym 2016
 
Skrzaty
1. ZOFIA MACHAŁA (Będargowo), 2. JULIA SZAŁEK (Wiktoria Zieleniewo) - 1. SZYMON BYLINA (Salos Szczecin), 2. ADAM MACHAŁA (SP Będargowo), 3. FILIP KLIŚ, KUBA BIELECKI (obaj SP nr 3 w Choszcznie)
Żaki
1. JULIA IZOTOW (SP nr 3 w Choszcznie), 2. OLIWIA STACHNIK, 3. NATALIA MAKRUT (obie SP Będargowo) – 1. SZYMON BYLINA (Salos Szczecin), 2. ŁUKASZ KOWALSKI (SP nr 3 w Choszcznie), 3. PIOTR JUNOSZ (Viktoria Chojna)

Młodzicy
1. ZUZANNA GLIŃSKA (Choszczno), 2. ANITA SZYMANOWSKA (SP Korytowo), 3. NATALIA CALAK, MALWINA BURY (obie Arabeska Pławno) – 1. HUBERT WAJDA (Arabeska Pławno), 2. ZUZANNA GLIŃSKA (Choszczno), 3. ANTONI WAŁEJKO (Salos Szczecin), BŁAŻEJ BURY (Arabeska Pławno)

Kadeci
1. KORNELIA KAMIŃSKA (Arabeska Pławno), 2. KAROLINA SZCZERBIK (Salos Szczecin - 1. HUBERT WAJDA (Arabeska Pławno), 2. WOJCIECH KIEŁBASA (Pełczyce), 3. MATEUSZ KOWALSKI (Choszczno), TOMASZ CZAJA (Pełczyce)

Juniorzy
1. ESTERA SZELIGA (Choszczno) – 1. ADRIAN WELBEL (Laskowo)

Seniorzy do 45 lat
1. ADAM ZARZYCKI (SALOS Szczecin), 2. DAWID WAJDA (Pławno), 3. ADRIAN WELBEL (Laskowo), 4. PAWEŁ CIESIELSKI (Szczecin)

Seniorzy powyżej 45 lat
1. MAREK KIBAŁA (Laskowo), 2. KRZYSZTOF RAJEWSKI (ATS Stargard), 3. MIROSŁAW BARANIECKI (Dębno Lubuskie), 4. LESŁAW GAŁKOWSKI (Lipiany)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.