WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Tylko dla wytrwałych Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
10.05.2016.
Choszczno - Tylko dla wytrwałych CHOSZCZNO. Choszcznianie MONIKA ŻYGIEŁO i ARKADIUSZ GRADYS zostali zwycięzcami zorganizowanego w ramach „Majówki na sportowo” Terenowego Biegu Przetrwania. W równolegle rozgrywanym Marszu Nordic Walking Aktywnych triumfowała para: TERESA ZIELIŃSKA z Barlinka i PIOTR BRZOZOWSKI z Postomina. Razem w obydwu konkurencjach wystartowało ponad 120 zawodników z całej Polski.

Na pomysł zorganizowania Terenowego Biegu Przetrwania wpadło utworzone w tym roku Stowarzyszenie „Aktywne Choszczno”.
- W naszym mieście coraz więcej osób decyduje się na aktywne spędzanie czasu, a wśród nichChoszczno - Tylko dla wytrwałych takich, którzy szukają ekstremalnych wyzwań i okazji do sprawdzenia swoich możliwości – tak o tym wydarzeniu mówiła prezes SYLWIA TELATYŃSKA. Na miesiąc przed startem nie chciała zdradzić szczegółów, ale zapewniała, że Terenowy Bieg Przetrwania będzie bardzo atrakcyjny, zarówno dla startujących, jak i dla kibiców. I miała rację, bo w sobotę na czterokilometrowej trasie, na śmiałków czekało m.in. brodzenie w jeziorze, pokonywanie pajęczej sieci, basenu z pianą, strażackiej ścianki, tuneli i ramp, jak również czołganie i przenoszenie worków z piaskiem. Kibice obserwujący zmagania zawodników, ze szczególną podziwem komentowali sprawność startujących pań, które na dodatek wpadały na metę z uśmiechem na twarzy. – Ćwiczę podnoszenie ciężarów, więc pokonywanie przeszkód nie sprawiło mi żadnej trudności – szczecinianka KINGA KRZYWIŃSKA stwierdziła, że najwięcej problemów miała z… samym bieganiem. Do historii tego wydarzenia na pewno przejdzie choszcznianka MONIKA ŻYGIEŁO, która wygrała w kategorii kobiet. Na drugim stopniu pChoszczno - Tylko dla wytrwałych odium stanęła również mieszkanka naszego miasta JUSTYNA KOSAKOWSKA, a na trzecim miejscu uplasowała się  WIOLETTA MURAWSKA z Polic. Wśród mężczyzn trzy pierwsze miejsca zajęli zawodnicy z gminy Choszczno. Wygrał ARKADIUSZ GRADYS, drugi był KRZYSZTOF KRAWCZYK (obydwaj z Choszczna), a trzeci MARIUSZ FILIPEK z Radunia.
Równolegle z biegiem przetrwania rozegrany został Marsz Nordic Walking Aktywnych. Tu zawodnicy mieli do pokonania 6-kilometrową trasę, głównie promenadą wokół jeziora Klukom. Bardzo chwalił ją wicemistrz świata w nordic walking, PIOTR BRZOZOWSKI z Postomina. – Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca do uprawiania tej dyscypliny sportu. Dużo zielni, ciekawy krajobraz, z przyjemnością pokonywałem kolejne kilometry – powiedział na mecie. Oczywiście wygrał w kategorii męskiej wyprzedzając dwóch przedstawicieli Barlinka DARIUSZA ZIELIŃSKIEGO i FILIPA PŁACZKA. W kategorii kobiet pierwsze dwie, czyli TERESA ZIELIŃSKATERESA OLESZCZUK, to również reprezentantki Barlinka, a podium uzupełniła reprezentantka Koszalina NATALIA KURZYŃSKA.
Obydwa wydarzenia odbyły się w ramach festynu zatytułowanego „Majówka na sportowo”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Choszcznie. Dodajmy, że organizatorzy przygotowali również szereg innych atrakcji. M.in. częstowano grochówką, zaprezentowały się formacje taneczne z Klubu Wojskowego 12 BZ w Choszcznie, można było też spróbować swoich sił w Zumbie i ćwiczeniach fitness.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.