WiększaMniejszyNormalny
23.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Tańczył cały pociąg Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
25.05.2016.
Choszczno - Tańczył cały pociąg
CHOSZCZNO. Poznali się w 1964 roku na wiejskiej zabawie w Brzezinach. Rok później byli już małżeństwem, a w minioną sobotę JANINA i WŁADYSŁAW RYCZKOWIE odznaczeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeń
skie.
 
JANINA i WŁADYSŁAW RYCZEK pobrali się w Choszcznie 24 kwietnia 1965 r. Dziś dokładnie pamiętają ten dzień i z uśmiechami na twarzy wspominają chwilę, kiedy wpadli sobie w oko.– Zdarzyło się to podczas zabawy, która odbywała się w świetlicy wiejskiej w Brzezinach. Ja wówczas byłam już nauczycielką i pracowałam w miejscowej szkole, a tu pomagałam w organizacji prowadząc m.in. loterię fantową. W pewnej chwili podszedł do mnie mężczyzna w mundurze i poprosił do tańca. Ja oczywiście odpowiedziałam… nie. Tę sytuację obserwowały moje koleżanki z pracy, które natychmiast wypchnęły mnie na parkiet – tak pani Janina wspomina chwilę, w której poznała przyszłego męża. Pan Władysław uzupełnia tę relację podkreślając, że w owym czasie był już żołnierzem zawodowym, a do Brzezin trafił za sprawą orkiestry wojskowej, z którą przyjechał właśnie na tę zabawę. – Już wtedy czułem, że znalazłem swoje szczęście – stwierdził i szybko dodał, że w drodze powrotnej do jednostki, w pociągu jego orkiestra grała do samego Choszczna. Obydwoje jeszcze milej wspominają czas narzeczeństwa. – To był tylko rok, ale nasze randki były wyjątkowe. Pisywaliśmy do siebie listy, jeździliśmy na motocyklowe wycieczki i co ważne, często bywaliśmy na dancingach w restauracji Zacisze – wspominają jubilaci.

W Choszcznie mieszkają  od 1965 r. Tu wychowali trójkę dzieci i doczekali się pięciorga wnucząt. Obydwoje zdecydowanie zaznaczają, że tego jubileuszu doczekali ponieważ potrafili ze sobą rozmawiać, a przede wszystkim wzajemnie się rozumieć i szanować.   Choszczno - Tańczył cały pociąg
Pani Janina urodziła się w Medenicach (dzisiejsza Ukraina). W 1945 r. jako dwuletnia dziewczynka wraz z rodziną trafiła do Suliszewa, gdzie ukończyła szkołę podstawową. Jako absolwentka liceum pedagogicznego  podjęła pracę we wspomnianych wyżej Brzezinach, potem uczyła też w Granowie oraz w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Od 1973 roku, aż do emerytury pracowała w wojsku jako księgowa . Tu ciekawostką jest fakt, że była również matką chrzestną sztandaru nieistniejącej już Jednostki Wojskowej 2218.

Pan Władysław urodził się w Radgoszczy (woj. małopolskie). Większość swojego życia związany był z wojskiem i Choszcznem. – Zostałem przeniesiony tu w 1962 roku z Koszalina. Teraz nasze miasto wygląda pięknie, ale jak tu przyjechałem, to wszędzie było widać ruiny – wspominał w sobotę. Małżonkowie z nieukrywaną dumą przyjęli medale i listy gratulacyjne, które w imieniu prezydenta RP wręczył im burmistrz ROBERT ADAMCZYK.
Łukasz Młynarczyk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.