WiększaMniejszyNormalny
23.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Innowacyjna Szkoła 2009 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.10.2009.
Wtorek, 13 października 2009 r. był dla Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie dniem szczególnym. W tym dniu w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie, podczas uroczystej gali Nauczyciel Roku został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs INNOWACYJNA SZKOŁA 2009. W uroczystości wzięła udział na zaproszenie Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall dyrektor szkoły Krystyna Górecka, która z rąk Lilli Jaroń, podsekretarza stanu w MEN odebrała tytuł Innowacyjnej Szkoły 2009 r. W konkursie tym, jury pod kierunkiem prof. Stefana Kwiatkowskiego przyznało choszczeńskiej Jedynce I miejsce w Polsce.
Nagrodą w konkursie jest pracownia komputerów Classmate PC dla uczniów wybranej klasy młodszej. W mobilnej klasie każdy uczeń będzie miał do dyspozycji niewielkich rozmiarów netbook z oprogramowaniem edukacyjnym, a nauczyciel nadzorować będzie pracę uczniów przy pomocy komputera zarządzającego.

Tytuł Innowacyjnej Szkoły jest dla Jedynki ogromnym wyróżnieniem. Cała społeczność szkolna jest dumna z tytułu i z tego, że szkołę zaliczono do grona nowoczesnych szkół, uznając Szkołę Podstawową Nr 1 w Choszcznie nawet za najbardziej innowacyjną szkołę w Polsce. Dzięki inicjatywie Partnerstwo dla Przyszłości realizowanej przez Microsoft, szkoła mogła się pochwalić swoimi osiągnięciami i zaprezentować wszystkie swoje działania, w których wykorzystywana jest technologia informacyjna. Projekty realizowane w SP1 i różnorodne rozwiązania z wykorzystaniem TI są postrzegane jako kreatywne i innowacyjne. Rangę tego tytułu podnosi jeszcze to, że przy ocenie szkół nie uwzględniano etapu edukacyjnego i choszczeńska Jedynka rywalizowała zarówno z gimnazjami jak i ze szkołami ponadgimnazjalnymi.W konkursie oceniana i weryfikowana była prezentacja szkoły, która uwzględniała:

•    Otwartość na nowe technologie i ich wykorzystanie w pracy dydaktycznej placówki (ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania ICT w zdobywaniu i przetwarzaniu informacji, a także umiejętności wykorzystania nowych technologii przez uczniów i twórczego zaangażowania nauczycieli).
•    Aktywność placówki w propagowaniu stosowania technologii informacyjnych i komunikacyjnych wśród uczniów i nauczycieli. Ze szczególnym uwzględnieniem:

o    znaczenia technologii w posługiwaniu się informacją, (zadaniem placówki powinno być stworzenie uczniom warunków do pełnego poznania podstaw i zastosowań ICT);
o    wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu wszystkich przedmiotów (ze szczególnym uwzględnieniem ICT, jako narzędzia wzbogacania treści i metod prowadzenia zajęć, a także kształtowania umiejętności, których nie można nabyć  bez pomocy komputera);
o    aktywność w zakresie dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi placówkami oraz środowiskiem lokalnym;

•    Wirtualność szkoły (ze szczególnym uwzględnieniem budowy wirtualnych szkolnych, międzyszkolnych i środowiskowych społeczności).

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.