WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Dożynki, dożynki, dożynki& Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
02.09.2016.
Choszczno - Dożynki, dożynki, dożynki 2016
CHOSZCZNO. Jako pierwsi w korowodzie dożynkowym pomaszerowali mieszkańcy Kołek. Po nich chlebem z tegorocznego zboża podzielili się również mieszkańcy Radunia i Piasecznika. My zapraszamy wszystkich na Gminne Święto Plonów, które w niedzielę obchodzić będziemy na placu przy fontannie. Szykuje się dużo dobrej zabawy, smacznego jadła i przede wszystkim wieńcowa parada, którą poprowadzą dożynkowi starostowie ROZALIA KRASOWSKA i WIESŁAW BUCHAJCZYK.

 Choszczno - Dożynki, dożynki, dożynki 2016 W Kołkach chlebem upieczonym z tegorocznej mąki dzielili GRAŻYNA SZUSTAK i KRZYSZTOF GROMADZKI, w Raduniu MALWINA POŁOMSKA i JAN ZABŁOCKI, a w Piaseczniku JADWIGA i ZDZISŁAW SZKOLNICCY. Choć na terenie naszej gminy w ostatnim 30-leciu zdecydowanie ubyło gospodarzy uprawiających ziemię, to jednak w większość rad sołeckich i Kół Gospodyń Wiejskich nie zamierza rezygnować z dożynkowych tradycji. – Nadal mieszkamy na wsi i nie wolno nam zapominać o obrzędach i zwyczajach, które przekazali nam rodzice i dziadkowie – mówi pani Grażyna. Z dumą pokazuje na piękny wieniec, który w tym roku zaprezentują również w Choszcznie. Tu warto podkreślić, że od wielu już lat wieńce wykonywane w choszczeńskich sołectwach zyskują uznanie zarówno na szczeblu powiatowym, jak i też wojewódzkim. Niekwestionowaną liderką wieńcowych kompozycji jest Choszczno - Dożynki, dożynki, dożynki 2016  suliszewianka ANETA NIKOROWICZ. Przypomnijmy, że tworzone pod jej nadzorem dzieła, przez ostatnie cztery lata zdobywały główne nagrody na dożynkach gminnych, dwukrotnie na powiatowych i tyleż samo na wojewódzkich (patrz zdjęcie na dole).
Wczoraj podglądnęliśmy panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Korytowie, które kończąc swój wieniec narzekały na to, że zboże w tym roku jest wyjątkowo brzydkie. – To,  że kłosy są takie ciemne jest winą ciągle padających deszczów – tłumaczy OLGA PIOTRKOWSKA. Po cichu dodaje, że ma jednak receptę na to by je upiększyć. Zaprasza do obejrzenia wieńca w niedzielę. Ten korytowski i pozostałe będziemy mogli zobaczyć najpierw w kościele, potem w korowodzie, który przemaszeruje ulicami Wolności, Rybacką i Rycerską, a w końcu naChoszczno - Dożynki, dożynki, dożynki 2016  placu przy fontannie. Tu również czynnych będzie 12 stoisk z przysmakami, nie zbraknie też turnieju sołeckiego i dobrej zabawy. My po raz pierwszy pochwalimy się jeszcze ciepłym przewodnikiem „Kulinarno-turystyczna podróż po gminie Choszczno” i wydaną dwa miesiące temu płytą „Korytowo na Ludowo”. - To nie tylko płyta, to przede wszystkim szereg zamierzeń, które może aż tak radykalnie nie zmieniły wizerunku naszej szkoły, ale za to w zdecydowany sposób przyczyniły się do międzypokoleniowej integracji. Ważne jest też to, że już dawno o Korytowie nie mówiono tak dużo i tak dobrze – komentuje dyrektor AGNIESZKA CZUKIEWSKA. Ważne jest też to, że na scenie zobaczymy PAWŁA LEMIESIEWICZA, który specjalnie na ten dzień skrzyknął wszystkich wykonawców śpiewających na tej płycie.
Tadeusz Krawiec
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.