WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Bieg z rekordową frekwencją Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
06.09.2016.
Choszczno - Bieg z rekordową frekwencją CHOSZCZNO. 478 biegaczy ukończyło 19. edycję Choszczeńskiej 10. Wśród kobiet triumfowała NIKOLINA SZURGOCIŃSKA z Gryfina, natomiast wśród mężczyzn RADOSŁAW HELON ze Szczecina. Na mecie zameldowało się również 89 choszcznian. Tu najlepszymi okazali się ALEKSANDRA KEPLIN i MATEUSZ LEŚNIAK. Drużynowo wygrała wielkopolska ekipa 4RUN Team.

Choszczno - Bieg z rekordową frekwencją Na starcie 19. edycji Choszczeńskiej 10. stanęła rekordowa liczna biegaczy, głównie z Pomorza Zachodniego, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. Ta odsłona biegu przejdzie do historii również dlatego, że ukończyło ją aż 89 dorosłych mieszkańców naszej gminy.
Już chwilę po starcie uformowała się czteroosobowa czołówka, którą prowadził 22-letni szczecinianin RADOSŁAWChoszczno - Bieg z rekordową frekwencją HELON, a ciekawostką jest fakt, że w tej stawce znalazł się także 42-letni TOMASZ CHAWAWKO z Dębna, który doskonale pamięta swoje starty w pierwszych edycjach tej imprezy. Przeglądając listę startową znaleźliśmy również biegaczy ALEKSANDRĘ KEPLIN i PAWŁA MAĆKOWIAKA, którzy wygrywali m.in. w latach 2002- 2003, wówczas startowali w kategorii gimnazjalistów.
W stawce zawodników z gminy Choszczno znalazły się aż 33 choszcznianki. I tu za komentarz niech posłuży przypomnienie, że do 10. edycji, czyli do 2001 r. jedyną, która  ukończyła ten bieg była EWA WATKOWSKA. Większość biegaczy biła brawo grupie pasjonatów zgromadzonych wokół PAWŁA CZAPIEWSKIEGO i grupy „Choszczno biega”, bo to niewątpliwie ich zasługą jest to, że niedzielny bieg miał rekordową frekwencję. - Nie możemy zapominać też o ludziach z Niagary. Mam tu na myśli przede wszystkim IRENĘ KOWALSKĄ, DARIUSZA STARUCHA i TOMASZA STRUGIŃSKIEGO, którzy wykonali dużo dobrej - podkreśla P. Czapiewski. Dodaje,  że najważniejsze w tym biegu było to, że większośc uczestników potraktowała tę rywalizację, głównie jako dobrą zabawę. Np. w kolumnie biegaczy zobaczyliśmy m.in. szczeciniankę KAMILĘ TATOŃ, która wystartowała razem ze swoimi psami, a ARTUR SOJKA i TOMASZ FROST biegli z kamerami trzymChoszczno - Bieg z rekordową frekwencją anymi w rękach. Wśród mężczyzn na podium stanęli: 1. R. Helon (Szczecin), 2. MICHAŁ HULEWICZ (Gorzów Wlkp.), 3. T. Chawawko (Dębno Lub.), natomiast wśród pań: 1. NIKOLINA SZURGOCIŃSKA (Chojna), 2. NATALIA WILKOSZ (Stargard), 3. KATARZYNA WROTECKA (Ujście). W rywalizacji biegaczy z powiatu choszczeńskiego najlepszymi okazali się: 1. P. Maćkowiak (Pełczyce), 2. MATEUSZ LEŚNIAK (Choszczno), 3. TADEUSZ STANULEWICZ (Choszczno) – 1. A. Keplin (Choszczno), 2. KAMILA JÓŹWIAK (Choszczno), 3. MARTA BIESIADA (Krzęcin). Organizatorzy nagrodzili również zdobywców trzech pierwszych miejsc w kategoriach wiekowych, służbach mundurowych, w kategorii „Atletycznej” i „Fit mama”, jak również najstarszych uczestników 81-letniego FLORIANA KROPIDŁOWSKIEGO oraz 57-letnią MARIOLĘ DEJNAK.
Tadeusz Krawiec
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.