WiększaMniejszyNormalny
17.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Stradzewo - Sołtys inwestuje w dzieci Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.09.2016.
Stradzewo - Sołtys inwestuje w dzieci CHOSZCZNO. Debiut w ligowych rozgrywkach zaliczyli już tydzień temu w Dolicach, gdzie zremisowali z Unią 3:3. Oficjalnie przed własną publicznością zagrali sobotę z CRS Barlinek i wygrali 12:0. W tym dniu młodzi piłkarze odebrali również nowiutkie stroje. Mowa o nowopowstałym klubie piłkarskim Ina Stradzewo. Przypomnijmy, że kiedyś w tej wsi istniał już klub piłkarski Ina, ale na początku tego wieku "zniknął" boisko zarosło, a szatnia została dosłownie zdemolowana.
 
        Na pomysł reaktywowania klubu, ale dedykowanego głównie dzieciom i młodzieży wpadł sołtys JACEK SZYSZKA. On sam zaznacza,  że na starcie bardzo aktywnie wsparli MARCIN WIETRZYCKI i PAWEŁ HELENIARZ, a obecnie pomagają w prowadzeniu drużyny: DARIUSZ WIETRZYCKI, KRZYSZTOF SZYMKOWSKI i KRZYSZTOF FIERKA.
Stradzewo - Sołtys inwestuje w dzieci – Po to, żeby mieli gdzie grać, podkaszałem im tylko kawałek boiska. Tak jakoś naturalnie zdecydowaliśmy się najpierw na remont szatni, potem budowę wiaty i w końcu zgłoszenia zespołu do rozgrywek ligowych – wspomina sołtys. Zaznacza przy tym, że to co dzisiaj widać, było robione systematycznie przez ostatnie trzy lata – wylicza, że najpierw zaczęli od wymiany dachu. Potem kupili bramki, zbudowana została wiata, a obecnie pochwalić mogą się już szatnią. Tu jednak zastrzega, że muszą w niej wydzielić jeszcze miejsce dla sędziego. – W ubiegłym roku nie zdążyliśmy z załatwieniem wszelkich formalności, a tak naprawdę to też nie do końca mieliśmy na to środki, więc zdecydowaliśmy, że najpierw ogramy zespół w turniejach – dodaje sołtys. Zaznacza przy tym, że często na treningach halowych bywało nawet po 30 osób. – Choć w lidze grać im nie pozwalają, to także były z nami siostry MICHAŁOWSKIE oraz WERONIKA BODNAR – wymienia nazwiska dziewcząt. Jego zdaniem ta ekipa już niebawem będzie musiała zagrać w lidze juniorów, a to już zupełnie inne rodzaj zmagań. I przede wszystkim wyższe koszty.
Stradzewo - Sołtys inwestuje w dzieciW sobotę, tuż przed meczem z rówieśnikami z CRS Barlinek, drużyna stanęła na zbiórce, podczas której burmistrzowie ROBERT ADAMCZYK i MAGDALENA SIEŃKO oraz wicestarosta WIOLETTA KASZAK wręczyli nowe stroje piłkarskie. Życzyli im przy tym, by jak najwięcej serca poświęcali tej dyscyplinie, a przy okazji również dobrze się bawili. Sołtys wystartował z podziękowaniami skierowanymi właśnie do włodarzy gminy i powiatu, ale przerwał mu je burmistrz R. Adamczyk. – Doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, że na największe brawa zasługuje właśnie pan Jacek. To dzięki jego działaniom macie szatnię, wiatę, boisko i w końcu drużynę. To jemu należą się największe owacje – podsumował włodarz miasta. Chwilę później KRZYSZTOF GROMADZKI gwizdkiem rozpoczął pierwszy, po latach przerwy mecz. Gospodarze od początku ostro natarli i już w drugiej minucie, po strzale NIKOLASA JARMARKIEWICZA objęli prowadzenie.  Dość niespodziewanie, wręcz znokautowali rywali, wygrywając całe spotkanie aż 12:0. Na koniec zapytaliśmy jeszcze J. Szyszkę, o to dlaczego ponownie wybrali nazwę Ina? – W ten sposób chcieliśmy również docenić, a właściwie przypomnieć, że w tej wsi jest dużo starszych osób, które kiedyś grały w tym klubie. Ja też – podsumował.
Tadeusz Krawiec
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.