WiększaMniejszyNormalny
12.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Kolejny tytuł dla Koli Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
14.11.2016.
Choszczno - Szachy 2016 - Kolejny tytuł dla Koli  CHOSZCZNO. Nawet najstarsi miejscowi szachiści nie pamiętają takiego turnieju, w którym organizatorzy wypraszaliby kibiców za drzwi. Tak było tym razem i nie, nie dlatego, żeby rozrabiali, lecz po prostu brakowało dla nich miejsca na sali. W sumie przy szachownicach zasiadło 81 zawodników, w tym m.in. mistrz Europy juniorów do lat 14, Niemiec, MAXIMILIAN MÄTZKOW. W tak licznej stawce bezkonkurencyjnym okazał się znany nam dobrze, białoruski mistrz międzynarodowy NIKOLAI ALIAVDIN. Najwyżej z choszcznian, na 14 miejscu uplasował się RADOSŁAW BADSUNG.

- Rekordowa frekwencja świadczy głównie o tym, że nasze imprezy uznawane są za najlepsze w regionie – w sobotę prezes Skoczka OSKAR ROSŁON, nie krył satysfakcji z faktu, że sala lustrzana wręcz pękała w szwach. Wiceprezes KRZYSZTOF DŁUŻYŃSKI uważa, że na ten sukces złożyło się kilka czynników.  – Przede Choszczno - Szachy 2016 - Kolejny tytuł dla Koli   wszystkim po raz pierwszy mistrzostwa te miały charakter otwarty, a na dodatek nie ustaliliśmy limitu zgłoszeń – nie ukrywał, że cieszyło go to, że wśród startujących było także ponad 30 zawodników, którzy w Choszcznie pojawili się po raz pierwszy. Podkreślił również fakt, że nasze miasto reprezentowane było przez 24 zawodników ze Skoczka i Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie.
W zróżnicowanej rankingowo stawce zawodników z województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz dwójce z Niemiec, bezkonkurencyjnym okazał się dobrze nam znany Białorusin NIKOLAI ALIAVDIN. W dziewięciu rundach zdobyło 8,5 punktu, i co rzadko w takich zawodach się zdarza, drugiego w końcowej klasyfikacji ADAMA CZUCHNICKIEGO (Pałac Młodzieży Szczecin) wyprzedził o 1,5 punktu. Na trzecim miejscu uplasował się KRZYSZTOF JACEWICZ (UKS Gambit Świebodzin), który również zdobył 7,0 punktów. Tu warto podkreślić, że tytułowy Kola w Choszcznie startuje od wielu już lat i m.in. w tym roku po raz ósmy triumfował w memoriale ALEKSANDRA KUBASZEWSKIEGO i EDWARDA KRAMKA.
Wspomnieliśmy już wyżej, że z choszcznian najlepiej spisał się RADOSŁAW BADSUNG, który z dorobkiem 6,0 punktów uplasował się na 14 miejscu, tuż za mistrzem Europy juniorów MAXIMILIANEM MÄTZKOWEM.
Do szóstej rundy (a grano na dystansie dziewięciu) rewelacyjnie spisywał się 12-letni BARTOSZ KOWALIK, który wówczas z dorobkiem 5 punktów plasował się na pozycji medalowej. Kolejne trzy mecze przegrał (z wyżej notowanymi zawodnikami) i ostatecznie ukończył zawody na 22 miejscu. W klasyfikacji kobiet triumfowała JULIA KUDLAK (KSGU Tęcza Krosno Odrzańskie), natomiast wśród juniorów do 12 lat bezkonkurencyjnym okazał się FILIP ŁUCZAK (AKSz Hetman Koszalin).
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.