WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Spotkań polsko-kanadyjskich ciąg dalszy
15.12.2018.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Spotkań polsko-kanadyjskich ciąg dalszy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.11.2016.
 
CHOSZCZNO. W ubiegłym tygodniu kpt. DARRYL BANNON i kpr. ALEX MORRISON, żołnierze z Canadian Land Task Force z Edmonton, spotkali się z uczniami szkół podstawowych w Choszcznie i Zamęcinie. Opowiedzieli im nie tylko o swojej kulturze, zwyczajach i sztuce kamuflażu, a także o tym, czym na co dzień się zajmują, i co w ogóle robią w naszym kraju. Było też kilka niespodzianek.
 

 W Zamęcinie zaczęło się podobnie, jak podczas poprzednich spotkań kanadyjsko-polskich w szkołach podstawowych w Korytowie i Choszcznie. Najpierw rozmawiano o kulturze, tradycyjnej kuchni i sztuce kamuflażu, potem podczas prezentacji multimedialnej żołnierze opowiadali o służbie w kanadyjskiej armi i współpracy w ramach NATO. Był także czas na wspólne zdjęcia i przymiarkę strojów maskujących. W końcu, w ułamku sekundy, niczym Feniks z popiołów powstał pomysł zorganizowania minikoncertu kolęd. - Od słowa do słowa i okazało się, że kpr. ALEX MORRISON gra na gitarze. A gdy tylko pojawił się nasz człowiek orkiestra, czyli PAWEŁ LEMIESIEWICZ (red. choszczeński animator i nauczyciel muzyki m.in. w zamęcińskiej podstawówce), pomysł na stworzenie takiego wydarzenia zrodził się od razu - opowiada nauczycielka języka angielskiego PAULINA KONIECZNA. - Cieszę się na samą myśl o tym projekcie i już nie mogę doczekać się efektu końcowego - mówi P. Lemiesiewicz. Dodaje, że już rozpoczął pracę z uczniami nad aranżacją minikoncertu. Jego optymizm podziela także dyrektorka szkoły, DANUTA STRÓŻYŃSKA-GRYĆKO, która od razu była na tak. - Już zabieramy się do pracy - powiedziała. Kpt. DARRYL BANNON, odpowiedzialny w swojej jednostce za kontakty z samorządami, również jest zadowolony z takiego przebiegu wydarzeń.  - Nie tylko przyjęto nas tutaj z dużym zainteresowaniem i polską gościnnością, ale także przygotowano oryginalną dekorację polsko-kanadyjską. Szczególnie jesteśmy zaskoczeni relacjami między uczniami i nauczycielami, a przede wszystkim otwartością i kreatywością tych ludzi - stwierdził kapitan.
Równie ciekawie było w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Tu na starcie, podobnie jak w Zamęcinie odbyła się prezentacja oraz rozmowy o Kanadzie, potem wspólne zdjęcia i wreszcie... niespodzianka. Okazało się, że jeden z uczniów, KAJETAN WACHOWICZ  obchodził  swoje dwunaste urodziny. Nie ukrywał radości, że kanadyjscy żołnierze bez chwili wahania wraz z pozostałymi uczniami odśpiewali mu urodzinowe "Happy birthday".
 

Przypomijmy, szósta zmiana kontyngentu wojsk kanadyjskich stacjonuje na poligonie drawskim od września do lutego przyszłego roku. Jak podkreślili, w tym czasie planują jeszcze kilka podobnych spotkań.
Katarzyna Jezierska
 
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.