WiększaMniejszyNormalny
12.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Zaufanie i szacunek Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.11.2016.
Choszczno - Korytowo - Złote Gody - K i S Zajko CHOSZCZNO. KRYSTYNA i STANISŁAW ZAJKO pobrali się 11 czerwca 1966 roku. Odbierając Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zgodnie stwierdzili, że to wzajemne zaufanie i szacunek sprawiły, że dziś z dumą opowiadają o swoim życiu, dzieciach, wnukach i prawnukach.


KRYSTYNA i STANISŁAW ZAJKO pochodzą z okolic Wilna. – Z relacji i opowiadań mamy wiem, że nasza rodzina przyjechała do Korytowa dokładnie 9 maja 1946 roku, czyli dokładnie w rok po zakończeniu wojny - pani Krystyna podkreśla, że nie może pamiętać tamtej chwili, bo miała wówczas zaledwie pół roku. Straszy o pięć lat pan Stanisław, najpierw ze swoją rodziną trafił do powiatu wałeckiego. – Miałem już 18 lat, gdy przenieśliśmy się do Korytowa. Moja przyszła żona była wówczas podlotkiem, ale doskonale pamiętam jej długie warkocze – wspomina dziś z uśmiechem. Tak naprawdę zbliżyli się do siebie dopiero w 1962 roku, czyli w cChoszczno - Korytowo - Złote Gody - K i S Zajko zasie, gdy jubilat był w wojsku. – Przyjechał na ślub naszego kolegi. Wesele odbywało się w klubie i tam też się poznaliśmy. Ja miałam wtedy 17 lat, ale mimo młodego wieku pracowałam już jako wychowawczyni w przedszkolu – kontynuuje jubilatka. Dodaje, że ślub wzięli cztery lata później, dokładnie 11 czerwca 1966 roku. Dziś obydwoje doskonale pamiętają tamtą chwilę, ale nie zapomniał jej również KAZIMIERZ ŻABICKI (na zdjęciu z prawej), który był jednym ze świadków tamtej uroczystości, jak również sobotniego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i wręczenia medali. – Miałeś wujek dobrą rękę – tak komentowały ten fakt dzieci jubilatów. Opowiadając o swoim życiu Zajkowie zaznaczają, że nigdy nie myśleli o powrocie w rodzinne strony. – Proszę mi wierzyć, ale powojenne Korytowo było dużą aglomeracją, z klubem, przedszkolem, szkołą, a przede wszystkim dawało pracę. Tu odbywały się wystawy, gry na instrumentach uczył dzieci muzyk, który przyjeżdżał aż ze Szczecina, a na zabawach i potańcówkach grał wojskowy zespół. Przez chwilę tylko pracowaliśmy w Krzęcinie, ale szybko zatęskniliśmy do Korytowa. Mąż był księgowym, a ja zrezygnowałam ze stanowiska kadrowej i ponownie wróciłam do opiekowania się dziećmi – tu pani Krystyna podkreśla, że wychowali trójkę własnych dzieci, mają też 11 wnuków oraz KALINKĘ i IGORKA, czyli prawnuków.
Choszczno - Korytowo - Złote Gody - K i S ZajkoOd wielu już lat obydwoje są na emeryturze. Chwalą sobie okolicę i sąsiadów, a zapytani o marzenia, mówią tylko o tym, by zdrowie im dopisywało. – Oczywiście, że każdy grosz się przydaje, ale jak nie ma zdrowia, to tak naprawdę nic nie cieszy – zaznacza jubilatka. Zgodnie podsumowali, że zaufanie i szacunek, to ich nich recepta na udane życie. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył im burmistrz ROBERT ADAMCZYK.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.