WiększaMniejszyNormalny
23.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Czas kiermaszów i jasełek 2016 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
15.12.2016.
Choszczno - Czas kiermaszów i jasełek 2016 CHOSZCZNO. Czas jasełek, kolędowania i bożonarodzeniowych kiermaszów w pełni. Wczoraj w Zespole Szkół nr 3 obejrzeliśmy m.in. jasełka, natomiast Szkoła Podstawowa nr 1 zaprosiła wszystkich na koncert i świąteczny kiermasz. Jutro PSM zaprasza na koncert "Nowe święta idą".


Wczoraj w południe wśród gości Zespołu Szkół nr 3 w Choszcznie nie mogło zabraknąć pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Korytowa, Zamęcina, Kołek, Suliszewa i Radunia. To głównie z nimi społeczność tej placówki, już drugi rok z rzędu realizuje projekt „Partnerstwo w bliskości tradycji”. Kiermasz rękodzielniczych ozdób i jasełka zwieńczone wigilijnym spotkaniem, to także element tego przedsięwzięcia, którego głównym celem jest m.in. tworzenie międzypokoleniowych więzi.
Choszczno - Czas kiermaszów i jasełek 2016 Jasełkowy spektakl, który młodzież przygotowała pod okiem PIOTRA PAWŁOWSKIEGO otworzyła dyrektor ANETA ZACZEK. Składając wszystkim życzenia nie ukrywała radości z faktu, że kierowana przez nią placówka ma coraz więcej przyjaciół i coraz częściej w jej progi zaglądają osoby, które już dawno zakończyły swoją przygodę z edukacją. Wczoraj największą tremę mieli młodzi aktorzy, którzy w większości po raz pierwszy w życiu mieli wystąpić w jasełkowym przedstawieniu. Dowodem na to, że wybrnęli tego na szóstkę były gromkie otrzymane od wszystkich gości. A główni bohaterowie tego spektaklu: NINA WOREK (Maryja), ERYK LEWICKI (Józef), ALICJA KRZYŚCIAK (archanioł), KLAUDIA PROKOP (anioł), ALEKSANDRA PACZOS, PAULINA OPIŁA, JUSTYNA WIERUCKA (pastuszkowie) oraz AGNIESZKA ŁAZIŃSKA i KACPER BUKOWIECKI (narratorzy).
        O tym, że bożonarodzeniowe kiermasze na stałe wkomponowały się w społeczne życie Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie mówiła również dyrektor KRYSTYNA GÓRECKA. Tu kiermasz połączony z pastorałkowo-kolędowym koncertemChoszczno - Czas kiermaszów i jasełek 2016 rozpoczął się po południu. Jak usłyszeliśmy, w organizację całego przedsięwzięcia zaangażowało się aż 10 klas, w tym również rodzice, nauczyciele oraz Stowarzyszenie „Jedynka”. Hitem koncertu przygotowanego przez JOANNĘ KOBYLSKĄ i WIOLETTĘ WOŚ, były występy grup i zespołów stworzonych specjalnie na to wydarzenie. Np. Mali Stobniczanie zebrali owacje za kolędę „Jam jest dudka”, którą wykonali z kapelą i wsparci głosami rodziców. Równie głośno było po występie zespołu złożonego z nauczycielek, które chyba marzą o śniegu, bo zaśpiewały „Z kopyta kulig rwie”. Dużym powodzeniem cieszyła się kiermaszowa kawiarenka, w której można było posmakować wypieków przygotowanych i podarowanych głównie przez rodziców.
      W imieniu społeczności Państwowej Szkoły Muzycznej w Choszcznie już jutro (o 17.00) zapraszamy na koncert zatytułowany „Nowe święta idą”. W auli szkoły wystąpią uczniowie i pedagodzy. Wstęp wolny.
Tadeusz Krawiec, Katarzyna Kubacka

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.