WiększaMniejszyNormalny
17.09.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Temat na książkę z numerem 1001 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
19.01.2017.
Choszczno - Temat na książkę z numerem 1001 CHOSZCZNO. We wtorek firma kurierska przywiozła do biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie tysiąc nowiutkich książek. I to nie jakichś tam przypadkowych, tylko takich, które bibliotekarki same wybrały. – To nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w internetowym konkursie „Wsparcie dla bibliotek”, który jesienią ubiegłego roku organizował Empik – cieszy się BARBARA GRZEJSZCZYK, bibliotekarka i jednocześnie główna animatorka tego sukcesu. Sprawdziliśmy wśród bibliotekarzy, a ci zapewniają, że nie pamiętają, aby w powojennej historii czytelnictwa naszego regionu choć raz się tak zdarzyło, aby jednorazowo do placówki trafiło aż tyle nowych woluminów.

Choszczno - Temat na książkę z numerem 1001 - Jak wy to zrobiliście? – z takim pytaniem, we wtorek rano wkroczyła do biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie BEATA KRYGIEL (na zdjęciu druga od lewej). Za chwilę okazało się, że jest przedstawicielką szczecińskiego Empiku, a do Choszczna - ze specjalnym dyplomem i gratulacjami - wydelegowała ją warszawska centrala. Jej powitalne pytanie nikogo nie zdziwiło, bo przecież w ogłoszonym przez Epmik konkursie wystartowało aż 300 szkół, głównie z dużych miast całej Polski. Podkreślając ten fakt należy zaznaczyć, że w nagrodzonej dziesiątce znalazły się placówki z Gdańska, Inowrocławia, Bielska Podlaskiego i Warszawy, no i najmniejszego w tym gronie Choszczna.
W roli Kopciuszka
B. Krygiel przyznała, że sama głosowała na Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie. – Po prostu nie wierzyłam, że tak mała aglomeracja może mieć jakiekolwiek szanse – mówiła wręczając specjalny dyplom. Zapewniła też, że Choszczno - Temat na książkę z numerem 1001 książki trafią tu jeszcze dzisiaj. Na potwierdzenie jej komentarza, a także emocji, jakie towarzyszyły głosowaniu, przytaczamy wyniki pierwszej piątki: SP nr 32  w Gdańsku (17 382 głosy), 2. SP nr 319 w Warszawie (17 086), 3. SP nr 1 w Choszcznie (17 084), 4. SP nr  324 w Warszawie (17078), 5. Prywatna Szkoła Podstawowa Kolumbus Warszawa – Błonie (17 077). Jak widać, między drugim, a piątym miejscem jest różnica tylko dziewięciu głosów.
Jak naprawdę było z tym głosowaniem najlepiej wie bibliotekarka BARBARA GRZEJSZCZYK (na zdjęciu). Uszczęśliwiona tak udanym finałem, zdecydowanie na pierwszym miejscu wymienia dyrektorkę KRYSTYNĘ GÓRECKĄ, która wynalazła ten konkurs, potem   koleżankę z pracy JOANNĘ STAWICKĄ. – Gdybym chciała dalej wymieniać, to musiałabym wskazać całe rzesze ludzi, organizacji i stowarzyszeń, które nam pomagały – mówi. Dziękując dzieciom i rodzicom przypomina, jak to na starcie ogłosiła casting dla osób, które chciałby wystąpić na plakacie promującym szkołę, a potem m.in. nagrali klip do znanej ludowej piosenki. Okazuje się, że bardzo szybko wciągnęła w to niemalże cała Polskę, a jak się później okazało, do zajęcia trzeciego miejsca przyczynili się również Polacy mieszkający za naszą zachodnią granicą.
Choszczno - Temat na książkę z numerem 1001
We wtorkowe popołudnie w końcu kurier przywiózł książki. Kilkadziesiąt paczek wnieśli uczniowie, którzy wcześniej swoim wizerunkiem reklamowali akcję na wspomnianym już  plakacie. Nikt inny wcześniej tego nie zrobił, więc my jako pierwsi przedstawiamy ich w komplecie (od lewej): EMILIA KROWICKA, PATRYCJA DZIAŁAK, ANNA KOZICZ i siedząca NINA NIEWINCZANA, dalej ALAN KUREK oraz SZYMON BŁASZCZYK, a w przysiadzie (też od lewej): WOJCIECH BOKUN, BARTŁOMIEJ PIEŃKOWSKI, DOMINIK BUTRYN i MATEUSZ SIWKO (zdjęcie powyżej).
Wszystkim dziękują
W krótkiej rozmowie przeprowadzonej z nimi, wszyscy podkreślali, że uwielbiają czytać książki, a najbardziej ucieszyło ich to, że w tych paczkach znaleźli takie, za którymi sami przepadają. My, jakby z rozmysłem, przedstawiliśmy ich według Choszczno - Temat na książkę z numerem 1001 określonej kolejności, bo ich wizerunki znalazły się również na specjalnie wydanej widokówce, którą zamierzają podarować każdemu, kto przyczynił się do tego sukcesu. Wczoraj wspólnie z bibliotekarkami ułożyli książki na świeżo zakupionych regałach, a potem ruszyli w miasto, by osobiście podziękować tym, którzy pomagali.
Puentę do tej historii dopisuje również ANNA LEWICKA, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie, która wyraźnie sugeruje, że to wydarzenie należałby wpisać na sam szczyt 70-letniej, powojennej historii choszczeńskiego czytelnictwa. – Do tej pory nie było w naszym regionie biblioteki, która za jednym razem otrzymałaby aż tysiąc książek – zapewnia. My dodajmy, że ich wartość wynosi około 40 tys. zł.
Tadeusz Krawiec
 
PS.
My również dziękujemy za pomoc. Szczególnie koszykarkom pierwszoligowej AZS Politechnika Korona Kraków, Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Dębno, grupom z Krakowa i Wrocławia, a także Sylwii, która z całą ekipą wspierała akcję z Niemiec. Widokówki też do Was trafią.
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.