WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Break the chain  w choszczeńskiej wersji
20.09.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Break the chain  w choszczeńskiej wersji Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
31.01.2017.
Choszczno 2017 - Break the chain w choszczeńskiej wersji CHOSZCZNO. Przypominamy, że dzisiaj o 17.30 w sali Zespołu Szkół nr 2 odbędzie się przedostatnia próba do tanecznego happeningu „One Billion Rising”. Szczególnie zapraszamy, bo po raz pierwszy usłyszymy tam choszczeńską wersję piosenki „Break the chain”, którą nagrała grupa przyjaciół związana z projektem „Korytowo na Ludowo”. Jest też szansa, że jeszcze dzisiaj zobaczymy teledysk przygotowywany przez TOMASZA FROSTA z TV Echo .


  - Pomysł na choszczeńską wersję piosenki „Break the chain” zrodził się już podczas pierwszej akcji „One Billion Rising” zorganizowanej w 2015 roku. Jednakże dopiero wteraz pojawiły się możliwości na jego realizację – mówi AGNIESZKA CZUKIEWSKA. Szefowa podstawówki z Korytowa, w której to zrodził się znany nam dobrze projekt „Korytowo na Ludowo” przypomina, że o choszczeńskiej wersji myślały wspólnie z EDYTĄ TYBURCZY-KUJAWĄ, czyli główną koordynatorką tanecznego happeningu.
- Na początku najważniejsza była warstwa tekstowa – zaznacza, że w tłumaczeniu z angielskiego nie łatwo jest zachować tempo i rytm, więc robili to w czwórkę (ROMAN SZYMAŃSKI, PAWEŁ LEMIESIEWICZ i IWONA PIETKIEWICZ). Ostatecznym autorem tekstu polskiej wersji „Break the chain” - „To jest nasz krzyk” jest R. Szymański, który również nadał mu ostateczne brzmienie (nagranie, mix, mastering i partie gitary). Muzyczną aranżacją utworu zajął się P. Lemiesiewicz, partię wokalną wykonuje MARTYNA ŻYTA, a wspomniana już A. Czukiewska wraz z BARBARĄ GRZEJSZCZYK i KATARZYNĄ KUBACKĄ występują jako chórek. Dzięki współpracy z TV Echo udało się też zrealizować teledysk. Jego autor TOMASZ FROST zapewnia, że już dzisiaj o 17.30 podczas premiery nagrania utworu „To jest nasz krzyk” będzie również dostępny teledysk, oczywiście na kanale TV Echo.
Tadeusz Krawiec
 
 
 
 Choszczno 2017 - One Billion Rising, u nas po raz trzeci
 
Choszczno - One Billion Rising, u nas po raz trzeci
 
 
CHOSZCZNO. Podobnie jak w poprzednich dwóch latach, także i teraz 14 lutego choszcznianki tańcem zaprotestują przeciwko przemocy wobec kobiet. – Udały się poprzednie dwie, więc na pewno uda się i trzecia – na wspólne treningi do sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 zaprasza EDYTA TYBURCZY-KUJAWA. A wraz nią WERONIKA, KAROLINA i ALEKSANDRA, widoczne na zdjęciu instruktorki tańca.
 
„One Billion Rising” to akcja, która w Polsce organizowana jest po raz piąty, a chodzi w niej głównie o to, aby 14 lutego (dokładnie w walentynki) tańcem zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet. W Choszcznie po raz pierwszy taki happening odbył się w 2015 roku, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2, a w ubiegłym roku tańczyliśmy już w centrum miasta. Zarówno za pierwszym, jak i za drugim razem głównym organizatorem tego przedsięwzięcia był ZS nr 2 w Choszcznie, ale całość koordynowała EDYTA TYBURCZY-KUJAWA. Trudno się więc dziwić, że to także ona w tym roku napędza całą imprezę. Choszczno - One Billion Rising, u nas po raz trzeci
Do finału, który odbędzie się 14 lutego przy fontannie pozostało jeszcze dwa tygodnie. My również zapraszamy do wzięcia udziału w tym happeningu, a wraz z WERONIKĄ NAHORSKĄ, KAROLINĄ KAMELĄ i ALEKSANDRĄ PIASECKĄ do zatańczenia jeszcze w dwóch próbach, które odbędą się w środy (1 i 8 lutego) o 17.30 w hali ZS nr 2 (pamiętajmy, żeby zabrać sportowe buty na zmianę).
Jeśli ktoś chciałby nauczyć się tego tańca (Break the Chain) w domu, wystarczy kliknąć tutaj .
Tadeusz Krawiec
 
Break the chain  w choszczeńskiej wersji

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.