WiększaMniejszyNormalny
20.04.2018.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Tu widzą swoją przyszłość Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
06.02.2017.

 
CHOSZCZNO. W sobotę w Domu Biesiadnym "Alicja" odbyła się ósma gala choszczeńskiego oddziału Północnej Izby Gospodarczej. Tytuł "Przedsiębiorstwo roku 2016 w Gminie Choszczno" otrzymał Zakład Przetwórstwa Mięsnego "OZIMEK". - To wyróżnienie jest bardzo nobilitujące, ale też zobowiązuje nas do dalszego rozwijania firmy - mówił ROBERT OZIMEK. Zapewnił też, że ta rodzinna spółka nadal będzie inwestować głównie w Choszcznie.
Podstawowym założeniem Gali Północnej Izby Gospodarczej jest nagradzanie, a przede wszystkim pokazywanie najlepszych firm, zakładów i przedsiębiorstw z naszego regionu. - Gdy osiem lat temu tworzono zarys tego konkursu, nikt nie przypuszczał, że stanie się tak ważnym wydarzeniem dla rozwoju gospodarczego, że na stałe wpisze się w kalendarz życia społecznego naszego powiatu - mówiła prowadząca galę ANETTA BIKOWSKA. W podobnym klimacie wypowiadał się prezes Choszczeńskiego Oddziału PIG MARIUSZ ADAMKIEWICZ. Dziękując przedsiębiorcom, właścicielom firm, a także samorządowcom zaznaczył, że każdy, kto w naszym regionie tworzy przyjazny klimat do rozwoju przedsiębiorczości, zasługuje na słowa uznania. - Zabierzcie mi wszystko, cały majątek, dom, maszyny, zostawcie mi tylko ludzi., tych najbliższych - cytując swojego dziadka, dziękował pracownikom. Nie ukrywał też dumy z faktu, że mimo tego, iż minęło już osiem lat, to jednak gala nadal ma się dobrze.

O tym, kto w danym roku otrzyma tytuły i specjalne statuetki decyduje kapituła choszczeńskiego oddziału PIG. Jej członkowie zdecydowali, że tym razem w poszczególnych gminach "Przedsiębiorstwem Roku 2016" nagrodzeni zostaną: Zakład Przetwórstwa Mięsnego "OZIMEK" (Choszczno), Green Plant - MACIEJ WAKUŁA (Krzęcin), Zakład Usługowy Stacja Kontroli Pojazdów TOMASZ MERCIK (Bierzwnik), natomiast "Przedsiębiorstwem Roku 2016 Powiatu Choszczeńskiego" zostało Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "Nowak" (Recz). Kapituła przyznała również nagrodę "Nestora Przedsiębiorczości". To specjalne wyróżnienie otrzymał choszcznianin, m.in. były wieloletni prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzecku ROMAN LUBINIECKI.

ZPM Ozimek, to firma rodzinna, która powstała w 1998 r. Jest dobrze znana na terenie województwa, głównie za sprawą doskonałych wyrobów mięsnych, ale także dlatego, że obecnie daje pracę około 250 osobom i ten fakt również stawia go w grupie największych zakładów naszego regionu. Statuetkę "Przedsiębiorstwo Roku 2016 Gminy Choszczno" odbierali bracia i jednocześnie współwłaściciele firmy ROBERT i MARIUSZ OZIMKOWIE. W komentarzu do tego wyróżnienia obydwaj podkreślali, że najważniejsi w ich zakładzie są ludzie.
- Nasza firma, to przede wszystkim pracownicy, którzy nigdy nie ukrywają swojej tożsamości z zakładem. Chcą się rozwijać, wnosić swój wkład w rozwój przedsiębiorstwa, i za to należy im się szacunek oraz podziękowanie - mówił R. Ozimek. Podkreślił też, że swoją i firmy przyszłość widzi tylko w Choszcznie. - Gdy zamieszkałem tu w 2003 r. nie byłem zdecydowany czy zostanę dłużej. Dzisiaj śmiało mogę stwierdzić, że Choszczno to Ozimek, a Ozimek to Choszczno. Zapewniam też, że nasza firma chce nadal się rozwijać, a planowane inwestycje wiążemy przede wszystkim z tym miastem - podsumował.

Łukasz Młynarczyk
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.