WiększaMniejszyNormalny
23.06.2018.
 
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
XII Choszczeński Maraton Rowerowy - ruszyły zapisy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
06.03.2017.

CHOSZCZNO. Miłośnicy kolarstwa już mogą zapisywać się do udziału w Choszczeńskim Maratonie Rowerowym. Jego 12. edycja odbędzie się 27 maja, a startujący w nim zawodnicy będą ścigać się na dystansie 94, 152 i 246 kilometrów.

 

 Wszelkie informacje dotyczące tegorocznej edycji Choszczeńskiego Maratonu Rowerowego (ChMR) znajdziemy w komunikacie technicznym, który zamieszczony jest na stronie internetowej www.voyager.choszczno.pl. Wiadomo już, że w tej kolarskiej imprezie, która w we wszystkich poprzednich edycjach ściągała do naszego miasta po kilkuset zawodników z Polski i Europy, tym razem będzie mogło wystartować tylko 400 osób. Ustalono także, że ścigać się będą na dystansach: 94, 152 i 246 kilometrów. Jak informuje komandor wyścigu JERZY GUMULIŃSKI przebieg tras został mocno zmodyfikowany. - Głównie po to, aby impreza ta była bardziej atrakcyjna również dla kibicujących choszcznian – zaznacza prezes Voyagera. Dodaje, że na tej najkrótszej, kolarze jechać będą tylko po ziemi choszczeńskiej, a dokładnie pokonają dwie rundy po pętli: Choszczno, Krzęcin, Pełczyce, Choszczno. - Trasa najkrótsza stanowi również składową najdłuższej – tłumaczy Gumuliński i zachęca do zapoznania się z mapkami zamieszczonymi na stronie Voyagera.

Atrakcji nie zabraknie
 W środowisku amatorów ekstremalnego ścigania się, ChMR od wielu już lat zaliczany jest do najlepszych tego typu imprez w Polsce. W tym roku do Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych zaliczanych jest 12 wyścigów, więc każdy z organizatorów robi wszystko, by ściągnąć do siebie jak najwięcej uczestników. - My tradycyjnie już przygotowaliśmy szereg niespodzianek. Każdy uczestnik otrzyma m.in. koszulkę, medal, a trzej pierwsi w każdej z kategorii zostaną nagrodzeni pucharami. Na wszystkich będą czekać posiłki regeneracyjne zarówno na trasie, jak i na mecie. Opłaca się również wcześniej zapisać, bo np. wpisowe opłacone w dniu startu jest droższe o 30 zł. Duży ukłon zrobiliśmy także w kierunku zawodników, którzy ukończyli 70 lat. Dla nich wpisowe wynosi tylko 35 zł – J. Gumuliński zachęca do jak najszybszego zapisywania się. Także dlatego, że w tym roku będzie mogło wystartować 400 uczestników. Zgłoszenia do startu przyjmowane są tylko i wyłącznie poprzez f o r m u l a r z  umieszczony na wspomnianej wyżej stronie internetowej.

Dzień później maraton rodzinny
 Po raz kolejny w ramach tej imprezy organizowany będzie Choszczeński Maraton Rodzinny. - Zapraszam do niego wszystkich tych, którzy jazdę na rowerze traktują jako rekreację oraz aktywne spędzanie wolnego czasu z rodziną. Do pokonania, dwa okrążenia wokół jeziora Klukom (12 km), a na zakończenie równie ciekawe atrakcje i nagrody – zachęca J. Gumuliński. Dodaje, że ze względów organizacyjnych maraton odbędzie się dzień później, czyli 28 maja, a udział w nim jest bezpłatny.

Trochę historii
Przypomnijmy, że Choszczeński Maraton Rowerowy odbywa się cyklicznie od 2005 roku, kiedy to z inicjatywy pasjonata kolarstwa JANA SZYMKIEWICZA, Centrum Rekreacyjno-Sportowego i Klubu Turystyki Rowerowej "Voyager" zorganizowano jego pierwszą edycję. Tym samym Choszczno dołączyło do miast organizujących supermaratony kolarskie, zaliczane do Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Warto też przypomnieć, że w 2011 roku wystartował i oczywiście zwyciężył na najdłuższym dystansie Szwajcar SIMMON RUFF, mistrz świata w ultramaratonach rowerowych z 2010 roku.
Katarzyna Jezierska
 
Tu znajdziecie relację oraz galerię z ostatniego maratonu.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.