WiększaMniejszyNormalny
19.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - XII Wiosenny Salon Artystyczny 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
27.03.2017.
Choszczno - XII Wiosenny Salon Artystyczny 2017 CHOSZCZNO. W 12. edycji Wiosennego Salonu Artystycznego swoje prace prezentuje 38 twórców. Jest wśród nich kilku debiutantów, a także takich osób, które wracają po kilku latach nieobecności. Na piątkowym wernisażu, który odbył się w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury nie zabrakło młodzieży, ale owacyjnie przywitano nestorkę choszczeńskiego malarstwa, 91-letnią MIECZYSŁAWĘ CIESIŃSKĄ. 
MAŁGORZATA KOZŁOWSKA, pomysłodawczyni i organizatorka pierwszego Wiosennego Salonu Artystycznego, otwierając piątkowy wernisaż podkreśliła, że choć w naszym regionie twórców nie brakuje, to jednak nie zawsze są chętni do tego, by Choszczno - XII Wiosenny Salon Artystyczny 2017swoim dorobkiem artystycznym dzielić się z innymi. – Są w tym środowisku twórcy, którzy w chwilę po ogłoszeniu naboru przynoszą prace, ale są też tacy, których trzeba kilka razy namawiać do tego, aby wpisali się w to wydarzenie – mówiła. Zapraszając do zwiedzania wystawy podkreśliła, że tym razem zobaczymy dzieła 38 twórców, w tym również prace debiutantów, jak i również nestorki choszczeńskiego malarstwa, czyli 91-letniej MIECZYSŁAWY CIESIŃSKIEJ (widzimy ją na zdjęciu obok). My policzyliśmy, że w każdą z poprzednich edycji wpisywało się ponad 30 osób, co we wszystkich odsłonach Wiosennego Salonu Artystycznego daje ponad 400 nazwisk. Niewątpliwą ciekawostką jest fakt, że na piątkowej liście znalazło się aż 10 osób, które twórczo uczestniczyły w pierwszej odsłonie salonu (ciekawe czy ktoś z naszych Czytelników je pamięta? – red.). Tu m.in. warto zauważyć najnowsze prace PAWŁA KUCHARSKIEGO i MARKA WIECZORKA, młodych rysowników, którzy pojawili po kilkuletnim niebycie na choszczeńskich wystawach. A co tym razem oferuje nam Wiosenny Salon Artystyczny? Tradycyjnie już najszerszym spektrum rodzajów sztuk plastycznych, w tym form przestrzennych pochwalili się podopieczni ARTURA GROSZKOWSKIEGO ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie. Przypomnijmy, że to  właśnie oni w ostatnich dwóch latach realizowali projekt inspirowany Beksińskim, o którym głośno było u nas, w regionie i w kraju. Nie brakuje też obrazów, rysunków, grafik, fotografii, rzeźb, a także biżuterii i witraży. Tradycją salonu jest również to, że organizatorzy wręczają uczestnikom oryginalne potwierdzenia udziału w wystawie, jak również drobne prezenty. Tym razem kurator wystawy JANUSZ BIEGAŃSKI przygotował dla wszystkich podręczniki do nauki rysowania portretów. My zapraszamy do zwiedzania Wiosennego Salonu Artystycznego, który czynny jest codziennie, oczywiście w godzinach otwarcia Choszczeńskiego Domu Kultury.
Tadeusz Krawiec
 
Uczestnicy Wiosennego Salonu Artystycznego 2017
MAGDALENA BĄCELAK,  JERZY BIAŁACH, JOANNA BOJARUNIEC, STANISŁAW CHŁOPEK, MIECZYSŁAWA CIESIŃSKA, PIOTR CZAJKOWSKI, JACEK DRABIK, TOMASZ DRABIK, JANUSZ KIERNICKI, ADAM KMITA, IRENA KOBZDA, PAWEŁ KUCHARSKI, TERESA ŁUKASZEWICZ, AGNIESZKA MAJCHRZAK, PIOTR MASŁOWSKI,  KRYSTYNA MAZUREK, JERZY MICHALAK, KRYSTIAN MIGDALSKI,
Choszczno - XII Wiosenny Salon Artystyczny 2017 HELENA NOWAK, GRZEGORZ PARUS, PIOTR PASZKOWSKI, AGNIESZKA PIETRZAK, EDMUND POKORNIECKI, KAZIMIERZ PYŻ, RYSZARD SAK, BARBARA SIKORSKA, PIOTR STANCZYK, LUCJAN ŚWISZCZ, DANIELA TEJCHMAN, TOMASZ URBANIAK, DAMIAN WASZKIEL, BARBARA WIDŁA, CEZARY WIDŁA, MAREK WIECZOREK, MIECZYSŁAW WILCZEWSKI, STANISŁAW WOŹNIAK, JOLANTA ZIÓŁKOWSKA, KRZYSZTOF ZUKIERSKI.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.