WiększaMniejszyNormalny
20.04.2018.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Korytowo - Zaczną od stajni Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.04.2017.
Korytowo - Zaczną od stajni  CHOSZCZNO. W Korytowie, w starej poniemieckiej stajni powstanie Centrum Integracji Społecznej. Inwestycja, która ma kosztować ponad pięć milionów, jako instytucja swoją działalność ma rozpocząć w 2019 roku. – Około 30 osób będzie mogło liczyć na zatrudnienie, rehabilitację społeczną i terapeutyczną, jak również szkolenia zawodowe – mówi marszałek województwa OLGIERD GEBLEWICZ. To właśnie on oraz korytowski proboszcz ks. MACIEJ PLISZKA podpisali w poniedziałek umowę na dofinansowanie inwestycji z RPO WZ 2014-2020.


Projekt umowy, którą w poniedziałek podpisali marszałek województwa OLGIERD GEBLEWICZ oraz prezes fundacji Dzieło św. Jakuba i jednocześnie korytowski proboszcz Korytowo - Zaczną od stajni ks. MACIEJ PLISZKA obejmuje szereg prac przygotowawczych, robót budowlanych, jak również wyposażenie powstającego tam Centrum Integracji Społecznej. – Będzie to miejsce, gdzie osoby z różnym stopniem niepełnosprawności będą czuły się potrzebne, a wykonywana przez nie praca zostanie doceniana – mówił marszałek. Podkreślił, że finalnie może znaleźć tu zatrudnienie nawet 30 osób. – Szczególnie bezrobotnych lub zagrożonych wykluczeniem, takich którzy po podjęciu pracy wrócą do aktywnego życia społecznego – dodał. Zaznaczył, że otrzymają pomoc m.in. w zdobyciu kwalifikacji gastronomicznych, ogrodniczych i krawieckich. Z kolei ks. Pliszka dodał, że równie ważnym zadaniem będzie doskonalenie zawodowe długotrwale bezrobotnych, w tym także absolwentów szkół z powiatu choszczeńskiego. – Mówiąc o produkcji gastronomicznej mamy również na myśli zdobywanie kwalifikacji m.in. z przetwórstwa mięsa i mleka, a więc produkowanie dobrych wędlin, serów zagrodowych i oczywiście to, co już teraz się odbywa, czyli produkcja garmażeryjna – tłumaczył proboszcz. Tym samym przypomniał, że w Korytowie od 1996 roku istnieje Ośrodek Wspierania Rodziny, a od niedawna przy współpracy z magistratem w jeKorytowo - Zaczną od stajni  go ramach utworzona została spółdzielnia socjalna, która już daje zatrudnienie. To m.in. tu  powstają produkty  trafiające później na Jarmark Jakubowy w Szczecinie czy też do patronackich sklepów. Umowę podpisano w obecności mieszkańców wsi, wśród których byli również abp ANDRZEJ DZIĘGA i burmistrz ROBERT ADAMCZYK.
Ciekawostką jest to, że opisywane centrum powstanie w starej, zabytkowej stajni. Cała inwestycja ma kosztować ponad pięć milionów złotych. W tym cztery pochłonie budowa, a trzy to wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020.  Pierwsze prace mają ruszyć już w czerwcu br., a centrum ma być gotowe do grudnia 2018 roku. Status CIS placówka uzyska w 12 miesięcy od zakończenia inwestycji. Całością ma koordynować Fundacja Dzieło św. Jakuba, która w następnych etapach zamierza pozyskać środki na renowację kolejnych budynków folwarku.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.