WiększaMniejszyNormalny
23.07.2019.
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Ruszyły przygotowania do Dni Młodych... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
27.01.2010.
  Dni Młodych to wydarzenie, które ma na celu zjednoczenie i zbliżenie do siebie młodych ludzi z całej archidiecezji. To trzy dni, których bogaty program sprawia, że jest czas dla Boga, czas dla drugiego człowieka i czas na spotkanie ze sobą. Ostatnie spotkania dwukrotnie odbywały się w Myśliborzu.

Program obejmował m. in.: warsztaty tematyczne, a wśród nich: biblijne, dziennikarskie, taneczne, fotograficzne, muzyczne, medyczne, psychologiczne, teatralne i pantominy oraz wiele innych. Warsztaty rozwijają nowe umiejętności wśród uczestników – np. układanie ikeban, uczą i wychowują – tak jak medyczne, rozbudzają zainteresowania, pokazując drogę dobrego działania – dziennikarskie, śpiewu i tańca. Każdy uczestnik wybiera jeden warsztat, który towarzyszy mu przez dwa dni i każdy warsztat pod koniec prezentuje siebie i swoje dzieło.
Poza warsztatami była konferencja, grupy dzielenia oraz forum – to jest czas kiedy można usłyszeć wiele ciekawych informacji, można posłuchać zdania innych ludzi i samemu podzielić się swoim doświadczeniem.
W trakcie Dni Młodych jest też czas na rozrywkę: najwięcej radości dają koncerty. Zarówno dwa lata temu, podczas występu Jesiennych Przyjaciół, jak i w poprzednim roku przy dźwiękach muzyki Siewców Lednicy młodzież porwała się do góry – skacząc, tańcząc i bawiąc się pokazali, że siła i moc leży w ich sercach i oni potrafią tę siłę i moc pokazać z wielkim entuzjazmem i radością.
Nie byłoby Dni Młodych bez przeżywania ich w duchu skupienia i modlitwy. I taki też czas organizatorzy przewidują w programie. Msza Św., Jutrznia, Godzina Miłosierdzia z Koronką, Celebracja Sakramentu Pokuty, Adoracja – to momenty wyznaczające dzień i tak jak w pozostałych punktach tak i tu młodzież gromadzi się na wspólnej modlitwie, by chwalić Boga i by się z Nim pojednać.
Każdym Dniom Młodym przyświeca hasło przewodnie, które podczas trzech dni jest zgłębiane przez młodych ludzi – w tamtym roku były to słowa: „Nadzieja w Bogu”. W Choszcznie będziemy mieli hasło: „Odkryj lepsze życie”. Są to również dni wymiany, ponieważ gościmy młodych ludzi z Niemiec, a wcześniej także z Białorusi.
Dziś mieszkańcy Choszczna jeszcze nie wiedzą, co ich czeka (dlatego postaram się przybliżać Państwu ideę Archidiecezjalnych Dni Młodych) ale mogę powiedzieć Wam drodzy mieszkańcy: bez obaw. Mieszkańcy Myśliborza początkowo też się obawiali, bo często jest tak, że boimy się tego, co nieznane. Jednak później mieszkańcy Myśliborza chętnie gościli młodych ludzi i razem z nimi przeżywali ten czas. Nazwa nie odnosi się tylko do młodych wiekiem, ale i do młodych duchem, dlatego zapraszamy i mieszkańców na obchody Dni Młodych. Już dziś zapewniam wszystkich mieszkańców Choszczna, że młodzi ludzie oczekują na to wydarzenie i oczekują spotkania z Wami. Prosząc Was o otwartość, gościnność oraz uśmiech, obiecując, że młodzi, którzy przyjadą postarają się Wam odwdzięczyć tym samym. Do zobaczenia w maju.
Prosimy również o pomoc w przyjęciu młodzieży na noclegi do Waszych domów. Kontakt: ks. Paweł Wiśniewski GG: 4530728 tel. 95 765 2473.
Więcej informacji na www.ichtis.info


Joanna Witych

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.