WiększaMniejszyNormalny
16.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Brawa dla organizatorów i& odważnych Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.05.2017.
Choszczno - Brawa dla organizatorów i& odważnych CHOSZCZNO. Najbardziej spektakularnym wydarzeniem sobotniej „Majówki na sportowo” był 2. Terenowy Bieg Przetrwania. Wśród mężczyzn wygrał go MARCIN PALCZARSKI z Gorzowa, a wśród kobiet ELŻBIETA WZIĘTEK z Międzychodu. Z 55. choszcznian, którzy stanęli na starcie, najwyżej uplasowała się para RADOSŁAW SZOPIŃSKI – JUSTYNA KOSAKOWSKA. Na zdjęciu widzimy zawodniczki pokonujące zbiornik z pianą. Ciekawe czy rozpoznajecie twarze umieszczone w kółeczkach?
 
Choszczno - Brawa dla organizatorów i& odważnych     - Tytuł dobry, ale słowo „odważny” pasuje nie tylko do uczestników biegu przetrwania, ale także do organizatorów. Trzeba mieć jaja i dużo odwagi, aby porwać się do zorganizowania takiego przedsięwzięcia – tak TADEUSZ NAGÓRNY ze Szczecina, skomentował w e-mailu tytuł naszego artykułu. W sobotę w Choszcznie trzymał kciuki za córki, które startowały w 2. Terenowym Biegu Przetrwania, ale bił brawo również SEBASTIANOWI RAJEWSKIEMU z Piły, który jako pierwszy przekroczył linię mety 2. Marszu Nordic Walking Aktywnych.
Tak ciepłych słów kierowanych do twórców opisywanej sportowej majówki, usłyszeliśmy dużo więcej i choć w jej trakcie wielokrotnie wymieniano całą rzeszę organizatorów, współorganizatorów i sponsorów, to jednak zarówno sami zawodnicy, jak i kibice zgodnie przyznają, że największe owacje należą się działaczom i członkom Stowarzyszenia Aktywne Choszczno oraz żołnierzom z choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej. To także oni zasugerowali, aby za każdym razem podkreślać, iż bez głównych animatorów, czyli SYLWII TELATYŃSKIEJ i KAMILA DZIETCZYKA, ta impreza miałaby zupełnie inny wymiar.
Choszczno - Brawa dla organizatorów i& odważnych - I rzeczywiście w tym regionie nie ma drugiego takiego dnia w roku, takiego sportowego święta. Promocja tańca, karate, walki wręcz, szachów, treningów siłowych, nordic walking i ekstremalnego biegu…, tu było wszystko – wylicza wspomniany wyżej szczecinianin. Nie zapomniał też pochwalić gier i zabaw dla dzieci prowadzonych przez choszczeńskich harcerzy.
W 2. Marszu Nordic Walking Aktywnych bezkonkurencyjnym okazał się wspomniany wyżej S. Rajewski, który na pokonanie jednego okrążenia wokół jeziora Klukom potrzebował niespełna 40 minut (38:22). Drugie miejsce zajął choszcznianin KRZYSZTOF BUTRYN (44:13), a trzecie JACEK GUZEK (45:43) z Nowego Tomyśla. Wśród kobiet triumfowała AGNIESZKA BUTRYN (46:29) z Choszczna, druga była ANNA MODRAK (46:52) z Polic, a trzecia GRAŻYNA JASOŁ (47:13) z Piły.
Choszczno - Brawa dla organizatorów i& odważnych Dokładnie w południe na Placu Witosa pojawiło się najwięcej kibiców. Tu okazało się, że organizatorzy 2 Terenowego Biegu Przetrwania wprowadzili 200-osobowy limit startujących, więc wśród gapiów było dużo takich, którzy zapowiadali, że tym razem się nie udało, ale w przyszłym roku na pewno wystartują. – Przeszkody robią wrażenie, a w takich imprezach właśnie o to chodzi, żeby były jak najtrudniejsze – komentował MARIUSZ SUDOŁ z Gorzowa Wielkopolskiego. Nie omieszkał pochwalić się, że ma już zaliczony jeden z etapów słynnego Biegu Rzeźnika. Zupełnie inaczej niż SYLWESTER WŁOCZKA z Sulina, który otwarcie przyznał, że systematyczny trening jest mu zupełnie obcy, a tu wystartował tylko po to, aby się… sprawdzić. Podobnie mówił choszcznianin ROBERT OZIMEK, który zaznaczył, że to jego debiut w takiej rywalizacji. Choć byli tacy, którzy uważali, że wielu nie ukończy biegu, to jednak okazało się, że na metę zawitali wszyscy. Najszybciej trasę pokonał MARCIN PALCZARSKI z Piły (26:48), drugi był MICHAŁ SIECZKOWSKI (Szczecin – 27:38), a męskie podium uzupełnił MATEUSZ KARCZMARSKI (Skwierzyna – 27:48). Wśród kobiet triumfowała ELŻBIETA WZIĘTEK (Międzychód – 34:14), która wyprzedziła KATARZYNĘ KAPERĘ (Maszewo – 36:50) i AURELIĘ KOMO-LUBIO (Stare Kurowo – 37:04).
Dodajmy, że organizatorzy nagrodzili również zawodników w czterech kategoriach wiekowych, a oto ich zwycięzcy: K-M16 JUSTYNA KOSAKOWSKA (Choszczno) – DAWID GROBELSKI (Gorzów Wlkp.); K-M30 MAŁGORZATA STADNIK (Pełczyce) – DAWID ŁABUL (Szczecin); K-M40 ELŻBIETA GARBICZ (Choszczno) – KRZYSZTOF MICHALAK (Gorzów Wlkp.); K-M50 – MAGDALENA ZABOROWSKA-ZAGÓRSKA (Police) - MIROSŁAW FLIS (Choszczno). Dodajmy, że w sumie, w 200-osobowej stawce rywalizowało 55 biegaczy z Choszczna, w tym 13 pań. Już 24 maja Aktywne Choszczno organizuje kolejną imprezę sportową. Tym razem zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska biega z mapą”.
Tadeusz Krawiec
PS. Dla Czytelnika, który pierwszy nadeśle imiona i nazwiska osób, których twarze widzimy w kółeczkach (na zdjęciu głównym), przygotowaliśmy słoik miodu i zestaw gadżetów promocyjnych.
                                      Odpowiedzi ślijcie na adres: choszczno@choszczno.pl

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.