WiększaMniejszyNormalny
24.06.2018.
 
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Kołki i Koplin Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
19.05.2017.
Choszczno - Podpisanie umowy PROW
CHOSZCZNO. Aktywizacja i zacieśnianie więzi między mieszkańcami, to główny cel projektów, które już niebawem zrealizowane zostaną w Koplinie i Kołkach, a otrzymają wsparcie m.in. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Z umowy, którą w Szczecinie podpisali wicemarszałek RYSZARD MIĆKO, wiceburmistrz MAGDALENA SIEŃKO i skarbnik BARBARA KRÓL, wynika, że obydwa przedsięwzięcia kosztować będą ponad 180 tys. zł.

  - Szczegóły obydwu projektów opisaliśmy pod hasłami „Kołki – moja wieś, moje miejsce”, a w Koplinie „Moja wieś - moją historią”. Inwestycje i działania, które zostaną podjęte mają sprawić, że społeczności tych sołectw podejmą kroki zmierzające, zarówno do szeroko rozumianej aktywizacji, jak i zacieśnienia sąsiedzkich więzi – tłumaczy wiceburmistrz MAGDALENA SIEŃKO. To właśnie ona wraz ze skarbnikiem BARBARĄ KRÓL oraz wicemarszałkiem RYSZARDEM MIĆKO podpisali dokument zapewniający konkretne wsparcie z Programu Rozwoju ObszaróChoszczno - Podpisanie umowy PROWw Wiejskich 2014-2020. Koszt obydwu przedsięwzięć wyceniony został na nieco ponad 180 tys. zł (przy około 120-tysięcznym wsparciu z PROW –red.). Co konkretnie zaplanowano w Koplinie? – Miejsce do odpoczynku, biesiadowania i aktywnego spędzania wolnego czasu. Najbardziej widoczna będzie wiata, a wszystko razem ma być takim miejscowym centrum społeczno-kulturalnym – dodaje M. Sieńko. Podkreśla, że w projekcie przewidziano również imprezy integracyjne, w tym piknik rodzinny, spotkanie mieszkańców i warsztaty plastyczne. Podobne przedsięwzięcia zaplanowano w Kołkach, z tym że tu oprócz imprez, spotkań i warsztatów przewidziano również zagospodarowanie terenu przed biblioteką i remizą. Powstanie parking i umocnione zostaną drogi prowadzące do biblioteki, boiska i placu zabaw. - Co ważne, zasadność zainwestowania akurat w takie, a nie inne przedsięwzięcia wyartykułowali mieszkańcy wsi na konkretnych zebraniach sołeckich – podsumowała pani wiceburmistrz. Dodajmy, że obydwa projekty zrealizowane zostaną jeszcze w tym roku, a do kwoty uzyskanej PROW, gmina dołoży około 60 tys. zł.
    Dodajmy, że wyżej opisane projekty złożone zostały w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”, dotyczący oceny i wyboru do dofinansowania operacji objętych wnioskami o przyznanie pomocy na operacje z zakresu „Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych”.
Tadeusz Krawiec
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.