WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Jeszcze nie wakacje Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.05.2017.
Choszczno - MRM - Jeszcze nie wakacje  CHOSZCZNO. Wczoraj po południu w Zespole Szkół nr 2 obradowała Młodzieżowa Rada Miasta.  Młodzi radni pochwalili się m.in. trzydniowym wypadem do Warszawy, udziałem w Zachodniopomorskiej Wiośnie Poezji i Światowym Dniu Książki, a już w lipcu w 11-osobowym składzie wybierają się do Finlandii.

Młodzieżowa Rada Miasta Choszczna oprócz działań podejmowanych wokół własnego środowiska, również bardzo prężnie udziela się w poczynaniach rady wojewódzkiej. I tu warto podkreślić, że w składzie Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego jest również trójka choszcznian, a dokładniej MARIANNA PIETKIEWICZ, KONRAD MISZKIEWICZ i TOMASZ WRÓBLEWSKI. Trzecią sesję tej kadencji, która odbyła się w auli gimnazjum nieco przegapiliśmy, więc przypomnijmy, że wówczas radni m.in. sfinalizowali akChoszczno - MRM - Jeszcze nie wakacje  cję „Domek dla kota”, przypomnieli o swoim udziale w choszczeńskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak również o wsparciu dla protestu przeciwko przemocy wobec kobiet „One Bilion Rising”. Wzięli także udział w maratonie pisania listów.
     Na wczorajszej sesji opowiedzieli o ostatnich przedsięwzięciach. Rozpoczął KAROL BŁAŻEJEWICZ, który mówił o ogólnym zaskoczeniu przechodniów obserwujących ich, gdy w Dniu Kobiet na ulicach rozdawali paniom róże i tulipany. NATALIA ROSŁON przypomniała, że MRM włączyła się w organizację Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji, a taką namacalną pamiątką po tym wydarzeniu jest nowiuteńki rollup z logiem rady. – To rodzaj podziękowania za naszą pracę – tłumaczyła Natalia. T. Wróblewski zrelacjonował spotkanie Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, natomiast PASKAL RACZEK opowiedział o trzydniowym wypadzie do Warszawy. – To był rodzaj wycieczki szkoleniowo-rekreacyjnej – zdradził, że zwiedzili m.in. sale polskiego parlamentu i Centrum Nauki Kopernik. JUSTYNA GWOŹDZIK przypomniała akcję związaną ze Światowym Dniem Książki, KONRAD MISZKIEWICZ podzielił się wrażeniami z Nocy Naukowców w Korytowie, a NINA WOREK z zawodów wędkarskich, które odbyły się naChoszczno - MRM - Jeszcze nie wakacje   d jeziorem Raduń.
Choszczeńska rada pod egidą RMWZ realizuje również autorski program edukacyjny „Lider Zachodniopomorski”, którego głównym celem jest kształtowanie kompetencji liderskich, społecznych i obywatelskich młodych ludzi. Tu uczestnicy otrzymają wsparcie merytoryczne w postaci cyklu weekendowych warsztatów i spotkań z ekspertami oraz opracują koncepcje i zrealizują inicjatywy (mini-projekty) w lokalnym otoczeniu przy wsparciu merytorycznym trenera. I właśnie w jego ramach choszczeńscy radni zorganizowali kurs udzielania pierwszej pomocy, a o jego szczegółach opowiedział JAKUB CHRZANOWSKI.
Choć wakacje już blisko, to jednak MRM ma w planach jeszcze kilka przedsięwzięć. M.in. już w sobotę pomogą w organizacji Choszczeńskiego Maratonu Rowerowego, w niedzielę włączą się w Rodzinny Maraton Rowerowy i podobnie jak w ubiegłym roku, zobaczyć ich będzie można na Choszczeńskiej Sobótce. – Na przełomie lipca i sierpnia 11-osobowa grupa z naszej rady pojedzie do Finlandii. To rodzaj nagrody za aktywność i realizowanie ciekawych pomysłów – podsumowała ich opiekunka MAŁGORZATA MAJEWSKA.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.