WiększaMniejszyNormalny
21.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Gminne zawody OSP 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
13.06.2017.
Choszczno - Gminne zawody OSP 2017 CHOSZCZNO. W sobotę na placu Witosa o tytuł mistrza gminy w sztafetach i ćwiczeniach bojowych walczyło 15 drużyn młodzieżowych, kobiecych i męskich. Może trudno w to uwierzyć, ale już po raz szósty z rzędu wśród pań triumfowała ekipa z Kołek. Po 17 latach przerwy na mistrzowski tron powróciła jednostka OSP w Radaczewie. Niemałą sensację sprawiła również ekipa ze Stradzewa, która wygrała w klasyfikacji młodzieżowej.

W rozegranych w sobotę zawodach najbardziej zaskoczyły wszytskich panie z Kołek, które trochę kręciły nosem słysząc, że przypisujemy im pięć tytułów mistrza gminy. Stając na starcie do biegu sztafetowego zapewniały, że wygrały tylko cztery razy. Z kolei kibice obserwujący zmagania Kobiecych Drużyn Pożarniczych bardzo często podkreślali, że w ich wioskach nie ma już młodych dziewcząt. My wieku kobietom nie wytykamy, ale nie sposób było przegapić, że prawiChoszczno - Gminne zawody OSP 2017 e w każdej drużynie były zawodniczki, które otwarcie przyznają się do tego, że mają już dorosłe dzieci.
Żeńska drużyna z Kołek, od początku uważana za faworyta, bardzo pewnie sięgnęła po kolejne zwycięstwo. Tym razem startowały w składzie: MONIKA KRASZEWSKA, WIESŁAWA ŚWITAJ, OLIMPIA ŚWITAJ, MAGDALENA GOŁAWSKA, KATARZYNA MAJCHER, KLAUDIA SZOTT, MAGDALENA POŁOMSKA-GROMADZKA, PAULINA POŁOMSKA-NAWROCKA, AGNIESZKA BARANOWSKA i JOANNA TOMCZYK. Po zakończeniu rywalizacji zdradziły nam, że brakowało im tylko MARTY WOJCIESZAK, która dokładnie rok temu wyszła za mąż, a niedawno urodziła syna. Nikogo raczej nie zdziwiło to, że jej życiowym partnerem jest MATEUSZ WOJCIESZAK, członek męskiej ekipy z Kołek. My postanowiliśmy sprawdzić, kto miał rację w sprawie wspomnianej wyżej ilości tytułów mistrza gminy. Oczywiście wyszło na nasze, a paniom z Kołek przypominamy, że po raz pierwszy ten tytuł zdobyły już w 2012 roku (polecamy artykuł zatytułowany „Kołki górą”). Od tamtego czasu rządzą nieprzerwanie, czyli z tym sobotnim sukcesem, mają ich już sześć. Dodajmy, że drugie miejsce wywalczyła drużyna ze Zwierzyna, trzecie z Zamęcina, a czwarte z Radunia.
W męskiej stawce faworytem byli również ochotnicy z Kołek. Tu warto przypomnieć, że to właśnie oni wygrywając w ubiegłym roku ustanowili rekord w ćwiczeniach bojowych, który od tamtej chwili wynosi dokładnie 38 sekund. Choć naczelnik KRZYSZTOF GROMADZKI otwarcie mówił, że w tym roku również przygotowani byli na bicie rekordów, to jednak mina mu zrzedła, gdy w sztafecie jego podopieczni „załapali” się na punkty karne. Po tym etapie zajmowali dopiero szóste miejsce, a to oznaczało, że o mistrzostwie raczej powinni zapomnieć. Oczywiście ćwiczenia bojowe wygrali, ale ich najgroźniejsi rywale, czyli reprezentacje Zwierzyna i Radaczewa osiągnęły niewiele gorsze wyniki. W taki oto sposób drużyna z Radaczewa (drugi wynik w sztafecie i drugi w ćwiczeniach bojowych – red.) po 17 latach przerwy wróciła na mistrzowski tron. O tym, że to było tak dawno przypomniał nam naczelnik RYSZARD WITKOWSKI. – Drugie i trzecie miejsca się trafiały, ale na zwycięstwo czekaliśmy aż 17 lat – mówił odbierając puchar. Oprócz niegoChoszczno - Gminne zawody OSP 2017 w zwycięskiej drużynie wystąpili: ROMAN KARNACZ, ADAM SZYDŁOWSKI, MARIUSZ MANIAK, MICHAŁ WIŚNIEWSKI, DANIEL KONIECZNY, ADRIAN STASIAKPRZEMYSŁAW ŻYŁA. W klasyfikacji OSP kolejne miejsca zajęły drużyny: Zwierzyn, Kołki, Raduń, Stradzewo, Zamęcin i Suliszewo.
      I na koniec kolejne niespodzianka, czyli zwycięstwo Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Stradzewa. Nie zapytaliśmy o to, co sprawiło, że po wielu latach zupełnego niebytu wręcz zdeklasowali rywali, ale za komentarz do tego sukcesu niech posłuży nasz artykuł zatytułowany „Sołtys inwestuje w dzieci”. Właśnie tam przeczytamy o tym, co i kto napędza tamtejszy klimat. Młodzi stradzewianie ćwiczyli w składzie: GRZEGORZ DZIEMIAN, KEWIN OGÓREK, WERONIKA BODNAR, KACPER KUTKOWSKI, SEWERYN FIERKA, BARTŁOMIEJ RAKOCZY, SZYMON SZYSZKA, JAN WITKOWSKI, DOMINIK MICHAŁOWSKI  i  KONRAD PIÓRO. W tej klasyfikacji kolejne miejsca zajęły drużyny z Kołek, Zamęcina i Zwierzyna. Dodajmy też, że na zbiórce otwierającej zawody „Odznakę za Wysługę Lat” otrzymali: JAN NOWACKI (za 60 lat), ANDRZEJ KALISIAK (30), PAWEŁ PRZYBOREK (10),  MAGDALENA URBANIAK (10) i MIROSŁAW WADECKI (10).
Tadeusz Krawiec
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.