WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Wędkarska Sobótka 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.06.2017.
Choszczno - Wędkarska Sobótka 2017  CHOSZCZNO. Potwierdziło się przypuszczenie, że zwycięska para wędkarskiej sobótki musi mieć w siatce około 13-14 kilogramów ryb. Rozegrane w niedzielę VII Regionalne Zawody Wędkarskie Parami wygrali choszcznianie RYSZARD MAZUR i JERZY PILARSKI, którzy złowili niespełna 14 kilogramów. W sumie wszyscy wędkarze złowili prawie 300 kilogramów płoci, krąpi, leszczy i uklejek, które po zważeniu wróciły do wody.


Choszczno - Wędkarska Sobótka 2017 - Wszystko na to wskazuje, że już niebawem będziecie musieli utworzyć kategorię kobiecą – burmistrz ROBERT ADAMCZYK otwierając zawody zauważył, że z każdym rokiem do Choszczna przyjeżdża coraz więcej pań. KRYSTYNIE KASPERKIEWICZ z Koła PZW nr 3 w Kostrzynie pomysł się podoba. – Mam w swoim dorobku już wiele tytułów i zapewniam, że nic nie miałabym przeciwko temu, gdybym kiedyś wygrała Choszczeńską Sobótkę – mówiła. W niedzielę łowiła w parze z mężem EDWARDEM (oboje na zdjęciu z prawej)  i choć w losowaniu szczęście się do niej uśmiechnęło, to na godzinę przed zakończeniem uszkodziła wędkę i została jej tylko przyglądanie się temu, jak łowi partner.
 Choszczno - Wędkarska Sobótka 2017 Wczesnym rankiem nad jeziorem Raduń stawiło się 114 zawodników z kół wędkarskich Pomorza Zachodniego, Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. W tej stawce byli też dwukrotni triumfatorzy tej imprezy (z lat 2013 i 2016 – red.) MARCIN MIECZKOWSKI z Wronek i ARKADIUSZ DUDA z Sierakowa. Oni w 2013 roku złowili 15,3 kg ryb i ten wynik do dzisiaj jest rekordem wędkarskiej sobótki.
W trakcie losowania okazało się, że tym razem będą łowić, na tym samym stanowisku co przed rokiem, a tuż obok choszczeńska para RYSZARD MAZUR – JERZY PILARSKI. Już po pierwszych minutach po linii brzegowej poleciała informacja, że to właśnie te dwie pary łowią najszybciej i najwięcej. Przy ważeniu okazało się, że choszcznianie robili to zdecydowanie lepiej, a na dodatek wronecko-sierakowską parę wyprzedzili jeszcze kolejni choszcznianie RYSZARD ŁYDKA – MAREK PĘCHERZEWSKI. Gospodarze nie okazali się zbyt gościnni, bo w pierwszej dziesiątce uplasowało się jeszcze kolejne cztery pary z Koła PZW nr 1 w Choszcznie. A oto najlepsi: 1. RYSZARD MAZUR – JERZY PILARSKI (Choszczno – 13965 punktów), 2. RYSZARD ŁYDKA – MAREK PĘCHERZEWSKI Choszczno - Wędkarska Sobótka 2017 (Choszczno – 12055), 3. MARCIN MIECZKOWSKI (Wronki) – ARKADIUSZ DUDA (Sieraków – 10200), 4. WŁADYSŁAW KURPIŃSKI – OSKAR KURPIŃSKI  (Choszczno – 9355), 5. WOJCIECH TANAJEWSKI – GRZEGORZ TANAJEWSKI (Zwierzyn – 9150), 6. BOGUSŁAW KRZYKAWIAK – JERZY RUSIECKI (Choszczno – 9005), 7. ŁUKASZ BOMBOL – KRZYSZTOF WALCZAK (Krzęcin – 8425), 8. ROMAN KAZIMIERCZAK - ARKADIUSZ RODYKOW (Choszczno – 7695), 9. ALINA POKORA – CZESŁAW POKORA (Choszczno  - 7190), 10. JAN JANKOWSKI – KACPER KOTARSKI (Drawno – 7110).
W kategorii mikstów: 1. ALINA POKORA – CZESŁAW POKORA (Choszczno  - 7190), 2. KRYSTYNA KASPERKIEWICZ – EDWARD KASPERKIEWICZ (Kostrzyn nr 3), 3. SYLWIA POSPIESZNA - MACIEJ POSPIESZNY (Międzychód), a grupie weteranów (suma wieku zawodników powyżej 134 lat):1. ZENON ŁAKOS - EUGENIUSZ SOSNOWSKI (Choszczno), 2. JÓZEF  KWIETNIEWSKI – JAN MAŁYSZ (Dębno Lubuskie). Największą rybę zawodów, leszcza o wadze 2,04 kg  złowił KRZYSZTOF POLEJCZUK (Gorzów Wlkp.). Dodajmy jeszcze, że w trakcie otwarcia zawodów „Złotą odznaką PZW z wieńcami” odznaczony został STANISŁAW WRĄBEL (na zdjęciu). 
Tadeusz Krawiec  


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.