WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Puchar prezesa dla Sosnowskiego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.08.2017.
Choszczno - PZW - Puchar prezesa dla Sosnowskiego
CHOSZCZNO. Na jeziorze Raduń rozegrana została 30. edycja spławikowych, dwuturowych zawodów wędkarskich o Puchar Prezesa Koła PZW nr 1 w Choszcznie. W pierwszej turze wygrał CZESŁAW POKORA, w drugiej PAWEŁ PINDOR, ale mistrzem został EUGENIUSZ SOSNOWSKI (na zdjęciu), który w obydwu odsłonach zajął miejsca trzecie. W tym artykule uzupełniamy też wyniki zawodów spławikowo-gruntowych rozegranych na Odrze.
W choszczeńskim kole wędkarskim jest coraz więcej zawodników, którzy pretendują do spławikowej elity. EUGENIUSZ SOSNOWSKI ma w swoim dorobku już nie jeden spektakularny sukces, ale po odebraniu zwycięskiego pucharu cieszył się, jakby wygrał po raz pierwszy w życiu. Tradycją już się stało, że opisywane zawody rozgrywane są w dwóch turach i tu oprócz umiejętności potrzebny jest też łut szczęścia. W rozegranej tydzień wcześniejChoszczno - PZW - Puchar prezesa dla Sosnowskiego, pierwszej odsłonie bardzo pewnie wygrał CZESŁAW POKORA, a na podium stanęli również, drugi MARCIN KARAŚ i trzeci wspomniany już E. Sosnowski. Duże szanse na końcowy wynik mieli także, czwarty MAREK PĘCHERZEWSKI i piąty GRACJAN ŁOPACZYK. W drugiej turze wszyscy narzekali na to, że biorą zbyt małe ryby, ale jak się później okazało, by uplasować się w czołówce trzeba było złowić ponad sześć kilogramów tego „drobiazgu”. W tej części rywalizacji najsprawniej łowił PAWEŁ PINDOR i to zwycięstwo dało mu awans aż na trzeci stopień podium.  Ostateczne wyniki zamieszczamy poniżej, ale musimy tu też wspomnieć o ALINIE POKORZE (na zdjęciu z lewej), która od dwóch lat jest jedyną choszcznianką, która staje w szranki z mężczyznami. Wszyscy łowcy zgodnie przyznają, że robi to coraz sprawniej i jakby na dowód tego,  w pierwszej turze była dziesiąta, w drugiej ósma, a w ostatecznej klasyfikacji wyprzedziła wielu utytułowanych zawodników. Na statuetkę za największą rybę, tym razem załapał się ANDRZEJ SOSIŃSKI, który pochwalił się okoniem ważącym 1,21 kg. A oChoszczno - PZW - Puchar prezesa dla Sosnowskiegoto pierwsza dziesiątka 30. edycji spławikowych zawodów wędkarskich o „Puchar Prezesa Koła PZW nr 1 w Choszcznie”: 1. EUGENIUSZ SOSNOWSKI (6 punktów – 3 miejsce w pierwszej turze i 3 w drugiej), 2. CZESŁAW POKORA (7 pkt – 1 i 6), 3. PAWEŁ PINDOR (10 pkt – 9 i 1), 4. MARCIN KARAŚ (11 pkt – 2 i 9), 5. MARIUSZ KOCHANEK (14 pkt – 12 i 2), 6. RYSZARD ŁYDKA (15 pkt – 8 i 7), 7. ZENON ŁAKOS (15 pkt – 11 i 4), 8. GRACJAN ŁOPACZYK (16 pkt – 5 i 11 ), 9. MAREK PĘCHERZEWSKI (17 pkt – 4 i 13), 10. ALINA POKORA (18 pkt – 10 i 8).
Tadeusz Krawiec
Memoriał Szczudlińskiego 2017 
Odra nasza
W lipcu dziewięć naszych dwuosobowych teamów wzięło udział w spławikowo-gruntowych zawodach wędkarskich „Memoriał Sławomira Szczudlińskiego 2017”, które na Odrze organizowało Koło PZW nr 3 w Kostrzynie nad Odrą. Trzeba przyznać, że tym razem rywalizację tę zdominowały drużyny choszczeńskie. A oto miejsca, które zajęły oraz osiągnięte wyniki: 1. ZENON ŁAKOS – EUGENIUSZ SOSNOWSKI (28370), 2. RYSZARD ŁYDKA – BOGUSŁAW KRZYKAWIAK (27390), 8. RYSZARD MAZUR – JERZY PILARSKI (19850), 11. TADEUSZ KRAWIEC – WOJCIECH TOKARSKI (18160), 12. ALINA POKORA – CZESŁAW POKORA (16750), 19. MARCIN KARAŚ – GRACJAN ŁOPACZYK (15415), 24. KAROL DANIEL – WŁADYSŁAW KURPIŃSKI (13235), 26. EDMUND FELUSIAK – WALDEMAR FELUSIAK (13025), 33. ZBIGNIEW BRZEZIŃSKI – RADOSŁAW KRÓL (7935). O tym, że w Odrze ryb nie brakuje mówią osiągnięte wyniki, a przede wszystkim okazałe leszcze, które łowiliśmy (zdjęcie poniżej).
(tk)
Memoriał Szczudlińskiego 2017
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.