WiększaMniejszyNormalny
21.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Westpomeranian Greenfield 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
14.09.2017.
Choszczno - Westpomeranian Greenfield 2017
CHOSZCZNO. Już po raz kolejny pole golfowe Modry Las gościło uczestników biznesowej konferencji Westpomeranian Greenfield. W rozłożonym na dwa dni panelu mówiono m.in. o tym, jak wykorzystać potencjał Pomorza Zachodniego, gdzie szukać dobrych pracowników, a przede wszystkim gdzie w ogóle opłaca się inwestować. Tu m.in. aż z Florydy o Modrym Lesie opowiadał ARTUR GROMADZKI, a ZBIGNIEW TURNAU zdradził historię założenia rodzinnej winnicy w niedalekich Baniewicach.

     Na polu golfowym Modry Las dobiegła końca dwudniowa konferencja biznesowa  "Westpomeranian Greenfield 2017”. Po raz kolejny spotkali się na niej nie tylko eksperci z branży inwestycyjnej, ale także ci, którzy chcieliby dowiedzieć się gdzie, jak i czy w ogóle opłaca się inwestować w województwie zachodniopomorskim. Ci pierwsi widzą w naszym regionie ogromny potencjał, ale prognozują, że najbliższe lata okażą się bojem o pracownika.
    - Celem dwudniowej konferencji jest nie tylko zaprezentowanie potencjału inwestycyjnego Pomorza Zachodniego, ale także utworzenie platformy współpracy i wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów biznesowych  między tymi, którzy już u nas zainwestowali, a tymi, którzy zastanawiają się czy ulokować swój biznes właśnie na tym terenie - ideę spotkania tłumaczył organizator MACIEJ SZABAŁKIN.  Jak podkreślił JACEK WÓJCIKOWSKI, dyrektor Centrum Obsługi Inwestorów i Ekspertów Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, nasze województwo w ostatnim czasie  zostało odkryte między innymi, jako miejsce inwestycji z branży logistycznej. Tu m.in. wymienił istniejące już Zalando czy Amazon, mówił też o polskiej przyszłości wielkiego koncernu odzieżowego Bestseller. Wyliczył, że razem dadzą ponad trzy tysiące nowych miejsc pracy. Jednak, jak zaznaczył ANDRZEJ PRZEWODA, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, może pojawić się problem z zatrudnieniem  pracowników.
Choszczno - Westpomeranian Greenfield 2017 - Przedsiębiorcy podkreślają, że co raz trudniej jest znaleźć tych wykwalifikowanych – mówił. Tę opinię potwierdził GRZEGORZ TOKARSKI (Pracodawcy RP). - Dziś każdy pracownik jest na wagę złota, dlatego będziemy zmuszeni zatrudnić tych z innych krajów – podsumował. Konferencja była również okazją do prezentacji oferty inwestycyjnej gmin i powiatów, a swoimi doświadczeniami tworzenia biznesu dzielili się m.in. ARTUR GROMADZKI, właściciel pola golfowego Modry Las Golf Club oraz ZBIGNIEW TURNAU, założyciel Winnicy Baniewice. Skoro wydarzenie odbywało się na polu golfowym (m.in. w nieskończonym jeszcze budynku klubowym Modrego Lasu – red.), to nie mogło zabraknąć też lekcji golfa. Organizatorami Westpomeranian Greenfield 2017 byli: Szabalkin.com, Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej, Fundusz Pomerania, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A, honorowym patronatem objęli marszałek województwa zachodniopomorskiego OLGIERD GEBLEWICZ oraz Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Dodajmy, że konferencję prowadził znany dziennikarz sportowy i częsty bywalec Modrego Lasu ANDRZEJ PERSON.
Katarzyna Jezierska, (tk)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.