WiększaMniejszyNormalny
13.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Olga Parol płynie do kadry Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.10.2017.
Choszczno - OLga Parol płynie do kadry CHOSZCZNO. Młodzi pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Foka kolejny sezon sportowy otworzyli na zawodach Sprint Cup w Kołobrzegu.  Po raz kolejny gwiazdą imprezy okazała się 12-letnia choszcznianka OLGA PAROL (na zdjęciu, w środku). W stylu dowolnym na dystansie 50 metrów uzyskała czas 29,01 i drugą zawodniczkę wyprzedziła o prawie trzy sekundy.

       Relacjonując starty pływaków Foki zazwyczaj skupiamy się na liczbie i kolorach zdobytych medali, ale czasami warto porównać wynik w stosunku do tych, które osiągają rówieśnicy w całym kraju. W pływaniu jest to o tyle proste, że wystarczy iż znamy czas i wówczas wg opracowanych tabel obliczamy punkty, które pokazują np. najlepszego zawodnika całej imprezy.
       I tutaj właśnie wielkie brawa należą się OLDZE PAROL, która osiągając czas 29,01 s zdobyła 514 punktów. By bardziej zobrazować to osiągnięcie, warto podkreślić to, że w Kołobrzegu, w stawce kilkuset pływaków z całej Polski, Olga tym wynikiem zajęła drugie miejsce. O tym, jakie to kosmiczne osiągnięcie świadczy też fakt, że zwycięzcy w innych kategoriach i dystansach osiągali wyniki w granicach 300 punktów. W drugiej odsłonie, czyli na dystansie 50 metrów stylem motylkowym choszcznianka uzyskała czas 32,03 s, a to dało 440 punktów. By już całkowicie spuentować poziom Olgi warto dodać, że w popłynęła również w choszczeńskiej sztafecie i tu na swojej zmianie uzyskała wynik… 28,75 s. Olga w przyszłym roku planuje przenosiny do Szczecina i wypada tylko trzymać kciuki za to, abyśmy ją jak najszybciej zobaczyli w składzie kadry Polski. – Ja już nie mam z nią szans – krótko wyczyny córki komentuje dumny GRZEGORZ PAROL. Choszczno - OLga Parol płynie do kadry
W kołobrzeskim Sprint Cup każdy z zawodników Foki miał pokazać obecny stan wytrenowania. – Chcieliśmy sprawdzić w jakiej są formie, a jednocześnie przetestować kolejną ekipę do tzw. grupy sportowej. Komentując ten start powinienem zacząć od osiągnięć Olgi, ale warto podkreślić, że wielu innych zawodników pobiło swoje rekordy życiowe. W sumie zdobyliśmy w Kołobrzegu 24 medale, co w efekcie dało czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej. Zaznaczę przy tym, że w sumie startowało 380 pływaków z 18 klubów – relacjonuje trener WALDEMAR MĘŻYKOWSKI. My poniżej przedstawiamy wszystkich zawodników, którzy stanęli na podium. Przy medalach podajemy również ilość punktów  przeliczonych za osiagnięty czas. 
         NADIA KUCHARCZYK (25 m klasycznym – złoty 205 pkt, 25 m grzbietowym – srebrny 173 pkt), ALICJA RAŹNIEWSKA (25 m dowolnym – srebrny 220 pkt, 50 m grzbietowym – srebrny 180 pkt), JAKUB DOKURNO (25 m dowolnym – srebrny 145 pkt, 50 m grzbietowym – brązowy 112 pkt), ZOFIA WADECKA (50 m motylkowym– srebrny 191 pkt, 50 m dowolnym – brązowy 231 pkt), MIKOŁAJ BALIK (50 m dowolnym – brązowy 181 pkt), HANNA ALEKSANDROWICZ (50 m dowolnym – złoty 306 pkt, 50 m motylkowym – złoty 271 pkt), NIKOLA BŁASZCZYK (50 m grzbietowym – brązowy 198 pkt), OSKAR BURZYŃSKI (50 m motylkowym – złoty 285 pkt, 50 m grzbietowym – złoty 244 pkt ), MARCEL OLSZEWSKI (50 m klasycznym – złoty 169 pkt, 50 m dowolnym – srebrny 189 pkt), OLGA PAROL (50 m dowolnym – złoty 514 pkt, 50 m motylkowym – złoty 440 pkt), KACPER KUREK (50 m grzbietowym – złoty 191 pkt, 50 m dowolnym – srebrny 238 pkt), IGOR GRZESIK (50 m motylkowym – złoty 253pkt, 50 m klasycznym – srebrny 194 pkt ), sztafeta 6 x 50 m dowolnym w składzie: H. Aleksandrowicz, KATARZYNA KOZIKOWSKA, K. Kurek, O. Burzyński, I. Grzesik i O. Parol – brązowy). Wartościowym osiągnięciem pochwalić się może również K. Kozikowska, która była czwarta na 50 m st. grzbietowym i za swoje osiągnięcie otrzymała 271 punktów. Pisaliśmy już o tym, ale warto również przypomnieć, że w wojewódzkiej kadrze młodzików oprócz Olgi znajdują się również IGOR GRZESIK i BARTOSZ PIEŃKOWSKI.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.