WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017
15.12.2018.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
13.11.2017.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017
 
CHOSZCZNO. W piątek, sobotę i niedzielę świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości.  Żołnierze choszczeńskiego dywizjonu przeprowadzili uroczysty apel, wysłuchaliśmy kilku koncertów, był też charytatywny bal,  a Młodzieżowa Rada Miasta zaprosiła mieszkańców do poloneza odtańczonego przy fontannie. Łowili też wędkarze, grali brydżyści i szachiści, a w drugiej edycji badmintonowego memoriału Wieśka Drewicza rywalizowało 108 zawodników z Polski, Ukrainy i Niemiec. Na wieczornicę zaprosili również choszczeńscy harcerze.


Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017
Niewątpliwym hitem – jak tak to w ogóle można określić – obchodów tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości, jak również namacalną pamiątką po tych wydarzeniach będzie płyta „Nutki dla Ojczyzny”. ANNA CZERNIAK i PAWEŁ LEMIESIEWICZ stworzyli dzieło, którego w piątek wysłuchaliśmy aż trzykrotnie. Najpierw na okolicznościowym koncercie w Szkole Podstawowej w Zamęcinie, potem w kościele i na koniec na charytatywnym balu.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017 Po koncercie i mszy poświęconej 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, na przykościelnym placu żołnierze choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej, w asyście choszczeńskich sztandarów przeprowadzili uroczysty apel. Przy obelisku w Parku Moniuszki stanęła warta honorowa,  złożone zostały kwiaty, zapalono też znicze.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017
Na zorganizowanym już po raz trzeci charytatywnym balu z okazji Narodowego Święta Niepodległości w tańcach narodowych zaprezentowali się tancerze z ZPiT Pyrzyce, a znane nam dobrze pieśni patriotyczne wyśpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej w Zamęcinie , których tu wsparli członkowie ZPiT Stobniczanie.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017 W sobotę jako pierwsi wystartowali wędkarze. Tu w rozegranych już po raz siódmy Wędkarskich Zawodach Parami organizowanych z okazji NŚN bezkonkurencyjnym okazał się duet z Choszczna JERZY PILARSKI - WOJCIECH TOKARSKI. Wśród par mieszanych wygrał mikst gorzowski KRYSTYNA MUSIATOWICZ – STEFAN MUSIATOWICZ, natomiast puchar za największą rybę zgarnęła BARBARA STANIK z Recza.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017 W to popołudnie, na plac przy fontannie zaprosili członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Choszczno. Podobnie jak przed rokiem, także i teraz wraz z dorosłymi zatańczyli tez dzieci z ludowych grup tanecznych, które w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie  prowadzi ALEKSANDRA KURASIŃSKA. Nie mogło zabraknąć również choszczeńskich harcerzy, którzy chwilę później zaprosili wszystkich na organizowaną przez siebie wieczornicę.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017 W zorganizowanych już po raz drugi mistrzostwach powiatu choszczeńskiego w szachach triumfował Białorusin NIKOLAI ALIAVDIN. W imprezie kończącej tegoroczne obchody 40-lecia Uczniowskiego Klubu Szachowego „Skoczek” rywalizowało 109 zawodników, w tym zachodniopomorska elita oraz prawie 20 szachistów z Niemiec i Białorusi.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017
W tradycyjnym już niepodległościowym turnieju brydżowym rozegranym w ramach Grand Prix Pomorza Zachodniego triumfowała para RYSZARD SMEJDA - WŁADYSŁAW TOMASIAK (ZOIM & FIORI Szczecin), natomiast puchar dla najlepszego teamu z powiatu choszczeńskiego odebrali główni organizatorzy tego przedsięwzięcia, czyli choszcznianie STANISŁAW PIETRZAK i HENRYK TYBURCZY.
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017 Sobotnie obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończyła zorganizowana już po raz trzeci wieczornica, którą zorganizowały choszczeńskie drużyny harcerskie i Klub 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie. Oprócz poetycko-wokalnego spektaklu było też wspólne śpiewanie, a na koniec, tuż przed klubem uczestnicy utworzyli krąg przesyłając „iskierkę przyjaźni".
Choszczno - Narodowe Święto Niepodległości 2017
II Ogólnopolski Turniej Badmintona – memoriał Wiesława Drewicza „Wieśkowe lotki” zgromadził 108 zawodników z Polski, Niemiec i Ukrainy. Tu rywalizacja trwała aż dwa dni, w trakcie których rozegrano prawie 200 meczów. Niewątpliwą gwiazdą wśród pań była Ukrainka INNA SEBOVA, natomiast wśród panów owacjami kwitowano grę przede wszystkim singlisty TOMASZA OLEJARZA oraz debli MARCIN GRZYWACZ - MARCIN PUCIATO i LESZEK BORYS – BARTŁOMIEJ DREWICZ.
Już niebawem z każdego wydarzenia zamieścimy szersze relacje wraz z bogatymi fotoreportażami.
Zebrał Tadeusz Krawiec (kk, kj, łm)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.