WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno 2017 - Niepodległościowe zawody PZW Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.11.2017.
Choszczno 2017 - Niepodległościowe zawody PZW  CHOSZCZNO. Siódmą edycję spławikowych zawodów wędkarskich organizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości wygrał choszczeński duet JERZY PILARSKI – WOJCIECH TOKARSKI. W zawodach, które odbyły się na jeziorze Raduń rywalizowało ponad 80 wędkarzy z Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej i Pomorza Zachodniego. Po raz pierwszy w historii tej imprezy, aż 14 par nie złowiło ani jednej ryby. Klasą dla siebie była mistrzyni Polski z 2009 roku, gorzowianka KRYSTYNA MUSIATOWICZ, która startując z mężem wygrała kategorię par mieszanych. Największą rybę, leszcza o wadze 1,285 kg złowiła BARBARA STANIK z Recza.

Choszczno 2017 - Niepodległościowe zawody PZW        W mijającym sezonie wędkarskim deszczu było tak dużo, że poziom wody w jeziorach podniósł się na tyle, że co czwarta kładka zniknęła pod wodą. M.in. także  z tego powodu w sobotnich zawodach par organizowanych już po raz siódmy z okazji Narodowego Święta Niepodległości, wystartowało tylko 41, czyli średnio o 12-13 par mniej niż zwykle. Przypomnijmy, że w pierwszych dwóch edycjach niepodległościowego wędkowania rywalizowano indywidualnie (w 2011 roku wygrał JERZY PILARSKI, a w 2012 BOGUSŁAW KRZYKAWIAK – red.), a dopiero w 2013 roku organizator, czyli  Zarząd Koła PZW nr w Choszcznie zdecydował się na zapraszanie par.  W kolejnych latach triumfowali: 2013 - GRZEGORZ TANAJEWSKIWOJCIECH TANAJEWSKI (6160  - Zwierzyń); 2014 - RYSZARD  GRZELCZAK - EMIL GRZELCZAK (9150 - Zieleniewo); 2015 - ZENON ŁAKOS – EUGENIUSZ SOSNOWSKI (11710 - Choszczno) i rok temu PIOTR WRÓBEL – SŁAWOMIR SOSIŃSKI (5520 - Krzęcin - Choszczno). Specjalnie przy nazwiskach par wymieniliśmy wagę złowionych przez nich ryb, bo w minioną sobotę było ich jak na lekarstwo. I jak już na wstępie wspomnieliśmy, nigdy tak się nie zdarzyło, żeby aż 14 par nie złowiło ani jednej sztuki. W tych nieco dziwnych warunkach najlepiej poradziła sobie, doświadczona na tym akwenie para JERZY PILARSKI – WOJCIECH TOKARSKI. Oni przejadą do historii z wynikiem 4355 punktów, czyli tym najniższym, poczynając od pierwszej edycji. W trakcie otwarcia zawodów burmistrz ROBERT ADAMCZYK podkreślając aktywność wędkarzy zaznaczył, że już najwyższy czas na to, aby organizowanie podobnych imprez odbywało się w miejscu, które mogłoby być taką wizytówką koła. Miał tu na myśli wiatę, która stanęłaby tuż nad brzegiem jeziora Raduń.
Tadeusz Krawiec
Choszczno 2017 - Niepodległościowe zawody PZW  
  Wędkarskie Zawody Parami
z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2017
 
             Klasyfikacja Open: 1. JERZY PILARSKI – WOJCIECH TOKARSKI (Choszczno – 4355), 2. PIOTR WRÓBEL – JACEK POLAŃSKI (Krzęcin – 4140), 3. HENRYK TALAREK – DAWID GOMAN (Międzychód – 4000), 4. MARCIN KARAŚ – SŁAWOMIR SOSIŃSKI (Choszczno - 3815), 5. EUGENIUSZ SOSNOWSKI – ZENON ŁAKOS (Choszczno – 3510), 6. ARKADIUSZ RODYKOWROMAN KAZIMIERCZAK (Choszczno/Zieleniewo – 2750)
              Klasyfikacja par mieszanych: 1. KRYSTYNA MUSIATOWICZ - STEFAN MUSIATOWICZ (Gorzów Wlkp. – 2490) 2. MARIOLA KORZEŃ – SEBASTIAN ZIELIŃSKI (Drezdenko - 2265), 3. BOGUSŁAWA MAJCHER - TADEUSZ MAJCHER (Choszczno - 1365).
                Największą rybę złowiła BARBARA STANIK (Recz – 1285)
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.