WiększaMniejszyNormalny
19.01.2019.
   
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Dzieci są najważniejsze Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.02.2018.
 CHOSZCZNO. - Cierpliwości, radości życia i dużo dzieci. To one, w trudnych chwilach scalają rodzinę - taką receptę na wspólne życie ma MARIANNA KISAŁA. W sobotę, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Choszcznie, wraz z mężem ZBIGNIEWEM odebrali z rąk burmistrza ROBERTA ADAMCZYKA Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 Pani MARIANNA KISAŁA urodziła się w 1947 w Glinianach na Kielecczyźnie. Jako niespełna dwumiesięczne niemowlę, pokonała wraz z rodzicami długą drogę pociągiem, by osiedlić się w Dębsku, nieopodal Kalisza Pomorskiego. Podobnie pan ZBIGNIEW. - Urodziłem się trzy lata wcześniej niż małżonka, w Dittersdorfie w Niemczech. Rodziców wywieziono tam na pięć lat robót. Miałem dwa lata, jak zamieszkaliśmy w Dębsku. Tam właśnie poznałem Mariannę - wspomina pan Zbigniew. Dodaje, że byli sąsiadami, od młodych lat bawili się razem, potem kumplowali. A gdy powrócił ze służby wojskowej, przyszedł czas na... miłość. Najpierw były pograjki, potem potańcówki, aż wreszcie 29 lipca 1967 roku stanęli na ślubnym kobiercu, a było to w Kaliszu Pomorskim. - Zbyszek oprócz tego, że był przystojny, to jeszcze był bardzo serdeczny i miał wyjątkowe poczucie humoru - już w małżeństwie, jak dopowiada jubilatka, ceniła męża za jego dbałość o rodzinę i ciężką pracę. Podkreśla, że dzięki temu mogła spokojnie zajmować się wychowywaniem synów.
Z Dębska Państwo Kisałowie wyjechali do Drawna. Mieszkali tam dziewięć lat, tam też urodzili się dwaj pierwsi synowie. Potem, w 1979 roku przeprowadzili się do Choszczna. Tu na świat przyszło kolejnych dwóch synów. - Żona głównie zajmowała się dziećmi. Od czasu do czasu parając się pracami dorywczymi, m.in. w szwalni i w Bumarze. Ja zaś pracowałem na kolei jako monter łączności. I tak minęło 50 lat w zgodzie. Doczekaliśmy się też czterech wnuczek , jednego wnuczka, a niebawem zostaniemy pradziadkami - z radością i nadzieją podsumowuje jubilat. Pani Marianna dopowiada, że w życiu przeżywali też i trudne chwile. Wówczas zawsze ich rodzinę spajały dzieci. - Młodym powtarzam, że każdy, oprócz zalet posiada też wady oraz chwile zwątpienia. By je przezwyciężyć, należy częściej myśleć o dobrych stronach partnera, a przede wszystkim z pieczołowitością wykonywać obowiązki, których podejmujemy się w chwili zakładania rodziny - to recepta na życie pani Marianny. Zapytana o marzenia, odpowiada, że chciałaby przeżyć z mężem kilkanaście dobrych lat. Oczywiście w zdrowiu i poczuciu spełnienia zarówno matki, jak i żony oraz babci.

Katarzyna Jezierska
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.