WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Jubileusz Państwa Bogumiły i Władysława Dymków
23.01.2019.
SESJA RADY MIEJSKIEJ GODZ 14:00
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Jubileusz Państwa Bogumiły i Władysława Dymków Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
21.02.2018.
 CHOSZCZNO. - Ze świecą w ręku szukać drugiej tak serdecznej i radosnej pary w okolicy - mówią ci, którzy w sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego towarzyszyli Państwu BOGUMILE i WŁADYSŁAWOWI DYMKOM podczas odbierania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. 
 
Państwo BOGUMIŁA i WŁADYSŁAW DYMKOWIE to rozpoznawalne w naszym mieście małżeństwo. Młodzi choszcznianie znają ich głównie z występów z zespołem Mirage, z którym zdobywają nagrody i wyróżnienia między innymi na artystycznych przeglądach senioralnych. Pamiętają ich także z międzypokoleniowego projektu "Nutki dla Ojczyzny". Zaś starsi mieszkańcy Choszczna, wspominają lata 1992 - 1994, kiedy to pan Władysław sprawował funkcję burmistrza gminy. 
W sobotę, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Choszcznie małżonkowie odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Obecni na tym wydarzeniu sąsiedzi oraz rodzina wielokrotnie podkreślali, że to pomocna, serdeczna i radosna para, która choć w duecie śpiewa na dwa głosy, to w życiu prywatnym zawsze mówi jednym - zgodnym.
Pan Władysław zwykł o sobie mawiać "trójregionowiec". - Z urodzenia Ślązak, z wychowania Wielkopolanin, a z zamieszkania Zachodniopomorzanin - wyjaśnia jubilat. Urodził się jeszcze przed rozpoczęciem II wojny światowej, 13 września 1938 roku w Siemianowicach Śląskich. Potem wraz z rodziną  przeprowadził się do wioski Drawsko, oddalonej od Krzyża o 3 km. W mieście tym podjął swoją pierwszą pracę, tutaj też poznał swoją żonę. Pani BOGUMIŁA przyszła na świat 3 czerwca 1943 roku w Opalenicy w województwie poznańskim. Po wojnie wraz z rodziną zamieszkała w Krzyżu, gdzie jej ojciec otrzymał nakaz pracy. Tam uczyła się i pracowała. Również tam poznała męża. - Choć znaliśmy się już wcześniej z pracy, to zwróciliśmy na siebie uwagę dopiero później. To Władek zaproponował pierwszą kawę - od której,  jak wspomina jubilatka wszystko się zaczęło.  Ich domy dzieliła odległość 3 kilometrów, którą przemierzali na rowerach. - Muszę wyznać, że żona nie za dobrze jeździła na swoim jednośladzie. Pierwszego dnia prawie rozjechała sąsiadkę, a w drodze powrotnej wylądowała na chodniku nieopodal swego domu. Od tamtej pory dojeżdżałem do niej na swoim Olimpie i z dumą woziłem ją na ramie - z uśmiechem wspomina jubilat. Dodaje, że 8 kwietnia  1967 roku wzięli ślub w Krzyżu w tamtejszym Urzędzie Stanu Cywilnego. Tam też urodziło się ich trzech synów. Od 1976 roku mieszkają w Choszcznie. Dochowali się sześcioro wnuków i jednej prawnuczki. W wolnej chwili, śpiewają we wspomnianym już kwintecie Mirage, gdzie jak mówią przeżywają drugą młodość. Uwielbiają wspólne spacery i podróże.
 
Katarzyna Jezierska
 
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.