WiększaMniejszyNormalny
19.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - 2018 - Bieg Wilczym Tropem Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
05.03.2018.
Choszczno - 2018 - Bieg Wilczym Tropem
CHOSZCZNO. Niespełna 100 osób wystartowało we wczorajszym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem”. Na krótszym dystansie (1963 m) triumfowała para (na zdjęciu, od lewej) OSKAR BURZYŃSKI z Choszczna i JULIA WRÓBEL z Żeńska, natomiast bieg główny wygrali JACEK GWÓŹDŹ z Drezdenka i PAULINA FLIS z Choszczna.


     Organizatorzy wczorajszego biegu, czyli członkowie Stowarzyszenia Aktywne Choszczno zaznaczali, że głównym celem wczorajszej imprezy było upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, ale podkreślali też promocję aktywności fizycznej, upowszechnianie biegu, jako najprostszej formy ruchu i w końcu rolę Choszczna, jako miasta przyjaznego dla biegaczy i wszelkiej maści amatorów rekreacji. Choć wstępnie swój start w choszczeńskiej imprezie zapowiadało prawie 150 biegaczy, to jednak ostatecznie do obydwu biegów stanęło dokładnie 98 osób. I choć na liście startowej pojawiały się osoby z całego regionu, to jednak warto podkreślić, że zdominowane zostały przez choszcznian (w obydwu ponad 60 osób – red.).
Choszczno - 2018 - Bieg Wilczym Tropem
      W biegu na dystansie 1963 metry, który z złożenia adresowany był do dzieci i młodzieży bezkonkurencyjnym okazał się dobrze nam znany pływak, zawodnik UKS Foka OSKAR BURZYŃSKI. W tym biegu błysnęła również utalentowana biegaczka JULIA WRÓBEL z Żeńska, która pewnie wygrała w kategorii kobiet, a gdyby prowadzono tzw. klasyfikację „open”, to tu zajęłaby trzecie miejsce. Słowa dotrzymał MIŁOSZ MAJCHRZAK z Koplina, który wykorzystał otrzymany od nas voucher. Nie tylko wystartował, ale zajął też bardzo dobre, piąte miejsce. Zdecydowana większość uczestników potraktowała bieg, jako formę fajnego spędzenia wolnego czasu, a np. ROBERT OZIMEK pochwalił się nam, że zaraz po tym wydarzeniu wybiera się na imprezę, którą na miejskiej plaży zorganizowali choszczeńscy amatorzy kąpieli w przerębli.
Choszczno - 2018 - Bieg Wilczym Tropem
      Zdecydowanym liderem niedzielnego biegu został JACEK GWÓŹDŹ z Drezdenka, który bieg główny wygrał, wyprzedzając drugiego na mecie KACPRA MATYJASZCZYKA, o ponad trzy minuty. Wśród pań bezkonkurencyjną okazała się prowadząca od startu do mety, choszcznianka PAULINA FLIS.
     W trakcie udzielania wywiadów, główni organizatorzy czyli SYLWIA TELATYŃSKA i KAMIL DZIETCZYK wielokrotnie podkreślali, że decydując się na włączenie się w Bieg Wyklętych, na pierwszym miejscu stawiali stworzenie odpowiedniego klimatu, jak również promocję aktywności, a przede wszystkim roli Choszczna, jako miejsca przyjaznego dla biegaczy. I choć wręczone w tym dniu nagrody były wręcz symboliczne, to jednak nikt z tego powodu nie narzekał, a zdecydowana większość uczestników biła brawo organizatorom, zapewniając, że za roku ponownie się tu pojawią.
Tadeusz Krawiec
 
 
Wyniki „Bieg Tropem Wilczym – Choszczno 2018”  
1963 m – 1. OSKAR BURZYŃSKI (8’09” - Choszczno), 2. GRACJAN SZCZĘSNY (8’14” – Choszczno), 3. MACIEJ GRUCEL (8’48” – Rzecko) – 1. JULIA WRÓBEL (8’43”- Żeńsko), 2. MARTYNA URWENTOWICZ (9’32” – Choszczno), 3. ZUZANNA GRZELAK (10’13” – Choszczno)

5000 m – 1. JACEK GWÓŹDŹ (16’57” – Drezdenko), 2. KACPER MATYJASZCZYK (20’07” – Choszczno), 3. PAWEŁ KACZOR (20’21” – Choszczno) – 1. PAULINA FLIS (25’28” – Choszczno), 2. JUSTYNA KOSAKOWSKA (25’34” – Choszczno), 3. DANUTA FLIS (25’41” – Choszczno)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.