WiększaMniejszyNormalny
16.09.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Wspieramy naszą księgarnię Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.04.2018.
Choszczno 2018 - Wspieramy naszą księgarnię
CHOSZCZNO. W piątkowe południe na ulicach naszego miasta pojawiły się Hiszpanki, a to niewątpliwy znak, że także i do naszego miasta niebawem zawita Światowy Dzień Książki. – W tym roku będziemy świętować po raz jedenasty - mówi MARIA MIŃSKA. Wspólnie z mężem TOMASZEM w najbliższą niedzielę (22 kwietnia) zapraszają do odwiedzenia Księgarni Pegaz. Zapewniają, że w tym dniu książek, czerwonych róż i toskańskiego wina nie zabraknie. Przygotowali też kilka niespodzianek.
Choszczn 2018 - Wspieramy naszą księgarnię
Choszczno 2018 - Światowy Dzień Książki
  Na zdjęciu od lewej: Maria Mińsk, Marianna Pietkiewicz, Małgorzata Majewska, Lena Misiak i Genowefa Kowalska. 
 
 
 
 
Choszczno 2018 - Światowy Dzień Książki      Światowy Dzień Książki obchodzony jest 23 kwietnia. To wydarzenie jest też dominującym bodźcem dla polskiego Weekendu Księgarń Kameralnych (20-23 kwietnia), w którym wśród kilkudziesięciu oryginalnych księgarń znajdziemy także choszczeński Pegaz. Tym razem w Polsce wydarzenie to odbędzie się pod hasłem „Odkryj to czego nie szukasz”, a my postanowiliśmy dodać do tego myślnik, a po nim, że: „Wspieramy naszą księgarnię”.
       W piątkowe południe MAŁGORZATA MAJEWSKA i MARIANNA PIETKIEWICZ przebrane w hiszpańskie kreacje, rozdawały kolorowe zakładki. – Choć oficjalnie na świecie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich po raz pierwszy zaistniał w 1995 roku, to jednak warto podkreślić, że hiszpański Dzień Książki obchodzony jest już od 1930 roku. Stąd właśnie nasze stroje – tłumaczy M. Majewska. Wczoraj w te role wcieliły się MAGDALENA SIEŃKO i ANETTA BIKOWSKA, a wsparli je uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie: AMELIA BANASIAK, AMELIA KULA i DANIEL BANASIAK. Natomiast dzisiaj na ulicach pojawiły się: ILONA KOZUBSKA i DOROTA ISKIERSKA wraz uczennicami z Jedynki HANNĄ JAKUBOWSKĄ i MICHALINĄ KASPERCZUK.
      My dodajmy, że w Choszcznie wydarzenie to MARIA i TOMASZ MIŃSCY zainicjowali w 2008 roku i dzisiaj nie kryją zaskoczenia tym, że tak fajnie zaaklimatyzowało się w naszej społeczności.
      W tym roku już wielokrotnie wspominaliśmy o tym, że Księgarnia Pegaz przedstawiona została w wydawnictwie „Rezerwaty książek”. – Autorzy opisali tu 25, ich zdaniem, najbardziej oryginalnych księgarni w Polsce i zapewniam, że na tej mapie Choszczno jest najmniejszą miejscowością. Nie traktujemy tego wyróżnienia w kategoriach biznesowych, ale raczej, jako rodzaj uznania za wkład w rozwój choszczeńskiej kultury i jej promocję poza granicami – tak mówił o tym T. Miński, podczas tegorocznej gali Północnej Izby Gospodarczej. Choszczno 2018 - Światowy Dzień Książki Dodajmy, że to właśnie tam przyznano im tytuł „Przedsiębiorstwo Roku 2017 w Gminie Choszczno”.
       O tym, jak Mińscy i ich księgarnia ceniona jest w naszym kraju, przeczytamy w wielu, i to nie tylko  księgarskich periodykach, ale chyba najbardziej wymowne zdania skreślił kiedyś o nich JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI, autor książki Choszczno 2018 - Światowy Dzień Książki„S@motność w sieci”.
     „Szukałem książki o miejscach wartych obejrzenia w tym regionie. Księgarz tam pracujący wydobył z półek, a potem z magazynku wszystko, co mogło mi pomóc. Miał dla mnie czas, doradzał, szukał, opowiadał. Chciał, bym wyszedł z jego księgarni z tym czego szukałem, chociaż to z czym wyszedłem kosztowało mnie mniej niż 10 zł. Podziwiałem go, ale tak naprawdę zrozumiałem, jak niezwykle ważny jest ktoś, kto sprzedaje książki”.
       My również zapraszamy w niedzielę do księgarni, a do tego czasu rozglądajcie się po mieście i szukajcie sympatycznych Hiszpanek rozdających zakładki promujące to wydarzenie.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.