WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Trójka bez matematycznych granic Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
13.06.2018.
Choszczno - Trójka bez matematycznych granic
CHOSZCZNO. W poniedziałek w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się gala międzynarodowego konkursu Mathematiques sans frontieres” (Matematyka bez granic) regionu lubusko-zachodniopomorskiego. W kategorii klas szóstych pierwsze miejsce w regionie i drugie w Polsce zajęła klasa 6a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie. W nagrodę burmistrz ROBERT ADAMCZYK ufundował im wycieczkę wodolotem.
     Konkurs organizowany jest już od dwudziestu dziewięciu lat w krajach Europy Zachodniej i przeprowadzany jest w kategoriach seniorów i juniorów. Przebiega w ten sposób, że uczniowie w tym samym czasie rozChoszczno - Trójka bez matematycznych granic wiązują zadania, w tym również podawane w językach obcych. W tej edycji, czyli w roku szkolnym 2017/2018 w Polsce wzięło udział prawie 24 tys. uczniów (975 klas), w tym niespełna 3 tys. z regionu lubusko-zachodniopomorskiego. Tu warto przypomnieć, że w rywalizacji tej, od kilku już lat biorą udział także szkoły choszczeńskie. Do tej pory największym sukcesem chwalić się mogła ubiegłoroczna klasa 5b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie, która  pod okiem matematyczki HELENY BORKOWSKIEJ wywalczyła pierwsze miejsce w regionie i 14 w kraju. W tej edycji zdecydowanie pobiła ich klasa 6a (również z Trójki), która do pierwszego miejsca w regionie dołożyła drugie w Polsce. Podczas poniedziałkowej gali, która odbyła się w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, puchary, dyplomy i nagrody uczniowie odbierali wraz ze swoją matematyczką AGNIESZKĄ FAŁCZYŃSKĄ i dyrektorem szkoły EWĄ KLIŃSKĄ oraz burmistrzem ROBERTEM ADAMCZYKIEM.
     Klasa 6a liczy 24 uczniów. - Jeśli chodzi akurat o ten przedmiot, to muszę przyznać, że są wyjątkowi, a ich niewątpliwym liderem jest IRENEUSZ SZUBA, który odnosił już indywidualne sukcesy w konkursach matematycznych – chwaliła swoich wychowanków A. Fałczyńska. Wspomniany uczeń o sobie nie mówił, ale wymienił ANTONIEGO KOBESZKĘ i ALEKSANDRĘ DZIEDZIC podkreślając, że to właśnie oni zajmowali się angielskojęzyczną stroną zadania.
Choszczno - Trójka bez matematycznych granic      Na opisywanej gali uczniowie i nauczyciele odbierali puchary i dyplomy. Specjalną nagrodę podarował im również burmistrz R. Adamczyk. – Zasłużyli, więc tylko spełniłem ich prośbę – zdradził, że sfinansował im wycieczkę wodolotem. Dodajmy, że w tegorocznej edycji „Matematyki bez granic” startowały też inne klasy z naszych szkół. Przedstawiamy je, podając też miejsca jakie zajęły w klasyfikacjach „region – Polska” oraz nazwiska ich nauczycieli matematyki: klasa 3c PG w Choszcznie (11 – 24, DOROTA ŁYKO), klasa 3e PG w Choszcznie (18 – 34, MAGDALENA BAJBUŁA), klasa 6b SP nr 3 w Choszcznie (12 – 21, D. Łyko), klasa 6b SP nr 1 w Choszcznie (16 – 25, ELŻBIETA WOŹNIAK), klasa 5b SP nr 1 w Choszcznie (18 – 27, M. Bajbuła).
Katarzyna Kubacka (tk)
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.