WiększaMniejszyNormalny
23.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Czas na modernizację szkół Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.06.2018.
Choszczno - Czas na modernizację szkół
CHOSZCZNO. Około 6,2 mln zł kosztować będzie modernizacja dwóch budynków dydaktycznych i części sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie oraz budynku dydaktycznego, łącznika i sali w Szkole Podstawowej  w Sławęcinie. Wczoraj w Szczecinie (na zdjęciu od lewej) marszałek OLGIERD GEBLEWICZ, burmistrz ROBERT ADAMCZYK i skarbnik miejski AGATA BRUZGO podpisali umowę gwarantującą wsparcie tej inwestycji z RPO w kwocie 3,5 mln zł. Ucieszą się też sportowcy, bo za kwotę około 40 tys. zł rozbudowana zostanie siłownia zewnętrzna znajdująca się na Miejskiej Górze.

      - Nasze przygotowania do zrealizowania tych inwestycji trwały od dawna i tu zdecydowanie wypada podkreślić to, że gdyby nie środki z Regionalnego ProgramuChoszczno - Czas na modernizację szkół Operacyjnego, to ich wykonanie nie byłoby możliwe – to słowa burmistrza ROBERTA ADAMCZYKA, które wypowiedział na chwilę przed podpisaniem umowy gwarantującej dofinansowanie. Konkretnie, to nasza gmina otrzyma 3,5 mln zł z działania, które RPO ukrywa pod hasłem „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej”. Całe przedsięwzięcie mówi o modernizacji energetycznej, a konkretnie to wykonana zostanie termoizolacja budynków dydaktycznych i części sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie oraz obiektu dydaktycznego, łącznika i sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sławęcinie. – Zakres prac obejmował będzie m.in. ocieplenie ścian oraz wymianę nieszczelnych okien i drzwi, a także modernizację systemu grzewczego. Całe zadanie musimy zakończyć do końca 2019 roku – tłumaczył włodarz miasta. Dodał też, że do przeprowadzenia modernizacji wykorzystane zostaną odnawialne źródła energii.
      W trakcie opisywanego spotkania, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie, podpisana została również umowa na modernizację obiektów sportowych. Tu planowane jest rozszerzenie siłowni zlokalizowanej Choszczno - Czas na modernizację szkół na Miejskiej Górze. Przypomnijmy, że jej pierwsza część, czyli ta przeznaczona do tzw. street workautu (ulicznego treningu – red.) oddana została do użytku pod koniec 2014 roku, a potem w jej sąsiedztwie po wygranym przez Choszczno konkursie „Nestle porusza Polskę: Porusz swoją okolicę 2017” zamontowane zostały cztery dwufunkcyjne urządzenia (biegacz – orbitrek, rower-jeździec, surfer-twister, drabinka-podciąg) oraz tzw. wioślarz. Wspomniane wyżej dofinansowanie przeznaczone zostanie na rozbudowę części street workautu (m.in. drabinki, drążki, poręcze, rura strażacka, kołki gimnastyczne) oraz kolejne, dwufunkcyjne urządzenie (tzw. wyciąg – prasa). Ta część inwestycji ma kosztować około 40 tys. zł i zakończona zostania do końca br.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.