WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Wakacje, wakacje! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.06.2018.
Choszczno - Wakacje, wakacje!
CHOSZCZNO. Prawie dwa tys. uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum z naszej gminy rozpoczęło wakacje. W historię tego rocznika wpisała się ANTONINA MĘŻYKOWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, która miała na świadectwie średnią 5,83, najwyższą w gminie. Niewiele mniejszą mieli: MATEUSZ SIWKO (5,79 – SP nr 1 w Choszcznie), NATALY AARTS  (5,75 – SP nr 3 w Choszcznie) i JAKUB BIELAWSKI (5,73 – SP w Zamęcinie).


     W piątek, na uroczystych zakończeniach roku szkolnego stanęło dokładnie 1938 uczniów. W każdej z siedmiu naszych placówek (sześć szkół podstawowych i gimnazjum – red.) dyrektorzy podkreślali, że mijający rok szkolny obfitował w szereg różnych osiągnięć.  Zauważył je również burmistrz ROBERT ADAMCZYK, który gratulując sukcesów, wskazywał też na akcenty finansowe, które gmina zainwestowała w choszczeńską oświatę.
Choszczno - Wakacje, wakacje!        – M.in. prawie dwa miliony złotych dofinansowania z unijnego projektu przeznaczyliśmy na przedsięwzięcie, które nazwaliśmy „Klucz do kompetencji – program podniesienia jakości kształcenia ogólnego w gminie Choszczno”. Całość podsumujemy w lutym 2019 roku, a już dziś warto podkreślić, że w sumie skorzysta z niego około dwóch tys. uczniów, a prawie 180 nauczycieli doskonaliło i jeszcze będzie doskonalić swoje umiejętności zawodowe. W tej kwocie przewidziano również dodatkowe wyposażenie pracowni szkolnych, a także zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, logopedyczne, socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne – wyliczał włodarz miasta.
Kasa na remonty szkół
     Na uroczystym apelu w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie, mówił też o tym, że dzień wcześniej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie podpisał umowę gwarantującą wsparcie remontów budynków Jedynki w Choszcznie oraz SP w Sławęcinie. – Te inwestycje kosztować nas będą około sześć milionów złotych. W tym przewidziana jest modernizacja dwóch budynków dydaktycznych i części sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie oraz budynku dydaktycznego, łącznika i sali w Szkole Podstawowej  w Sławęcinie. Dokładnie z regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego otrzymamy 3,5 mln złotych i tu muszęChoszczno - Wakacje, wakacje! mocno podkreślić, że bez tych środków wykonanie tych zadań trzeba by było przenieść na bliżej nieokreśloną przyszłość – zaznaczył, że od kilku już lat zabiegał o to wsparcie.
Najlepsi z najlepszych
        We wszystkich choszczeńskich szkołach, naukowe i sportowe stypendia otrzymało kilkudziesięciu uczniów, a świadectwa z biało-czerwonym paskiem odebrało około 200. Tradycyjnie już najlepszych z każdej placówki nagradzał burmistrz. Niewątpliwie w historię tego rocznika wpisała się ANTONINA MĘŻYKOWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, która miała na świadectwie średnią 5,83, najwyższą w gminie. Niewiele mniejszą mieli również nagrodzeni: MATEUSZ SIWKO (5,79 – SP nr 1 w Choszcznie), NATALY AARTS  (5,75 – SP nr 3 w Choszcznie) i JAKUB BIELAWSKI (5,73 – SP w Zamęcinie). Całą czwórkę (w kolejności od lewej) widzimy na zdjęciu głównym, a wspomniane nagrody odebrali też: JĘDRZEJ SMOCZYK (5.56), WIKTORIA JOKSCH (5.39), MICHALINA MĘŻYKOWSKA (5.39 – wszyscy z Publicznego Gimnazjum w Choszcznie), a także KATARZYNA MAŃKA (5.36 – SP w Korytowie), MARIA STRZELCZYK (5.36 – SP w Sławęcinie) i MARTYNA URWENTOWICZ (5.18 – SP nr 1 w Suliszewie). Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.