WiększaMniejszyNormalny
25.06.2019.
SESJE RADY MIEJSKIEJ
 
 
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Wakacje, wakacje! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.06.2018.
Choszczno - Wakacje, wakacje!
CHOSZCZNO. Prawie dwa tys. uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum z naszej gminy rozpoczęło wakacje. W historię tego rocznika wpisała się ANTONINA MĘŻYKOWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, która miała na świadectwie średnią 5,83, najwyższą w gminie. Niewiele mniejszą mieli: MATEUSZ SIWKO (5,79 – SP nr 1 w Choszcznie), NATALY AARTS  (5,75 – SP nr 3 w Choszcznie) i JAKUB BIELAWSKI (5,73 – SP w Zamęcinie).


     W piątek, na uroczystych zakończeniach roku szkolnego stanęło dokładnie 1938 uczniów. W każdej z siedmiu naszych placówek (sześć szkół podstawowych i gimnazjum – red.) dyrektorzy podkreślali, że mijający rok szkolny obfitował w szereg różnych osiągnięć.  Zauważył je również burmistrz ROBERT ADAMCZYK, który gratulując sukcesów, wskazywał też na akcenty finansowe, które gmina zainwestowała w choszczeńską oświatę.
Choszczno - Wakacje, wakacje!        – M.in. prawie dwa miliony złotych dofinansowania z unijnego projektu przeznaczyliśmy na przedsięwzięcie, które nazwaliśmy „Klucz do kompetencji – program podniesienia jakości kształcenia ogólnego w gminie Choszczno”. Całość podsumujemy w lutym 2019 roku, a już dziś warto podkreślić, że w sumie skorzysta z niego około dwóch tys. uczniów, a prawie 180 nauczycieli doskonaliło i jeszcze będzie doskonalić swoje umiejętności zawodowe. W tej kwocie przewidziano również dodatkowe wyposażenie pracowni szkolnych, a także zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, logopedyczne, socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne – wyliczał włodarz miasta.
Kasa na remonty szkół
     Na uroczystym apelu w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie, mówił też o tym, że dzień wcześniej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie podpisał umowę gwarantującą wsparcie remontów budynków Jedynki w Choszcznie oraz SP w Sławęcinie. – Te inwestycje kosztować nas będą około sześć milionów złotych. W tym przewidziana jest modernizacja dwóch budynków dydaktycznych i części sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie oraz budynku dydaktycznego, łącznika i sali w Szkole Podstawowej  w Sławęcinie. Dokładnie z regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego otrzymamy 3,5 mln złotych i tu muszęChoszczno - Wakacje, wakacje! mocno podkreślić, że bez tych środków wykonanie tych zadań trzeba by było przenieść na bliżej nieokreśloną przyszłość – zaznaczył, że od kilku już lat zabiegał o to wsparcie.
Najlepsi z najlepszych
        We wszystkich choszczeńskich szkołach, naukowe i sportowe stypendia otrzymało kilkudziesięciu uczniów, a świadectwa z biało-czerwonym paskiem odebrało około 200. Tradycyjnie już najlepszych z każdej placówki nagradzał burmistrz. Niewątpliwie w historię tego rocznika wpisała się ANTONINA MĘŻYKOWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, która miała na świadectwie średnią 5,83, najwyższą w gminie. Niewiele mniejszą mieli również nagrodzeni: MATEUSZ SIWKO (5,79 – SP nr 1 w Choszcznie), NATALY AARTS  (5,75 – SP nr 3 w Choszcznie) i JAKUB BIELAWSKI (5,73 – SP w Zamęcinie). Całą czwórkę (w kolejności od lewej) widzimy na zdjęciu głównym, a wspomniane nagrody odebrali też: JĘDRZEJ SMOCZYK (5.56), WIKTORIA JOKSCH (5.39), MICHALINA MĘŻYKOWSKA (5.39 – wszyscy z Publicznego Gimnazjum w Choszcznie), a także KATARZYNA MAŃKA (5.36 – SP w Korytowie), MARIA STRZELCZYK (5.36 – SP w Sławęcinie) i MARTYNA URWENTOWICZ (5.18 – SP nr 1 w Suliszewie). Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.