WiększaMniejszyNormalny
26.05.2019.
SESJE RADY MIEJSKIEJ
 
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Rusza przebudowa ul. Jagiełły i Drawieńskiej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.07.2018.
Choszczno - Rusza przebudowa ul. Jagiełły i Drawieńskiej
CHOSZCZNO. We wrześniu rozpocznie się jedna z najdroższych inwestycji w historii miasta. Wczoraj (11 lipca) oficjalnie przekazano wykonawcom robót ulice Władysława Jagiełły i Drawieńską (dawna Dąbrowszczaków).  Ich całkowita przebudowa podzielona została na sześć etapów, w sumie kosztować będzie jeszcze ponad 33 miliony złotych, a jej zakończenie zaplanowano na 30 września przyszłego roku.

     Burmistrz ROBERT ADAMCZYK otwierając spotkanie, podczas którego wykonawcy przyjęli plac budowy, czyli ulice Władysława Jagiełły i Drawieńską podkreślił, że dobiegły końca kilkunastoletnie starania o pozyskanie funduszy na wykonanie tej inwestycji. – Ważne jest to, że główne nakłady, czyli około 26 milionów złotych otrzymamy ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 oraz Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, ale mieszkańcy Choszczna powinni wiedzieć, że nasza gmina również zainwestowała w to przedsięwzięcie. Około 1,8 mln zł zapłaciliśmy za wykonanie dokumentacji, wykupy nieruchomości oraz za odszkodowania, a niespełna 3,5 mln kosztowała nas wymiana sieci wodociągowej na ul. Drawieńskiej. Dodajmy, że podobne przedsięwzięcie oraz wymiana sieci kanalizacji sanitarnej  na obydwu ulicach kosztować nas będzie kolejnych 7 mln zł – wyliczał włodarz miasta. Dodając wszystkie nakłady obliczył, że jeden kilometr choszczeńskiej inwestycji kosztował będzie ponad 16 mln zł.
     Ten rodzaj finansowania i realizacji zadania, obecny na spotkaniu wicemarszałek TOMASZ SOBIEGRAJ, nazwał „choszczeńskim eksperymentem”. – Zakres jest bardzo Choszczno - Rusza przebudowa ul. Jagiełły i Drawieńskiej duży, ale najważniejsze jest to, że sfinansowane będzie z kilku źródeł, a na dodatek część drogowa zrealizowana zostanie wraz z całą infrastrukturą miejską, czyli wszystkim tym, co znajduje się pod i w pasie drogowym. Traktujemy to, jako rodzaj eksperymentu i nie ukrywam, że właśnie taki model, który nazwałbym „choszczeńskim”,  w przyszłości chcielibyśmy realizować również w innych miastach. W trakcie realizacji problemów będzie pewnie dużo, bo przecież w całości przebudowane zostaną dwie główne arterie miasta, ale liczę na to, że mieszkańcy Choszczna ze zrozumieniem przyjmą wszelkie utrudnienia – mówił T. Sobieraj.
***
        A co zostanie zrobione? - Zakres robót obejmuje m.in. modernizację nawierzchni bitumicznej, budowę chodników, ciągu pieszo-rowerowego, ścieżek rowerowych oraz budowę zatok postojowych i autobusowych oraz elementów spowalniających ruch (wysepki i azyle dla pieszych), a także przebudowę istniejących zjazdów – wyliczał MICHAŁ ŻUBER, dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Do tego dochodzą przebudowy i modernizacje kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej, jak również oświetlenia. Zakończenie inwestycji zaplanowane zostało na 30 września 2019 roku.
       Głównym wykonawcą wszystkich prac będzie konsorcjum firm PRD Nowogard S.A i firma MAZUR z Goleniowa. - Całe zadanie mamy podzielone na sześć głównych etapów, a pierwsze dwa chcielibyśmy wykonać jeszcze w tym roku – tłumaczyła KRYSTYNA ŁAZARZ, prezes zarządu PRD Nowogard. Zaznaczyła, że na każdym z nich zmieniała się będzie organizacja ruchu. – Będziemy jeździć na połowach pasów drogowych, wprowadzona zostanie dodatkowa sygnalizacja świetlna, zdarzy się też, że całkowicie zamkniemy ruch – podkreśliła, że postarają się być, jak najmniej uciążliwi. Będą też na bieżąco informować mieszkańców o wszelkich utrudnieniach. W tej chwili uzgadniają jeszcze ostatnie procedury, a z pierwszymi pracami mają wystartować na początku września. – Z jednej strony zaczynamy odcinkiem od ronda do skrzyżowania z ul. Malczewskiego, a z drugiej, od wjazdu do Choszczna do rozwidlenia z ul. Matejki – poinformował kierownik budowy MARIUSZ JAŻDŻEWSKI.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.