WiększaMniejszyNormalny
21.07.2019.
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Rusza przebudowa ul. Jagiełły i Drawieńskiej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.07.2018.
Choszczno - Rusza przebudowa ul. Jagiełły i Drawieńskiej
CHOSZCZNO. We wrześniu rozpocznie się jedna z najdroższych inwestycji w historii miasta. Wczoraj (11 lipca) oficjalnie przekazano wykonawcom robót ulice Władysława Jagiełły i Drawieńską (dawna Dąbrowszczaków).  Ich całkowita przebudowa podzielona została na sześć etapów, w sumie kosztować będzie jeszcze ponad 33 miliony złotych, a jej zakończenie zaplanowano na 30 września przyszłego roku.

     Burmistrz ROBERT ADAMCZYK otwierając spotkanie, podczas którego wykonawcy przyjęli plac budowy, czyli ulice Władysława Jagiełły i Drawieńską podkreślił, że dobiegły końca kilkunastoletnie starania o pozyskanie funduszy na wykonanie tej inwestycji. – Ważne jest to, że główne nakłady, czyli około 26 milionów złotych otrzymamy ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 oraz Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, ale mieszkańcy Choszczna powinni wiedzieć, że nasza gmina również zainwestowała w to przedsięwzięcie. Około 1,8 mln zł zapłaciliśmy za wykonanie dokumentacji, wykupy nieruchomości oraz za odszkodowania, a niespełna 3,5 mln kosztowała nas wymiana sieci wodociągowej na ul. Drawieńskiej. Dodajmy, że podobne przedsięwzięcie oraz wymiana sieci kanalizacji sanitarnej  na obydwu ulicach kosztować nas będzie kolejnych 7 mln zł – wyliczał włodarz miasta. Dodając wszystkie nakłady obliczył, że jeden kilometr choszczeńskiej inwestycji kosztował będzie ponad 16 mln zł.
     Ten rodzaj finansowania i realizacji zadania, obecny na spotkaniu wicemarszałek TOMASZ SOBIEGRAJ, nazwał „choszczeńskim eksperymentem”. – Zakres jest bardzo Choszczno - Rusza przebudowa ul. Jagiełły i Drawieńskiej duży, ale najważniejsze jest to, że sfinansowane będzie z kilku źródeł, a na dodatek część drogowa zrealizowana zostanie wraz z całą infrastrukturą miejską, czyli wszystkim tym, co znajduje się pod i w pasie drogowym. Traktujemy to, jako rodzaj eksperymentu i nie ukrywam, że właśnie taki model, który nazwałbym „choszczeńskim”,  w przyszłości chcielibyśmy realizować również w innych miastach. W trakcie realizacji problemów będzie pewnie dużo, bo przecież w całości przebudowane zostaną dwie główne arterie miasta, ale liczę na to, że mieszkańcy Choszczna ze zrozumieniem przyjmą wszelkie utrudnienia – mówił T. Sobieraj.
***
        A co zostanie zrobione? - Zakres robót obejmuje m.in. modernizację nawierzchni bitumicznej, budowę chodników, ciągu pieszo-rowerowego, ścieżek rowerowych oraz budowę zatok postojowych i autobusowych oraz elementów spowalniających ruch (wysepki i azyle dla pieszych), a także przebudowę istniejących zjazdów – wyliczał MICHAŁ ŻUBER, dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Do tego dochodzą przebudowy i modernizacje kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej, jak również oświetlenia. Zakończenie inwestycji zaplanowane zostało na 30 września 2019 roku.
       Głównym wykonawcą wszystkich prac będzie konsorcjum firm PRD Nowogard S.A i firma MAZUR z Goleniowa. - Całe zadanie mamy podzielone na sześć głównych etapów, a pierwsze dwa chcielibyśmy wykonać jeszcze w tym roku – tłumaczyła KRYSTYNA ŁAZARZ, prezes zarządu PRD Nowogard. Zaznaczyła, że na każdym z nich zmieniała się będzie organizacja ruchu. – Będziemy jeździć na połowach pasów drogowych, wprowadzona zostanie dodatkowa sygnalizacja świetlna, zdarzy się też, że całkowicie zamkniemy ruch – podkreśliła, że postarają się być, jak najmniej uciążliwi. Będą też na bieżąco informować mieszkańców o wszelkich utrudnieniach. W tej chwili uzgadniają jeszcze ostatnie procedury, a z pierwszymi pracami mają wystartować na początku września. – Z jednej strony zaczynamy odcinkiem od ronda do skrzyżowania z ul. Malczewskiego, a z drugiej, od wjazdu do Choszczna do rozwidlenia z ul. Matejki – poinformował kierownik budowy MARIUSZ JAŻDŻEWSKI.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.