WiększaMniejszyNormalny
17.12.2018.
   
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Najpierw świetlica, potem dworzec Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
25.09.2018.
Choszczno 2018 - Najpierw świetlica, potem dworzec  CHOSZCZNO. Prawie 800 tys. zł kosztować będzie remont świetlicy wiejskiej w Raduniu, a za kolejnych 400 tys. nad jeziorem Raduń wybudowana zostanie rekreacyjna altana. Dzisiaj w południe w choszczeńskim magistracie członek zarządu województwa RYSZARD MIĆKO, burmistrz ROBERT ADAMCZYK i skarbnik AGATA BRUZGO podpisali umowy, z których wynika, że przedsięwzięcia te otrzymają ponad 730 tys. zł wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Raduń  - Krzysztof Połomski         O tym, jak mieszkańcy Radunia oczekiwali na remont świetlicy, najlepiej wie radny z tej wsi KRZYSZTOF POŁOMSKI (na zdjęciu). – W tym budynku spędziłem połowę swojej młodości. Tu odbywały się wszystkie wesela, także chrzciny, stypy, imprezy okolicznościowe, a nawet sportowe. Śmiało można stwierdzić, że koncentrowało się tu nasze życie społeczne i kulturalne, ale tak naprawdę znaczenie tego pomieszczenia odczuliśmy dopiero wtedy, gdy nie można było już z niego korzystać. Od zawsze brakowało kasy na remont, na szczęście trzy, czy cztery lata temu wymieniony został dach, więc jest co dzisiaj ratować – powiedział w chwilę po podpisaniu umowy. Ta przewiduje, że remont całego obiektu kosztował będzie prawie 800 tys. zł, Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczy na ten cel dokładnie 500 tys. zł, a resztę dołoży gmina. Tu warto przypomnieć, że wcześniej za ponad 100 tys. zł wymieniony został dach, a teraz wyremontowany zostanie cały obiekt, łącznie z toaletami i kuchnią. - Nie bez znaczenia jest to, że po remoncie utworzone zostanie tu Centrum Kultury i Integracji Społeczności Lokalnej więc również wyposażymy je m.in. w sprzęt audiowizualny, stoły do tenisa stołoChoszczno 2018 - Najpierw świetlica, potem dworzec  wego i bilarda, stoły bankietowe, krzesła dla 100 osób i trzy stanowiska komputerowe. Nowy sprzęt trafi również na wyposażenie kuchni, zmywalni i pomieszczenia biurowego – wylicza burmistrz ROBERT ADAMCZYK. Projekt przewiduje również zagospodarowanie terenu wokół świetlicy.
***
       W tym dniu burmistrz, członek zarządu województwa RYSZARD MIĆKO i nasza skarbniczka AGATA BRUZGO podpisali również drugą umowę. Ta z kolei dotyczyła wsparcia na zagospodarowanie terenu rekreacyjnego nad jeziorem Raduń. – Za około 400 tys. zł urządzimy teren, a dokładniej wybudujemy m.in. altanę, palenisko, grilla, wędzarnię, ławki, stoły, a wszystko będzie oświetlone lampami hybrydowymi. W projektowym założeniu ten obiekt miał być przeznaczony na cele rekreacyjne i integracyjne mieszkańców pobliskiego Smolenia, ale jestem przekonany, że chętnie będą tam zaglądać choszcznianie, jak również wędkarze – tłumaczył R. Adamczyk.
Choszczno 2018 - Najpierw świetlica, potem dworzec
     R. Mićko nie omieszkał skomentować, że w ostatnich latach coraz częściej przyjeżdża do Choszczna podpisywać podobne umowy. – Tu wszystkich ucieszą środki pozyskane na remont świetlicy i budowę kompleksu rekreacyjnego, ale muszę zaznaczyć, że spełniły się choszczeńskie starania o fundusze na remont dworca PKP. Już oficjalnie mogę zdradzić, że wasz projekt zajął drugie miejsce w województwie i niebawem przyjadę tu ponownie, by podpisać umowę na dofinansowanie remontu wizytówki stolicy powiatu - podsumował R. Mićko.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.