WiększaMniejszyNormalny
15.09.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno 2018 - I sesja Rady Miejskiej w Choszcznie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.11.2018.
Choszczno 2018 - I sesja Rady Miejskiej w Choszcznie
CHOSZCZNO. Wczoraj w Ośrodku Sportowo Wypoczynkowym odbyła się pierwsza sesja ósmej kadencji Rady Miejskiej w Choszcznie. Po złożeniu ślubowania funkcję burmistrza objął ROBERT ADAMCZYK, natomiast przewodniczącym rady wybrany został BOGUSŁAW SZYMAŃSKI. Poznaliśmy też wiceprzewodniczących oraz składy wszystkich komisji.      

      Pierwszą sesję otworzył i poprowadził najstarszy radny STEFAN SZEMLIJ. Po odśpiewaniu hymnu i wysłuchaniu choszczeńskiego hejnału, przewodnicząca komisji wyborczej GRAŻYNA GANCARCZYK wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze na radnego, a następnie wszyscy złożyli ślubowanie.
Choszczno 2018 - I sesja Rady Miejskiej w ChoszcznieChwilę później, w głosowaniu tajnym, radni funkcję przewodniczącego powierzyli BOGUSŁAWOWI SZYMAŃSKIEMU. – Postaram się nie zawieść, a obowiązki radnego i przewodniczącego wykonywać sumiennie, z pożytkiem dla całej choszczeńskiej społeczności – powiedział w chwilę po wyborze. Zaznaczył też, że mandat radnego wypełniał będzie po raz siódmy, a my przypominamy, że funkcję przewodniczącego rady pełnił będzie, po raz czwarty z rzędu.
***
       Podobnie jak radni, także i burmistrz ROBERT ADAMCZYK odebrał zaświadczenie o wyborze, a następnie złożył ślubowanie. Tym samym oficjalnie zainaugurował  wykonywanie obowiązków włodarza gminy. Podobnie jak B. Szymański, także i R. Adamczyk funkcję burmistrza pełnił będzie po raz czwarty z rzędu. - Mam nadzieję, że w tej kadencji będziemy tak współpracować, aby w najbliższych latach zrealizować wiele ciekawych pomysłów i przedsięwzięć, które będą służyły przede wszystkim mieszkańcom miasta i gminy Choszczno – dziękował za wybór, a szczególne gratulacje skierował do tych radnych, którzy po raz pierwszy otrzymali mandat.
Choszczno 2018 - I sesja Rady Miejskiej w Choszcznie ***
     W głosowaniu tajnym funkcje wiceprzewodniczących radni powierzyli ANETTCIE BIKOWSKIEJ i STEFANOWI SZEMLIJOWI.  W jawnych już wyborach poznaliśmy też składy poszczególnych komisji. Oto one: Komisja Rewizyjna - KAZIMIERZ CZAPIEWSKI, WOJCIECH SIERAKOWSKI, KRZYSZTOF POŁOMSKI, ZBIGNIEW ŻÓŁKIEWICZ, JAKUB PIALIK; Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - WOJCIECH SIERAKOWSKI, ANDRZEJ ZAKRZEWSKI, MICHAŁ OSTRASZEWSKI, PIOTR WIERZBA; Komisja Budżetu i Finansów - ZBIGNIEW ŻÓŁKIEWICZ, WOJCIECH SIERAKOWSKI, ANDRZEJ ZAKRZEWSKI, JERZY MIŁADOWSKI, PIOTR WIERZBA, MAGDALENA LISIAK; Komisja Infrastruktury i Gospodarki - JERZY GUMULIŃSKI, MACIEJ ZADKA, EWA JABŁOŃSKA, IRENA PIĄTEK, JAKUB PIALIK, ANDRZEJ KORZENIEWSKI, MARZENA KIEJRYS; Komisja Wsi i Rolnictwa - JERZY MIŁADOWSKI, KAZIMIERZ CZAPIEWSKI, KRZYSZTOF POŁOMSKI, IRENA PIĄTEK, SYLWESTER STEFAŃSKI, MAGDALENA LISIAK; Komisja Oświaty i Kultury - EWA JABŁOŃSKA, STEFAN SZEMLIJ, JERZY GUMULIŃSKI, MACIEJ ZADKA, ANETTA BIKOWSKA, MICHAŁ OSTRASZEWSKI, MARZENA KIEJRYS.
Choszczno 2018 - I sesja Rady Miejskiej w Choszcznie
***
     Przypomnijmy, że ta kadencja rady trwać będzie, nie jak dotychczas cztery, tylko pięć lat, a mieszkańcy Choszczna nie będą musieli chodzić na sesję, bo każda jej odsłona transmitowana będzie na żywo w internecie. Tam też znajdziemy więcej informacji, w tym m.in. o aktywności radnego, jego zapytaniach i interpelacjach, jak również wyniki jego głosowania.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.