WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Choszczno 2018 - Lekcja z Moniką Pyrek
19.10.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Choszczno 2018 - Lekcja z Moniką Pyrek Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.11.2018.
Choszczno 2018 - Lekcja z Moniką Pyrek  CHOSZCZNO. Prawie 530 dzieci wzięło udział w alternatywnych lekcjach wychowania fizycznego, które przez dwa dni, w hali naszego gimnazjum, prowadziła gwiazda polskiej tyczki MONIKA PYREK. Gościnnie wystąpił nasz PAWEŁ CZAPIEWSKI.
      Choszczno 2018 - Lekcja z Moniką Pyrek  Pod hasłem „Kinder+Sport Alternatywne lekcje WFu”, ukryty jest projekt, który już drugi rok z rzędu realizuje Fundacja MONIKI PYREK. Ta jedna z najbardziej znanych polskich lekkoatletek, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy i świata w skoku o tyczce, postanowiła przy pomocy elektronicznych symulatorów wskazać na profesjonalny wymiar rywalizacji sportowej. - Głównym naszym celem jest odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do unikania, nie tylko wychowania fizycznego, ale także jakiejkolwiek formy ruchu. Chcemy ich zachęcić do uprawiania sportu przy pomocy urządzeń, które w ich oczach stanowią jakąś atrakcję – powiedziała nam przed wczorajszymi zajęciami. Konkretnie, to można było zmierzyć szybkość z jaką leci rzucona lub kopnięta piłka, w specjalnych goglach VR przejechać się na kolarce lub wcielić się w rolę bramkarza. Także zmierzyć Choszczno 2018 - Lekcja z Moniką Pyrek  indywidualne możliwości: w wyskoku, refleksie, czasie reakcji, jak również przy pomocy fotokomórki, przekonać się jak szybko pokonamy 20-metrowy odcinek. Można też było odczytać wartość siły, z jaką przeciągamy linę, a także sprawdzić się na ruchomym torze wspinaczkowym.  
***
      M. Pyrek przywiozła ze sobą całą grupę instruktorów, więc wuefiści wspierali ją tylko organizacyjne. Za to nasz mistrz PAWEŁ CZAPIEWSKI przed każdą rozgrzewką przekonywał kolejne grupy, że w każdych warunkach można dojść do wyników na poziomie światowym. – Musicie tylko chcieć – zachęcał do codziennego korzystania z licznych obiektów sportowych. Tu wielokrotnie podkreślał, że gdy był w ich wieku, dokładnie w tym miejscu, gdzie mieści się obecna hala sportowa, znajdowało się piaszczyste boisko, na którym ćwiczył, jako uczeń ówczesnej Szkoły Podstawowej nr 2.
 Choszczno 2018 - Lekcja z Moniką Pyrek Mówiąc o zaletach uprawiania sportu M. Pyrek przypomniała, że tu chodzi nie tylko o zdrowsze i dłuższe życie, ale także lepszy wygląd i samopoczucie. – To przede wszystkim sport sprawił, że wygrałam telewizyjny show „Taniec z gwiazdami”, a po przejściu na sportową emeryturę, bez większych problemów przysposobiła sobie tajniki dziennikarstwa radiowego - zapewniała.
***
     Niewątpliwą atrakcją dla dzieci było też to, że wszyscy odbierali pamiątkowe koszulki, także zdjęcie z autografem oraz folder, w którym każdy wpisywał, osiągnięte na Choszczno 2018 - Lekcja z Moniką Pyrek  poszczególnych stanowiskach wyniki. Do hali zaglądały też klasy, które nie miały zajęć z M. Pyrek, a przyszły po autografy i pamiątkowe zdjęcie. 
     - To idealna forma zachęcania dzieci do uprawiania sportu, a dokładniej do zrobienia tego pierwszego kroku, w sytuacji kiedy kultura fizyczna jest im zupełnie obca. Jestem przekonana, że gdybyśmy my dysponowali takimi urządzeniami w codziennym prowadzeniu lekcji, to dzieci bardziej garnęłyby się do ćwiczenia – tak te dwudniowe zajęcia skomentowała wuefistka ALEKSANDRA KURASIŃSKA (na zdjęciu powyżej). Oczywiście sama też spróbowała sił, na każdej ze stacji. 
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.