WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Raduń 2019 - Za chwilę otwarcie nowej świetlicy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.07.2019.
Raduń 2019 - Za chwilę otwarcie nowej świetlicy
CHOSZCZNO. 24 sierpnia w Raduniu oficjalnie otwarte zostanie Centrum Kultury i Integracji Społeczności Lokalnej. W tym dniu odbędą się również sołeckie dożynki.

 
Raduń 2019 - Za chwilę otwarcie nowej świetlicy
Na jednej z wyremontowanych ścian, działacze Korony Raduń zawiesili stylizowaną tablicę, na której zamierzają informować o terminach spotkań miejscowej drużyny. 
Raduń 2019 - Za chwilę otwarcie świetlicy
    
CHOSZCZNO. Dokładnie 25 września ubiegłego roku burmistrz ROBERT ADAMCZYK podpisywał umowę na dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, remontu świetlicy w Raduniu. Dziś obiekt jest już gotowy, ale trwa jeszcze zakup wyposażenia, a dokładniej sprzętu sportowego i informatycznego, mebli oraz urządzeń kuchennych. W nowej już świetlicy, utworzone zostanie Centrum Kultury i Integracji Społeczności Lokalnej.

      We wspominanym wyżej podpisaniu umowy na dofinansowanie remontu świetlicy, uczestniczył KRZYSZTOF POŁOMSKI, radny z Radunia. To właśnie on wówczas stwierdził, że gdyby ściany tej świetlicy mogły mówić, to opowiedziałyby niejedną ciekawostkę z życia wsi. – W zasadzie każde wydarzenie, w jakiś sposób opierało się o naszą świetlicę. Tu odbywały się wszystkie wesela, chrzciny, stypy, imprezy okolicznościowe, a nawet sportowe – wyliczał zaznaczając, że tak naprawdę, znaczenie tego pomieszczenia mieszkańcy odczuli dopiero wtedy, gdy nie można było już z niego korzystać.
Chociaż w ich wsi prowadzone były inwestycje, w tym m.in. położono asfalt i nowe chodniki, to jednak z zazdrością patrzyli na remonty podobnych obiektów, które kolejno prowadzono  w Sławęcinie, Wardyniu, Sulinie, Rzecku, Kołkach, Piaseczniku, Stradzewie, Zamęcinie, Zwierzynie.Za chwilę otwarcie
       - To oczywiste, że chciałoby się o wiele więcej, ale gospodarować trzeba takim budżetem, na jaki nas stać. Wiedzieliśmy, że budynek trzeba ratować od zaraz, ale zdawaliśmy sobie też sprawę, że bez dofinansowania trudno będzie to zrobić – mówił burmistrz ROBERT ADAMCZYK. Przypomniał też, że dowodem na to, iż ten problem spędzał mu sen z oczu, było m.in. to, że wydano kasę na wykonanie dokumentacji i wymianę dachu.
        Sytuacja radykalnie się zmieniła, gdy choszczeński projekt na utworzenie Centrum Kultury i Integracji Społeczności Lokalnej, zgłoszony do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, zyskał najwięcej punktów. To oznaczało, że Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczy na ten cel dokładnie 500 tys. zł. W sumie, całe przedsięwzięcie kosztować będzie około miliona złotych, za które dosłownie przebudowany został cały obiekt. Równie ważne jest to, że już niebawem powstanie tu Centrum Kultury i Integracji Społeczności Lokalnej, które wyposażone będzie m.in. w sprzęt audiowizualny, stoły do tenisa stołowego i bilarda, stoły bankietowe, krzesła dla 100 osób i trzy stanowiska komputerowe. Nowy sprzęt trafi również na wyposażenie kuchni, zmywalni i do pomieszczenia biurowego. W projekcie przewidziano również zagospodarowanie terenu wokół świetlicy.
Tadeusz Krawiec
 
      PS. W poniższym fotoreportażu zamieściliśmy też, dwa zdjęcia starsze. Pierwsze sprzed roku, przedstawiające widok ogólny świetlicy, a drugie z kwietnia br., z wyborów sołeckich, które z konieczności odbyły się w remizie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.