WiększaMniejszyNormalny
18.08.2019.
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno 2019 - Koncert Fishing Group
13.08.2019.
Choszczno 2019 - Koncert Fishing Group CHOSZCZNO. Wieczorem, 17 sierpnia, po raz kolejny zapraszamy na plażę miejską. Tym razem na plenerowej scenie zaprezentuje się choszczeński zespół Fishing Group.
     
Czytaj całość
 
VII Piknik Militarny 2019
16.08.2019.
VII Piknik Militarny 2019

CHOSZCZNO. Wczoraj (15 sierpnia) swoje święto obchodzili żołnierze z choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej. Z tej okazji Klub 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie  zorganizował VII  Piknik Militarny. Wśród atrakcji jakie przygotował były m.in.: prezentacja sprzętu wojskowego, dmuchańce, zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, pokaz akcji ratowniczej oraz wojskowa grochówka. 

Czytaj całość
 
W Piaseczniku wieniec plotą
13.08.2019.
 W Piaseczniku wieniec plotą CHOSZCZNO. Po żniwach jest już również IWONA BOREK (na zdjęciu z lewej), starościna tegorocznych gminnych dożynek. Wczoraj spotkaliśmy ją wraz z grupą koleżanek z Koła Gospodyń Wiejskich w Piaseczniku przy pleceniu wieńca.

Czytaj całość
 
Choszczno 2019 - Szanty nad jeziorem Klukom
12.08.2019.
Choszczno 2019 - Szanty nad jeziorem Klukom CHOSZCZNO. W sobotę na plaży miejskiej, w koncercie zatytułowanym „Szanty nad jeziorem” zaprezentowały się zespoły Iga’cki Band i Stary Szmugler. – To miasto ma idealne warunki do tworzenia żeglarskich klimatów. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale już w latach 70. właśnie w tym miejscu słuchaliśmy szant – wspominał JANUSZ RUSOWIECKI, emerytowany kapitan żeglugi wielkiej.

   
Czytaj całość
 
Choszczno 2019 - Festyn na Betlejem
12.08.2019.
Choszczno 2019 - Festyn na Betlejem

CHOSZCZNO. W sobotę Choszczeński Dom Kultury zorganizował drugą odsłonę WAKACJI W MIEŚCIE. Tym razem na kompleksie sportowym, zlokalizowanym na betlejemskiej plaży, odbył się festyn zatytułowany „W 80 minut dookoła świata”.

Czytaj całość
 
Kąpielisko znowu czynne
08.08.2019.
Kąpielisko znowu czynne
CHOSZCZNO. Od dzisiaj kąpielisko na plaży miejskiej znowu jest czynne. Zgodę na jego otwarcie wyraził Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie.
    
Czytaj całość
 
Choszczno 2019 - Żniwa na finiszu
07.08.2019.
Choszczno 2019 - Żniwa na finiszu
CHOSZCZNO. W naszej gminie żniwa dobiegają już końca. Starostą tegorocznych dożynek, będzie rolnik z Radunia WOJCIECH SIEKACZ (na zdjęciu), który wczoraj po południu skosił ostatnie łany pszenicy.    
Czytaj całość
 
CHOSZCZNO 2019 - VII Piknik Militarny
07.08.2019.

CHOSZCZNO 2019 - VII Piknik Militarny

CHOSZCZNO. 15 sierpnia swoje święto obchodzić będą również żołnierze z CHOSZCZEŃSKIEGO DYWIZJONU ARTYLERII SAMOBIEŻNEJ. Podobnie, jak w poprzednich latach, także i teraz zapraszają na festyn z pokazem sprzętu, grochówką i innymi atrakcjami.

 

Czytaj całość
 
Raduń - Za chwilę otwarcie
23.07.2019.
Raduń 2019 - Za chwilę otwarcie świetlicy
CHOSZCZNO. 24 sierpnia w Raduniu oficjalnie otwarte zostanie Centrum Kultury i Integracji Społeczności Lokalnej. W tym dniu odbędą się również sołeckie dożynki. Na jednej z wyremontowanych ścian, działacze Korony Raduń zawiesili stylizowaną tablicę, na której zamierzają informować o terminach spotkań miejscowej drużyny. Na razie żadnego wpisu tam nie ma, ale my już wiemy, że Korona pierwszy mecz tego sezonu rozegrana 25 sierpnia z Iskrą Pomień.
 
Czytaj całość
 
Szanty nad jeziorem
02.08.2019.
Choszczno 2019 - Szanty nad jeziorem CHOSZCZNO. 10 sierpnia na plaży miejskiej szykuje się wielkie szantogranie. W wykonaniu zespołów Iga’cki Band oraz Stary Szmugler usłyszymy zarówno autorskie, jak i dobrze już nam znane utwory muzyki żeglarskiej.

Czytaj całość
 
Kreatywni - Dwie altany i boisko
05.08.2019.
Kreatywni - Dwie altany i boisko CHOSZCZNO.  Niebawem również mieszkańcy Starego Klukomia doczekają się infrastruktury rekreacyjno-turystycznej. W centrum wsi trwa budowa  m.in. dwóch plenerowych wiat oraz boiska do piłki. Projekt „Kreatywni…” ma kosztować ponad 90 tys. zł i dofinansowany zostanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

    
Czytaj całość
 
Choszczno 2019 - Sportowa przystań
05.08.2019.
Choszczno 2019 - Sportowa przystań
CHOSZCZNO. – Co chwilę można tu zobaczyć zawodnika z kadry Polski. Promenada, jezioro, basen, stadion, hale sportowe i w końcu Miejska Góra tworzą kompleks, na którym wytrenować można każdego zawodnika. Kajakarze, pływacy, saneczkarze, gimnastycy, triatloniści, o zawodnikach kajak polo mówić nie muszę – wylicza ROMAN BOCHACZEK. My wypatrzyliśmy m.in. kajakarskie gwiazdy: KATARZYNĘ SOBCZAK, KAMILĘ KUBAS i NATALIĘ CEDROWSKĄ.
      

Czytaj całość
 
Choszczno 2019 - Drugie zaproszenie na wakacje w mieście
06.08.2019.
Choszczno 2019 - Drugie zaproszenie na wakacje w mieście
CHOSZCZNO. W najbliższą sobotę (10 sierpnia, od godz. 15.00)  na WAKACJE w MIEŚCIE, już po raz drugi zaprasza Choszczeński Dom Kultury.  Tym razem wszystko odbędzie się na plaży Betlejem, pod wspólnym hasłem „W 80 minut dookoła świata”. Tu również nie zabraknie różnych konkursów, scenek aktorskich i piosenek na żywo. Oczywiście wstęp na wydarzenie jest wolny. W razie deszczu, festyn odbędzie się w ChDK.

Czytaj całość
 
Modry Las - PGA National Poland
02.08.2019.
Modry Las - PGA National Poland CHOSZCZNO. Od wczoraj pole golfowe Modry Las, jako jedyne w Polsce może chwalić się tytułem PGA National Poland. Tym samym zaliczone zostało do elity najlepszych pól w świecie Europie. Modry Las obchodzi w tym roku 10-lecie, a o tym, że należał będzie do najpiękniejszych tego typu obiektów na świecie, już 15 lat temu mówił, słynny golfista i projektant GARY PLAYER (na zdjęciu).

Czytaj całość
 
A może kogoś poznajecie
10.07.2019.
 Choszczno 2019 - Maria Dąbrowska i
CHOSZCZNO. To zdjęcie wykonane zostało w 1954 roku. Widać na nim 18 osób, a znamy tylko dwie. Może pomożecie nam rozpoznać pozostałe?


Czytaj całość
 
Choszczno - Coraz więcej kwiatów
31.07.2019.
Choszczno - Coraz więcej kwiatów CHOSZCZNO. Pomimo tego, że w mieście równolegle prowadzonych jest kilka inwestycji, to jednak systematycznie przybywa kwiatowych nasadzeń. – Bardzo ładnie wkomponowały się w otoczenie, kwietniki stojące na promenadzie. Fajnie też wyglądają klomby przy Rynku i przy pomniku jeńców Oflagu IIB – mówi GRAŻYNA SUCHARSKA.

Czytaj całość
 
Naprawiajmy to, co popsuliśmy
30.07.2019.
Naprawiajmy to, co popsuliśmy  CHOSZCZNO. W sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego, Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie obchodzili KAZIMIERA i WŁADYSŁAW GRABOWSCY. – Szacunek do siebie, wzajemne wspieranie się i… praca – ich zdaniem, to właśnie te akcenty budują prawdziwe relacje między ludźmi.

Czytaj całość
 
Regaty Smoczych Łodzi
30.07.2019.
Choszczno 2019 - Regaty Smoczych Łodzi
CHOSZCZNO. W Wałczu odbyły się Regaty Smoczych Łodzi im. Andrzeja Kaczana. W grupie rywalizujących osad była też ekipa choszczeńska, w której rytm wiosłowania dyktował znany nam dobrze trener KAROL MACIERZYŃSKI, a sternikiem był wicemistrz olimpijski MACIEJ FREIMUT.
     
Czytaj całość
 
Choszczno - Dróżników już nie będzie
30.07.2019.
Choszczno - Dróżników już nie będzie
CHOSZCZNO. Wraz z remontem dworca rozpoczęto też prace, przy przebudowie linii kolejowej na odcinku Choszczno – Słonice. Wczoraj, na przejeździe w Starym Klukomiu rozebrana została stara koszarka, czyli popularny domek dróżnika.

Czytaj całość
 
Choszczno - Szczepienie psów
06.08.2019.
Choszczno - Szczepienie psów
 
CHOSZCZNO. Zachodniopomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii przypomina o obowiązkowych szczepieniach psów. Szczepienia powinny być wykonywane przynajmniej raz na 12 miesięcy, w zakładach leczniczych dla zwierząt, których wykaz znajduje się na stronie internetowej Zachodniopomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.
 
Czytaj całość
 
Po Jedynce do Sławęcina
26.07.2019.
Choszczno 2019 - Remont SP nr 1 w Choszcznie
CHOSZCZNO. W czerwcu ubiegłego roku burmistrz ROBERT ADAMCZYK i marszałek OLGIERD GEBLEWICZ podpisali umowę gwarantującą finansowe wsparcie z RPO z przeznaczeniem na remonty budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie i Szkoły Podstawowej w Sławęcinie.  Modernizacja energetyczna Jedynki dobiegła już końca, a generalny wykonawca, czyli Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe LIDEX działa już w Sławęcinie.

Czytaj całość
 
Komunikat - Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
31.07.2019.
Komunikat - Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego KOMUNIKAT
Uwaga mi
eszkańcy Choszczna: 1 sierpnia 2019 roku, o godzinie 17.00 na terenie miasta przeprowadzony zostanie trening uruchamiania syren alarmowych.
Data treningu wyznaczona na 1 sierpnia, to rocznica wybuchu
Powstania Warszawskiego.
W ten sposób uczczona zostanie pamięć poległych podczas walk w Warszawie w 1944 roku. (Syreny uruchomione będą na czas trzech minut.)

 
Choszczno 2019 - Scott MBT Challenge
29.07.2019.
Choszczno 2019 - Scott MBT Challenge
CHOSZCZNO. Prawie 180 kolarzy wystartowało w niedzielnym etapie cyklu Scott MBT Challenge. Na najdłuższej, liczącej około 50 km trasie (PRO), zlokalizowanej na Miejskiej Górze i wokół jeziora Klukom, najlepiej spisała się para MARIUSZ GIL i BARBARA BOROWIECKA, natomiast w najliczniej obsadzonej kategorii Classic (ok. 33 km) triumfował duet MICHAŁ JASKUŁA i JANA KULIKOWA. W naszym fotoreportażu zamieściliśmy prawie 200 zdjęć z tego wydarzenia.
      
Czytaj całość
 
Choszczno - Wiedza czerpana z przeszłości
25.07.2019.
Choszczno - Wiedza czerpana z przeszłości
CHOSZCZNO. Pisaliśmy już o tym, że Raduń, Stradzewo, Korytowo, Smoleń i Stowarzyszenie Choszczeńska Dziesiątka otrzymały dofinansowanie z projektu „Społecznik”. Wczoraj mieszkańcy Smolenia wyjechali do Bełcznej, gdzie poznawali historię zachodniopomorskiej kuchni, uczyli się też pieczenia chleba.

     
Czytaj całość
 
Festyn rodzinny w Zamęcinie
22.07.2019.

Festyn rodzinny w Zamęcinie

CHOSZCZNO. W minioną sobotę na rodzinnym festynie w Zamęcinie bawiły się najpierw dzieci, a po nich dorośli. – To wydarzenie już na stałe wpisało się do kalendarza naszych imprez – tłumaczy sołtys MAREK ŻURAŃSKI.

 

   

Czytaj całość
 
Choszczno 2019 - Grafficiarski JAM
22.07.2019.
 Choszczn0 2019 - Grafficiarski JAM
CHOSZCZNO. W sobotę i niedzielę najczęściej fotografowanym i filmowanym obiektem w naszej gminie, był mur ciepłowni PEC przy ul. Krótkiej. – I trudno się temu dziwić, skoro powstały tak piękne obrazy – mówi JACEK ROMANOWSKI. Wczoraj wieczorem żonie i córkom, zrobił sesję fotograficzną pod obrazami żniwiarki i Choszcza.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 26 z 4297
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.