WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI
08.12.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolej Choszczno
Pierwsza taka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
25.02.2013.
 Wystawa - Historia choszczeńskiej
CHOSZCZNO W piątek w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury otwarto wystawę poświęconą historii choszczeńskich kolejarzy. – Tuż po wojnie w naszym mieście żyło ponad 1200 kolejarzy i to właśnie ta grupa zawodowa wykreowała wizerunek tego regionu – niektórzy ze zwiedzających zastanawiali się dlaczego nikt wcześniej nie pomyślał o zorganizowaniu podobnego wydarzenia.  

Czytaj całość
 
Choszczno koleją stało Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.02.2013.
Historie choszczeńskich kolejarzy, historia choszczeńskiej kolei  - dziś 17.30 Mała Galeria ChDK - Zapraszamy! 
 
CHOSZCZNO Pierwsi kolejarze, pierwszy zawiadowca, naczelnik i dyżurny ruchu. Czy dziś ktoś może sobie wyobrazić, że w sierpniu 1946 roku choszczeński Związek Zawodowy Kolejarzy liczył… 1200 członków? Czy pamiętamy jeszcze o tym, że w naszym mieście mogliśmy zwiedzać kolejowy skansen lub to, że w scenerii nieistniejącej już lokomotywowni nagrywano kadry do muzycznego klipu. Więcej takich ciekawostek zobaczymy na wystawie, na otwarcie której zapraszamy już w najbliższy piątek. Otwieramy ją w 68 rocznicę zakończenia walk o Choszczno.
(tk)
 
 
 Wystawa choszczeńskiego kolejnictwa
Czytaj całość
 
PKP - Historia jednego zdjęcia Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
05.02.2013.

PKP - Historia jednego zdjęcia


CHOSZCZNO We wczorajszym artykule zatytułowanym „Ten co kochał Polskie Koleje Państwowe” zapytaliśmy o historię tego zdjęcia. Dziś już wiemy o nim wszystko. No prawie wszystko…

 

 

Czytaj całość
 
Ten co kochał Polskie Koleje Państwowe Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
04.02.2013.
Jan Gasztold - Ten co kochał Polskie Koleje Państwowe

CHOSZCZNO Czy ktoś pamięta o tym, że kiedyś główna ulica naszego miasta nosiła imię Stalina, albo to, że pod koniec lat 50. w Dolcach pociąg relacji Przemyśl-Szczecin zabił pracujących na torach kolejarzy. 22 lutego, z okazji 68 rocznicy zakończenia walk o Choszczno otworzymy wystawę upamiętniającą historię tutejszego kolejnictwa. Niewątpliwie jednym z ciekawszych jej eksponatów będzie kilkustronicowa opowieść o życiu JANA GASZTOLDA, kontrolera Oddziału Drogowego PKP w Choszcznie. Jego historię opisuje córka, dziś koszalinianka, JANINA T. GASZTOLD- RENT.

Czytaj całość
 
Otwarty Semafor Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
19.11.2012.
 Choszczeńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei „Semafor”

CHOSZCZNO Na piątkowym zebraniu założycielskim powołano do życia Choszczeńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei „Semafor”. – Chcemy nie tylko popularyzować, ale przede wszystkim ratować historię choszczeńskiego kolejnictwa – mówi pierwszy prezes ZDZISŁAW GÓRSKI. 
 
Czytaj całość
 
II spotkanie kolejarzy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
14.11.2012.

  II spotkanie kolejarzy

 

CHOSZCZNO Jest już wstępny statut. ZDZISŁAW GÓRSKI i TADEUSZ JANUSZKIEWICZ przez dwa miesiące uzbierali więcej kolejarskich zdjęć i pamiątek niż udało się im to zrobić w ciągu ostanich kilku lat. Wpadła im nawet w ręce kronika choszczeńskiej lokomotywowni, a w niej widzimy zdjęcie pierwszego parowozu OK1-35 wyremontowanego przez "grupę pionierów parowozowni Choszczno w 1945 r." Już zapadła decyzja, że 23 lutego 2013 roku z okazji 68 rocznicy zakończenia walk o Choszczno zaprosimy do zwiedzania "kolejarskiej wystawy". Jej namiastkę zobaczymy już w najbliższy piątek. Zapraszamy...

 

 

Czytaj całość
 
Czekamy na kolejarzy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
04.09.2012.

 Stowarzyszenie koljarzy


CHOSZCZNO Już ponad 40 lat minęło od dnia, w którym jadący z dużą prędkością pociąg towarowy zderzył się z osobowym relacji Połczyn Zdrój – Stargard Szczeciński. Czy ktoś jeszcze pamięta, że do tej katastrofy doszło w Choszcznie, że zginęły w niej 3 osoby, a ponad 30 było rannych? Czy te i inne wydarzenia związane z historią choszczeńskich kolejarzy uda się zachować? W imieniu kolejarskiej braci i rzeszy ich sympatyków zapraszamy dzisiaj do Choszczeńskiego Domu Kultury... 

 

 

 

Czytaj całość
 
Szukamy kolejowych tradycji Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.01.2012.

 Kolej w Choszcznie

CHOSZCZNO - Gdyby choszczeński dworzec kolejowy mógł opowiadać, to pewnie nie raz zaskoczyłby nas wydarzeniami, które dziś mogłyby być medialnymi sensacjami na skalę Europy i świata – mówią pasjonaci zafascynowani historią kolejnictwa. Na dowód przytaczają fakt, że w 1873 roku na jednej z tutejszych bocznic odpoczywał sobie… słoń. Przynajmniej na razie nie udało się im ustalić ile kosztowała go podróż z Londynu do Wrocławia, ale za to w zachowanych dokumentach znaleźli potwierdzenie, że 25 lat przed opisywanym słoniem, podróż koleją z Choszczna do Szczecina trwała godzinę i 46 minut. Wówczas za przyjemność jazdy w 50-osobowym wagonie trzeba było zapłacić około 10 groszy. – Być może już wkrótce takich historii poznamy więcej – burmistrz ROBERT ADAMCZYK zdradza, że magistrat podjął już działania w kierunku utworzenia izby tradycji kolejowej, która miałaby powstać w budynku obecnego dworca, który gmina przejęła od PKP.
 
Czytaj całość
 
Prawo jazdy na drezynę? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.08.2011.

 Prawo jazdy na drezynę?

CHOSZCZNO Czy to możliwe by już w niedalekiej przyszłości każdy z nas mógł wsiąść do kolejowej drezyny i wybrać się na wycieczkę np. do Drawna lub Barlinka? – Najwyższy czas poważnie podejść do problemu kolejowej infrastruktury, o której od 15 lat tylko mówimy, a tak naprawdę to dawno o niej zapomnieliśmy – burmistrz ROBERT ADAMCZYK komentuje podpisanie listu intencyjnego w sprawie projektu rewitalizacji nieczynnej linii kolejowej przebiegającej m.in. przez naszą gminę. 

Czytaj całość
 
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

„Partnerstwo miast średnich pomorza i

północnej wielkopolski na rzecz

wdrażania e-usług”

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.