WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI
20.01.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolej Choszczno
Pierwsza taka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
25.02.2013.
 Wystawa - Historia choszczeńskiej
CHOSZCZNO W piątek w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury otwarto wystawę poświęconą historii choszczeńskich kolejarzy. – Tuż po wojnie w naszym mieście żyło ponad 1200 kolejarzy i to właśnie ta grupa zawodowa wykreowała wizerunek tego regionu – niektórzy ze zwiedzających zastanawiali się dlaczego nikt wcześniej nie pomyślał o zorganizowaniu podobnego wydarzenia.  

Czytaj całość
 
Choszczno koleją stało Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.02.2013.
Historie choszczeńskich kolejarzy, historia choszczeńskiej kolei  - dziś 17.30 Mała Galeria ChDK - Zapraszamy! 
 
CHOSZCZNO Pierwsi kolejarze, pierwszy zawiadowca, naczelnik i dyżurny ruchu. Czy dziś ktoś może sobie wyobrazić, że w sierpniu 1946 roku choszczeński Związek Zawodowy Kolejarzy liczył… 1200 członków? Czy pamiętamy jeszcze o tym, że w naszym mieście mogliśmy zwiedzać kolejowy skansen lub to, że w scenerii nieistniejącej już lokomotywowni nagrywano kadry do muzycznego klipu. Więcej takich ciekawostek zobaczymy na wystawie, na otwarcie której zapraszamy już w najbliższy piątek. Otwieramy ją w 68 rocznicę zakończenia walk o Choszczno.
(tk)
 
 
 Wystawa choszczeńskiego kolejnictwa
Czytaj całość
 
PKP - Historia jednego zdjęcia Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
05.02.2013.

PKP - Historia jednego zdjęcia


CHOSZCZNO We wczorajszym artykule zatytułowanym „Ten co kochał Polskie Koleje Państwowe” zapytaliśmy o historię tego zdjęcia. Dziś już wiemy o nim wszystko. No prawie wszystko…

 

 

Czytaj całość
 
Ten co kochał Polskie Koleje Państwowe Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
04.02.2013.
Jan Gasztold - Ten co kochał Polskie Koleje Państwowe

CHOSZCZNO Czy ktoś pamięta o tym, że kiedyś główna ulica naszego miasta nosiła imię Stalina, albo to, że pod koniec lat 50. w Dolcach pociąg relacji Przemyśl-Szczecin zabił pracujących na torach kolejarzy. 22 lutego, z okazji 68 rocznicy zakończenia walk o Choszczno otworzymy wystawę upamiętniającą historię tutejszego kolejnictwa. Niewątpliwie jednym z ciekawszych jej eksponatów będzie kilkustronicowa opowieść o życiu JANA GASZTOLDA, kontrolera Oddziału Drogowego PKP w Choszcznie. Jego historię opisuje córka, dziś koszalinianka, JANINA T. GASZTOLD- RENT.

Czytaj całość
 
Otwarty Semafor Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
19.11.2012.
 Choszczeńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei „Semafor”

CHOSZCZNO Na piątkowym zebraniu założycielskim powołano do życia Choszczeńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei „Semafor”. – Chcemy nie tylko popularyzować, ale przede wszystkim ratować historię choszczeńskiego kolejnictwa – mówi pierwszy prezes ZDZISŁAW GÓRSKI. 
 
Czytaj całość
 
II spotkanie kolejarzy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
14.11.2012.

  II spotkanie kolejarzy

 

CHOSZCZNO Jest już wstępny statut. ZDZISŁAW GÓRSKI i TADEUSZ JANUSZKIEWICZ przez dwa miesiące uzbierali więcej kolejarskich zdjęć i pamiątek niż udało się im to zrobić w ciągu ostanich kilku lat. Wpadła im nawet w ręce kronika choszczeńskiej lokomotywowni, a w niej widzimy zdjęcie pierwszego parowozu OK1-35 wyremontowanego przez "grupę pionierów parowozowni Choszczno w 1945 r." Już zapadła decyzja, że 23 lutego 2013 roku z okazji 68 rocznicy zakończenia walk o Choszczno zaprosimy do zwiedzania "kolejarskiej wystawy". Jej namiastkę zobaczymy już w najbliższy piątek. Zapraszamy...

 

 

Czytaj całość
 
Czekamy na kolejarzy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
04.09.2012.

 Stowarzyszenie koljarzy


CHOSZCZNO Już ponad 40 lat minęło od dnia, w którym jadący z dużą prędkością pociąg towarowy zderzył się z osobowym relacji Połczyn Zdrój – Stargard Szczeciński. Czy ktoś jeszcze pamięta, że do tej katastrofy doszło w Choszcznie, że zginęły w niej 3 osoby, a ponad 30 było rannych? Czy te i inne wydarzenia związane z historią choszczeńskich kolejarzy uda się zachować? W imieniu kolejarskiej braci i rzeszy ich sympatyków zapraszamy dzisiaj do Choszczeńskiego Domu Kultury... 

 

 

 

Czytaj całość
 
Szukamy kolejowych tradycji Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.01.2012.

 Kolej w Choszcznie

CHOSZCZNO - Gdyby choszczeński dworzec kolejowy mógł opowiadać, to pewnie nie raz zaskoczyłby nas wydarzeniami, które dziś mogłyby być medialnymi sensacjami na skalę Europy i świata – mówią pasjonaci zafascynowani historią kolejnictwa. Na dowód przytaczają fakt, że w 1873 roku na jednej z tutejszych bocznic odpoczywał sobie… słoń. Przynajmniej na razie nie udało się im ustalić ile kosztowała go podróż z Londynu do Wrocławia, ale za to w zachowanych dokumentach znaleźli potwierdzenie, że 25 lat przed opisywanym słoniem, podróż koleją z Choszczna do Szczecina trwała godzinę i 46 minut. Wówczas za przyjemność jazdy w 50-osobowym wagonie trzeba było zapłacić około 10 groszy. – Być może już wkrótce takich historii poznamy więcej – burmistrz ROBERT ADAMCZYK zdradza, że magistrat podjął już działania w kierunku utworzenia izby tradycji kolejowej, która miałaby powstać w budynku obecnego dworca, który gmina przejęła od PKP.
 
Czytaj całość
 
Prawo jazdy na drezynę? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.08.2011.

 Prawo jazdy na drezynę?

CHOSZCZNO Czy to możliwe by już w niedalekiej przyszłości każdy z nas mógł wsiąść do kolejowej drezyny i wybrać się na wycieczkę np. do Drawna lub Barlinka? – Najwyższy czas poważnie podejść do problemu kolejowej infrastruktury, o której od 15 lat tylko mówimy, a tak naprawdę to dawno o niej zapomnieliśmy – burmistrz ROBERT ADAMCZYK komentuje podpisanie listu intencyjnego w sprawie projektu rewitalizacji nieczynnej linii kolejowej przebiegającej m.in. przez naszą gminę. 

Czytaj całość
 
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.