WiększaMniejszyNormalny
15.12.2019.
   
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Łyk gimnastyki i zabawa z konsolą Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
15.11.2012.
 Dzień Seniora 2012

CHOSZCZNO Wczoraj (14 listopada) w Choszczeńskim Domu Kultury Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodził Światowy Dzień Seniora. – W przyszłym roku wybieramy się do Lichenia oraz do Wrocławia na Panoramę Racławicką – o jednym z głównych zamierzeń informuje wiceprezes MIECZYSŁAW SAKOWICZ. Emeryci i renciści otrzymali też zaproszenie na bezpłatne zajęcia z gimnastyki usprawniającej oraz na spotkanie integracyjne gdzie m.in. dowiedzą się do czego służy konsola Xbox.

W sprawozdaniu z 2012 roku MIECZYSŁAW SAKOWICZ, wiceprezes choszczeńskiego oddziału Związeku Emerytów, Rencistów i Inwalidów podkreślił, że z roku na rok ubywa członków. Przypomniał, że jeszcze 10 lat temu było ich ponad 700, a dzisiaj zostało tylko nieco ponad 300. – Pocieszającym może być to, że w tym roku odeszła tylko jedna osoba, ale przyjęliśmy aż 36. To naprawdę dobry znak dla naszego związku – wyliczając najważniejsze zamierzenia z br. podkreślił, że w przyszłym planują duże wycieczki do Lichenia oraz Wrocławia.
 
   Dzień Seniora 2012
 
- Od zawsze i z wyjątkowym szacunkiem podchodziliśmy do wszystkiego co stworzyliście na naszej pięknej Ziemi Choszczeńskiej. Wasze dokonania pozostawiały i nadal postawiają wyjątkowo trwałe ślady na społecznej, gospodarczej i kulturalnej mapie naszego regionu. Dzisiaj najbardziej cieszy to, że nadal jesteście jednymi z najbardziej widocznych ambasadorów promujących pozytywne wartości naszej gminy. Jeśli w swoim otoczeniu widzicie osobę, która potrzebuje pomocy informujcie o tym zarząd lub nasz ośrodek pomocy społecznej - składając życzenia burmistrz ROBERT ADAMCZYK przypomniał wszystkim, by zwracali baczniejszą uwagę na to, co wokół nich się dzieje. SALOMEA DĄBROWSKA, EUGENIA SAKOWICZ, RYSZARD KOBIERZEWSKI, DANIELA KURANT, EDWARD KACZMAR i HENRYK MITROFANIUK, to osoby, którym sekretarz powiatu Lucyna Kamińska wręczyła pamiątkowe medale „Zasłużony dla powiatu”.
   Dzień Seniora 2012
 
W części artystycznej emeryci i renciści wysłuchali koncertu chóru Pogodna Jesień oraz młodych akordeonistów i flecistek z Państwowej Szkoły Muzycznej w Choszcznie.
Bardzo miły prezent choszczeńskim seniorom sprawił Wolontariat Wielkopolski, który zaprasza wszystkie osoby w wieku powyżej 60 lat na bezpłatne zajęcia z gimnastyki usprawniającej. Zajęcia odbywać się będą we wtorki w Przedszkolu Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie. Start o godzinie 16.00, a zapisy pod numerem tel. 604 601 837 lub w sekretariacie przedszkola. Dodajmy, że te zajęcia odbywać się będą w ramach projektu "Wiek Nie Gra Roli", który współfinansowany jest ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.
W najbliższy piątek (16 listopada od 16.00 do 19.00) także Wolontariat Wielkopolski w Środowiskowym Domu Samopomocy w Choszcznie (ul. Dąbrowszczaków 40) organizuje spotkanie integracyjne połączone z zabawą konsolą Xbox. Tym razem zapraszają seniorów z rodzinami. Tu liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmują pod numerem 667 050 838 lub mailowo: wolontariatwielkopolski@gmail.com
 
Tadeusz Krawiec
tkrawiec@choszczno.pl
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.