WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow W więziennictwie Choszczno rządzi
24.02.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
W więziennictwie Choszczno rządzi Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.02.2013.
 W więziennictwie Choszczno rządzi

CHOSZCZNO Dziś swoje święto obchodzą funkcjonariusze i pracownicy więziennictwa. Z tej okazji w Choszczeńskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala podczas, której najlepsi z nich odbierali medale, odznaczenia i przede wszystkim nominacje na nowe stopnie.

 W więziennictwie Choszczno rządzi
 
Odprawa zgromadziła w naszym mieście funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa z aresztów śledczych i zakładów karnych ze: Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Gorzowa Wielkopolskiego, Choszczna, Świnoujścia, Goleniowa, Międzyrzecza, Nowogardu i Kamienia Pomorskiego. W sumie, w trakcie tego wydarzenia medale i nominacje odebrało 80 osób, ale w tym miejscu musimy podkreślić, że 8 lutego w Kaliszu odbyły się uroczystości centralne i tam też dyrektor Aresztu Śledczego w Choszcznie WALDEMAR ZOTT odebrał swoją nominację na stopień podpułkownika.
Choszczeńską uroczystość, na którą przyjechali funkcjonariusze podlegający pod Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Szczecinie, poprowadził jego dyrektor, płk ANDRZEJ PĘDZISZCZAK. Witając gości przypomniał historię powstania tego święta, a także  krótko scharakteryzował współczesne więziennictwo. – Dziś służba więzienna jest trzecią co do wielkości formacją mundurową w naszym kraju. Obecnie w Polsce  mamy ponad 30 tys. funkcjonariuszy i pracowników, w tym ponad 6 tys. kobiet. Nasze państwo posiada jedną z najlepiej wykształconych kadr penitencjarnych w Europie, a połowa z nas legitymuje się wyższym wykształceniem – mówił. W więziennictwie Choszczno rządzi Artykułując otwarcie do społeczeństwa podkreślił, że tylko w jego okręgu w ubiegłym roku udzielono ponad 11 tys. przepustek. Wielu chyba zaskoczył stwierdzeniem, że dziś ponad 10 tys. osób korzysta z tzw. dozoru elektronicznego, który pozwala on m.in. na odbywanie kary w domu.
Pełną listę odznaczonych i mianowanych zamieszamy pod artykułem. W ich imieniu za uznanie dziękowała mjr EWA MIŁASZEWSKA. – Dzisiejsze medale, odznaczenia i awanse traktujemy jako element oceny naszej dotychczasowej pracy. Mogę zapewnić, że jest to dla nas olbrzymia motywacja do lepszej pracy, do działania i większego zaangażowania w wykonywanie obowiązków służbowych – powiedziała w chwilę po odebraniu nominacji. Na koniec naszym Czytelnikom należy się wytłumaczenie skąd wzięło się stwierdzenie „W więziennictwie Choszczno rządzi”, którego użyliśmy jako tytułu artykułu. Otóż takie zdanie usłyszeliśmy wczoraj z ust choszczeńskich funkcjonariuszy. W rozmowie wytłumaczyli, że obecnie wielu choszcznian pełni funkcje dyrektorów i zastępców w szczecińskich i gorzowskich zakładach karnych. 
Tadeusz Krawiec
tkrawiec@choszczno.pl
 
  W więziennictwie Choszczno rządzi
 
ODZNACZENI I AWANSOWANI

Złotym medalem „Za długoletnią służbę”: JANUSZ FRĄCKOWIAK (ZK w Nowogardzie), mjr ELŻBIETA KAŹMIERCZAK (ZK w Stargardzie Szczecińskim), mjr ZBIGNIEW KULCZYCKI (ZK w Stargardzie Szczecińskim), ROMANA MIŁASZEWSKA-PUZIO (AŚ w Szczecinie), JOANNA STĘPIEŃ - GIELO (OISW w Szczecinie)

Złotą odznaką „Za zasługi w pracy penitencjarnej”: mjr ZBIGNIEW KACHNIARZ (OISW w Szczecinie), mjr KRZYSZTOF LEBIECKI (ZK w Nowogardzie)
 
Złotą odznaką „Za zasługi w pracy penitencjarnej”: kpt. TOMASZ CIEŚLAK (AŚ w Szczecinie), ppor. SŁAWOMIR DRÓZD (AŚ w Szczecinie), mjr KRZYSZTOF KURIAŃSKI (ZK w Gorzowie Wlkp.), mjr ADAM ŁADNIAK (ZK w Stargardzie Szczecińskim), por. GRZEGORZ PIWOWAR (AŚ w Choszcznie), por. STANISŁAW SOBOŃ (AŚ w Choszcznie), sierż. sztab. TOMASZ WALCZAK (ZK w Gorzowie Wlkp.), mjr MAREK ZĄBEK (ZK w Stargardzie Szczecińskim)

Srebrną odznaką „Za zasługi w pracy penitencjarnej”: por. HUBERT BOCHEŃSKI (ZK w Gorzowie Wlkp.), sierż. sztab. ZBIGNIEW CHOJNACKI (ZK w Goleniowie), st. sierż. sztab. WOJCIECH CIEPLICHIEWICZ (ZK w Stargardzie Szczecińskim), chor. MAREK GRUSZKOWSKI (ZK w Goleniowie), kpt. JAROSŁAW KOROLCZUK (AŚ w Szczecinie), mjr MAŁGORZATA KRUBA (ZK w Gorzowie Wlkp.), kpt. TOMASZ MIKA (AŚ w Świnoujściu), sierż. sztab. ROMAN MILKA (ZK w Goleniowie), ppor. TADEUSZ ORŁOWSKI (ZK w Goleniowie), sierż. sztab. IRENEUSZ PACER (ZK w Stargardzie Szczecińskim), mł. chor. KRZYSZTOF STAWICKI (ZK w Nowogardzie), ppor. MIROSŁAW SZAFRAN (ZK w Nowogardzie), ppor. ROBERT SZUMIŁO (AŚ w Szczecinie)

Brązową odznaką „Za zasługi  w pracy penitencjarnej”: RYSZARD BIERNAT (ZK w Nowogardzie), WOJCIECH KIERSKI (ZK w Nowogardzie), WOJCIECH SOKÓŁ (AŚ w Międzyrzeczu)
 
 W więziennictwie Choszczno rządzi

Na stopień majora: ARTUR BOJANOWICZ (ZK w Nowogardzie), PIOTR GAWROŃSKI (OISW w Szczecinie), MAŁGORZATA JABŁOŃSKA (ZK w Nowogardzie), IWONA KOZŁOWSKA – PIECZKOWSKA (ZK w Gorzowie Wlkp.), JOLANTA MAZUR-PYTKA (ZK w Stargardzie Szczecińskim), RYSZARD MELNIK (OISW w Szczecinie), EWA MIŁASZEWSKA (AŚ W Choszcznie), ROMANA MIŁASZEWSKA –PUZIO (AŚ w Szczecinie), PIOTR MITUŁA (ZK w Goleniowie), SŁAWOMIR NIEDŹWIEDŹ (AŚ w Kamieniu Pomorskim), EWA NOWAK (ZK w Nowogardzie), WOJCIECH SIEŃKO (AŚ w Choszcznie), ARKADIUSZ TOMCZAK (ZK w Gorzowie Wlkp.)

Na stopień kapitana: ANNA STASZCZYSZYN (ZK w Goleniowie), WOJCIECH STECHNIJ (ZK w Gorzowie Wlkp.), MARCIN WINIARSKI (OISW w Szczecinie)

Na stopień porucznika: KATARZYNA BRZEZICKA-SIKORA (ZK w Stargardzie Szczecińskim), MARIUSZ DĄBROWSKI (ZK w Gorzowie Wlkp.), KATARZYNA GAWROŃSKA (ZK w Stargardzie Szczecińskim), TOMASZ GOŁASZEWSKI (ZK w Goleniowie), MARCIN KOWALIK (OISW w Szczecinie), ANNA KWIECIEŃ (ZK w Goleniowie), MARCIN SKÓRNIEWSKI (AŚ w Szczecinie), JACEK SZAŁAPSKI (ZK w Goleniowie)

Na stopień chorążego: JACEK GAŁEK (ZK w Stargardzie Szczecińskim), BARTOSZ PARADOWSKI (ZK w Stargardzie Szczecińskim), MAREK RUMIŃSKI (AŚ w Szczecinie), JACEK TERESZKIEWICZ (AŚ w Szczecinie), PIOTR TRUSZKIEWICZ (ZK w Goleniowie)

Na stopień sierżanta sztabowego: KRZYSZTOF ROGALA (ZK w Nowogardzie)

Na stopień starszego sierżanta: MARIUSZ GUMIŃSKI (ZK w Stargardzie Szczecińskim), ANDRZEJ KACZMAREK (ZK w Stargardzie Szczecińskim)

Na stopień sierżanta: ROBERT KRUK (AŚ w Choszcznie), MARCIN TRZECIAK (AŚ w Choszcznie)

Na stopień plutonowego: DAMIAN BADZIAK (ZK w Stargardzie Szczecińskim), DARIUSZ CIECHANOWICZ (AŚ w Choszcznie), TOMASZ GARGOL (ZK w Stargardzie Szczecińskim), JACEK GROSS (ZK w Gorzowie Wlkp.), DANIEL KOMOROWSKI (ZK w Goleniowie), ADAM LEWANDOWSKI (AŚ w Choszcznie), DANIEL SAJA (ZK w Stargardzie Szczecińskim), SŁAWOMIR SOSNOWSKI (AŚ w Choszcznie)
 
Na stopień starszego kaprala: ADAM CIBOROWSKI (AŚ w Szczecinie), AGNIESZKA MILEWSKA (AŚ w Kamieniu Pomorskim), PAWEŁ RZEPSKI (AŚ w Międzyrzeczu), MARCIN ŚWIECH (ZK w Stargardzie Szczecińskim)

 
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.