WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Ciągle na topie - policyjna odprawa
21.01.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Ciągle na topie - policyjna odprawa Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
19.02.2013.
 Ciągle na topie - policyjna odprawa

CHOSZCZNO - Liczy się nie na, ale, w którym miejscu jesteśmy – mówił wczoraj szef choszczeńskiej policji podinsp. IRENEUSZ WINNICKI. Tymi słowami skomentował statystyczne zestawienia, które omawiał na rocznej odprawie prowadzonej w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym. Warto jednak podkreślić, że z tych wyliczeń i procentów wynika, że Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie w każdej dziedzinie policyjnej służby plasuje się w czołówce województwa zachodniopomorskiego.
 
 Ciągle na topie - policyjna odprawaWczorajsze podsumowanie 2012 roku rozpoczęło się od uczczenia minutą ciszy zmarłego niedawno płk. rez. JANA MACHELI. Z jego osobistej relacji, którą w całości znajdziemy na stronie internetowej choszczeńskiej policji (www.policja.choszczno.pl) wynika, że do naszego miasta trafił 15 kwietnia 1945 roku, maszerując z Gorzowa Wielkopolskiego przez Barlinek. - Miasto było kompletnie wyludnione. Spotykaliśmy tylko rosyjskich żołnierzy. W Komendzie Wojskowej Armii Czerwonej dostaliśmy zapas żywności i broń. Były to głównie pepesze i zdobyczne automaty niemieckie. Rozeszliśmy się po ulicach szukając budynku nadającego się na naszą pierwszą siedzibę. Wybraliśmy dom, w którym obecnie znajduje się Urząd Miasta. Z okolicznych budynków przynieśliśmy meble. Z zewnątrz posterunek otoczyliśmy drutem kolczastym – czytamy jego wspomnienia. Ten jeden z pierwszych choszczeńskich stróżów prawa służbę w milicji zakończył jako wykładowca w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
 
Zmiana władzy
 
Ciągle na topie - policyjna odprawa W multimedialnym przeglądzie 2012 roku zaakcentowano przede wszystkim te wydarzenia, które w najbardziej jaskrawy sposób podkreślały dokonania minionego roku. Tu m.in. pokazano super drogie samochody, które odebrano złodziejom, ale nie zapomniano też o leciwym trabancie, którego „nowy właściciel”… spalił. Wspomniano też Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, kolejne przedstawienie ze Stopkiem, wizytę podsekretarza stanu w MSWiA MICHAŁA DESKURA, sukces mł. asp. PIOTRA SOWIŃSKIEGO, który zajął drugie miejsce w wojewódzkim finale konkursu ruchu drogowego, a przede Ciągle na topie - policyjna odprawa wszystkim to, że w minionym roku z tej placówki odszedł insp. ZENON ATRAS, a jego miejsce zajął dotychczasowy jego zastępca podinsp. IRENEUSZ WINNICKI. Miało to miejsce w październiku, a niespełna miesiąc później, na stanowisko pierwszego zastępcy wyznaczony został nadkom. DARIUSZ UFNOWSKI.
 
Mniej nietrzeźwych
 
„Rozbój, kradzież rozbójnicza i wymuszenie rozbójnicze”, „”Kradzież z włamaniem”, „Przestępstwa przeciwko mieniu” „Przestępstwa narkotykowe”, "Uszkodzenia cudzej rzeczy”, "Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu” czy też „Przestępstwa drogowe”, to tylko niektóre zagadnień, które w statystycznych rozliczeniach komendant Winnicki przedstawiał jako te, które jego placówkę stawiają wśród najlepszych w województwie. Zwrócił też uwagę na to, że po raz pierwszy od wielu lat spadła ilość nietrzeźwych kierowców, ale za to o 46 wzrosła ilość zdarzeń drogowych. Tu obrażenia odniosły 62 osoby, były też trzy ofiary śmiertelne.
 
W lipcu rusza budowa
 
 Ciągle na topie - policyjna odprawa
 
- Mam nadzieję, że rozpoczęcie tej inwestycji nastąpi już w połowie tego roku – insp. JAN PYTKA, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego zapewnił policjantów, że przetargi na budowę nowej komendy są już rozpisane. Należy więc przypuszczać, że jeszcze w lipcu działka przy ul. Bohaterów Warszawy podarowana policjantom przez gminę Choszczno, zamieni się w jeden wielki plac budowy. Oczywiście policjanci tę Ciągle na topie - policyjna odprawa widomość przyjęli brawami, a insp. Pytka dodatkowo dziękował samorządowcom za wsparcie tego przedsięwzięcia.
Na zakończenie odprawy uroczyście pożegnano policjantów odchodzących na emeryturę: mł. asp. ZBIGNIEWA MODRZEJEWSKIEGO, asp. sztab. DARIUSZA DOMAŃSKIEGO i asp. sztab. EDMUNDA KOMISARCZYKA. Ten ostatni, w pożegnalnej mowie wielokrotnie podkreślał, że gdyby jeszcze raz zaczynał swoją przygodę z dorosłością, to na pewno byłaby to przygoda z policją lub… leśnictwem. Jego przemówienie koledzy przyjęli z uśmiechami i burzliwymi oklaskami.
Tadeusz Krawiec
promocja@choszczno.pl
 
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.