WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Prawdziwe szachy
24.02.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Prawdziwe szachy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.03.2013.
Prawdziwe szachy

CHOSZCZNO – To są prawdziwe szachy, a dwie godziny na partię to wcale nie tak dużo – mówili uczestnicy Turnieju Szachów Klasycznych. A właściwie jego drugiej rundy, którą w sobotę rozegrano w Choszczeńskim Domu Kultury. W sumie każdy z zawodników rozegrał po siedem partii, ale najwięcej, bo aż 6,5 punktu zdobył CEZARY WALUKIEWICZ ze Stargardu Szczecińskiego. Rewelacyjnie spisał się choszcznianin KRZYSZTOF SIELICKI, który uplasował się na szóstym miejscu. Na uwagę zasługuje też 9-letni gorzowianin MICHAŁ KOZIOROWICZ, który w stawce 68 zawodników zajął 10 miejsce.

Przypomnijmy, że Uczniowski Klub Szachowy Skoczek po raz pierwszy zorganizował  Prawdziwe szachy turniej szachów klasycznych, czyli takich w których każdy z zawodników ma po 60 minut na rozegranie partii. Zawody w których głównym trofeum był puchar ufundowanych przez dyrektora Choszczeńskiego Domu Kultury oraz gotówka z tzw. wpisowego, podzielone zostały na dwie części. Po pierwszej, w której zawodnicy rozegrali po cztery partie (opisujemy ją w artykule „Kolejka do zwycięstwa” ) na czele tabeli był JAN CZUCHNICKI ze Szczecina. Tuż za nim, także z kompletem punktów plasowali się PIOTR NICIŃSKI z Barlinka i CEZARY WALUKIEWICZ ze Stargardu Szczecińskiego. Sobotnia część tej rywalizacji sprawiła tylko tyle, że… pozamieniali się miejscami. Najsolidniej spisał się C. Walukiewicz, który w całym turnieju stracił tylko pół punktu (w ostatniej partii zremisował z KRZYSZTOFEM SIELICKIM) i to on zgarnął wspomniane nagrody. Na drugim miejscu utrzymał się P. Niciński, a na trzecie spadł J. Czuchnicki. Wspomnieliśmy już o tym, że w tej mocnej stawce rewelacyjnie spisał się K. Sielicki, który z dorobkiem 5,5 punktu zajął szóste miejsce, co w efekcie dało mu normę na II kategorię szachową. Tylko pół punktu mniej, co w sumie dało mu 10. miejsce, miał 9-letni MICHAŁ KOZIOROWICZ (KSz Stilon Gorzów). – Od razu widać, że wychodzą spod ręki mistrzów – KRZYSZTOF DŁUŻYŃSKI wiceprezes Skoczka tłumaczy, że szkoleniem tego chłopca i jemu podbnych zajmują najlepsi trenerzy w kraju. Z choszcznian dobrze spisali się też ERYK ŁUKJAN (14 miejsce, 4,5 punktu) i JAKUB ANDRZEJEWSKI (20 miejsce, 4,0 punktu), czym wypełnili normy na III kategorię.
  Prawdziwe szachy
 
Na pełną relację z tego wydarzenia zapraszamy na stronę Skoczka. - W Choszcznie jest klimat na szachy klasyczne. Dużo osób z naszego otoczenia na to pracuje, świadomie, a może i czasami nawet mniej świadomie. W Choszczeńskim Domu Kultury mamy bazę, jakiej nam większość klubów z naszego województwa szczerze zazdrości. Doskonale układa się współpraca z dyrektorem ChDK, panią MAŁGORZATĄ KOZŁOWSKĄ – fundatorką pucharu. Oprócz innych, wyżej wymienionych osób, mamy przecież konkretną pomoc i przychylność władz samorządowych. To dzięki nim mamy i środki z budżetu i reklamę na stronach miejskich i profesjonalne galerie zdjęć na stronach internetowych i plakaty w gablotach urzędu. Piszą o nas choszczeńskie gazety, co dziwne, zawsze w pozytywnym tonie. Rodzice naszych zawodników są zawsze gotowi do pomocy, jeśli tylko o nią poprosimy. Świetnie nam się układa współpraca ze Szkołą Podstawową nr 3 w Choszcznie, gdzie wśród dzieci wyławia talenty pan GRZEGORZ WINIARSKI. To co napisałem jest szczerą prawdą, a nie jakimś tanim wazeliniarstwem . Uczymy naszą młodzież otwartości w wyrażaniu swoich poglądów, szczerości i prostoty. I dzięki temu nasza grupa klubowa stale rośnie, bo młodzież czuje tutaj klimat prawdziwej, a nie udawanej pracy. Nie stać nas jeszcze na to, aby „wyhodować” wielkich mistrzów szachownicy. Za to kształtujemy charakter naszych zawodników i na tym poletku odnotowujemy znaczne sukcesy – tak tam komentuje to wydarzenie K. Dłużyński.
Tadeusz Krawiec
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.