WiększaMniejszyNormalny
24.01.2020.
     
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Krok do złota Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
29.03.2013.
Krok do złota

CHOSZCZNO  ŁUKASZ SZCZEREK i PATRYK MICHNIEWICZ zdobyli srebrne medale w IX Mistrzostwach Polski ADCC Submission Fighting, które w ubiegły weekend odbyły się w Szczecinie. Obydwaj ten sukces traktują jako najważniejsze osiągnięcie w swoim sportowym życiu.
 
IX Mistrzostwa Polski ADCC Submission Fighting (rodzaj walki zapaśniczej z użyciem dźwigni i duszeni – red.) w Szczecinie traktowane są jako najważniejsze wydarzenie tej dyscypliny sportu w naszym kraju. A to oznacza, że w międzynarodowej stawce ponad 500. zawodników rewelacyjnie spisali dwaj przedstawiciele klubu Berserkers Team Choszczno. Dla niespełna 17-letniego PATRYKA MICHNIEWICZA to już trzeci medal, który zdobył na mistrzostwach Polski. – Tym razem walczyłem w kategorii juniorów, w wadze do 91 kg. Dlaczego ten medal jest dla mnie najważniejszy? Bo zdobyłem go na najbardziej prestiżowej imprezie w naszym kraju – mówi Patryk. Na pytanie o to, dlaczego nie przywiózł medalu złotego, bez zastanowienia odpowiada, że… rywal był silniejszy. – Mimo tego, że w tej kategorii wiekowej nie ma nas wielu o takiej posturze, to jednak mój przeciwnik był zdecydowanie silniejszy ode mnie. Czasami odnosiłem wrażenie, że miażdży mi ręce, ale niech się tak bardzo nie cieszy, bo dziś już wiem jak należało tę walkę rozegrać i wygrać – relacjonuje Patryk. Na zakończenie podkreślił, że do dogrywki zabrakło mu 30 sekund.

Krok do złota

Także o niespotykanej sile rywala mówi 20-letni ŁUKASZ SZCZEREK, który w swojej kategorii (pocz. do 83 kg) miał do pokonania aż 60 rywali! – W tej sztuce walki nie zawsze silniejsi wygrywają, mając jednak taką przewagę czujemy się pewniejsi. Tym razem się nie udało, ale to tylko zachęca mnie do solidniejszego treningu – mówi Szczerek. Przywieziony ze Szczecina medal jest dla niego drugim w karierze uprawiania mieszanych sztuk walki. Pierwszy (brązowy) wywalczył dwa lata temu, gdy był jeszcze juniorem. – To ważne medale, ale celem najważniejszym jest zakontraktowanie porządnej walki w MMA – tłumaczy. Tej idei przytakuje ich trener MARCIN STEFANIUK. Przysłuchując się naszej rozmowie z zawodnikami z uśmiechem na twarzy kwitował ich treningowy zapał. – Kiedyś dopną swego, a tymczasem wszyscy razem możemy stwierdzić, że te sukcesy są dowodem na to, że nasza praca idzie w dobrym kierunku – tak podsumował szczeciński sukces.

 
Podziękowania od medalistów i trenera otrzymują:

ppłk ARTUR NOGA, sierż. JAROSŁAW CZACHOWSKI, MAREK KROPIDŁOWSKI, KRZYSZTOF KIERLIN, Motomarket Choszczno, Bar Ala’Musto, Sklep meblowy – WŁADYSŁAW CZERNICHOWSKI, Stacja Paliw LUZ, Saller Choszczno, Galeria Mebli – SYLWIA WOLNIACZYK, Strzelczyk Servis, Ideal Auto – PIOTR KUCHARSKI i MIROSŁAW KUCHARSKI, WBK Choszczno, TOMASZ KMIEĆ, Bakers – KRZYSZTOF KUNOWSKI, Apteka „W Wieży” – ROLAND STENZEL, Żaba TAXI i Havana PUB. Specjalne podziękowania kierują też do trenera Gavii ADAMA LEŚNIAKA.
Tadeusz Krawiec
promocja@choszczno.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.